Tervis

Kas steroidid kahandavad peenise suurust?

Olgu uuesti öeldud, et steroidid otseselt ei vähenda peenise mõõtmeid, kuid siiski soodustavad seda igati

Tervis  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  4 kommentaari

" Steroids Can Shrink a Man's Penis " see kulturismiajakirjast pärit artikkel näpuvahel, suundusin ma aru pärima arstikabinetti. Loomulikult oli artikli kirjutaja tuginenud, nagu enamus tema eelkäijaist, täielikult pseudoteadusele, siiski oli see piisavalt pretensioonikas ja huviäratav, et süvenesin tervesse ülejäänud teksti.

Ausaltöeldes, olen veidike mures arstikabinetist kuuldut teiega jagama hakates.

Enamus teavad, et steroidid on keemiliselt loodud ained, mida kasutatakse erinevatel eesmärkidel. Peamiselt kasutavad steroide sportlased, paljuski neist kindlasti ka kulturistid. Osasid steroidide vorme kasutatakse meditsiinis- operatsioonidel valu tuimestusena näiteks. Igal juhul nõuab steroidide kasutamine vastava volitatud arsti retsepti ja järelvalvet.

Iga mehe keha peidab endas testosterooni, hormooni, mille vajalik määr tagab puberteedieas mehele iseloomulike tunnuste tekke. Anaboolsed steroidid on loodud kunstlikult suurendama testosterooni taset organismis, mis omakorda suurendab järsult mehe seksuaalset iha. Just seetõttu on paljud mehed kasutanud steroide, lootuses suurendada oma peenise mõõtmeid ja võimendada erektsiooni.

Steroidide kasutamisega kaasneb palju negatiivseid aspekte keha jaoks. Enamus neid aineid kahjustab siseorganeid jäädavalt. Meeste suguorganid on sealhulgas ühed vastuvõtlikumad kahjustustele. Steroidide tarbimine võib põhjustada ajutist või püsivat impotentsust. Mõju on niivõrd tugev, et isegi suurenenud seksiiha ei suuda lõpuks erektsiooni tekitada või selle püsimist kindlustada. Peenis võib küll erekteeruda, kuid see ei suuda enam oma tööd teha.

Samas puuduvad senini siiski uuringud, mis kinnitaks 100%-list otsesest seost steroidide tarbimise ja peenise mõõtmete vähenemise vahel. Üldjuhul jääb meeste suguorgan väiksemaks siis kui mees ei taha/ei saa enam seksida. Lisagem nüüd sellele veel steroidide tarbimine samaaegselt: voilaa!...ongi käes tulemus, et peenise mõõdud on vähenenud, ja seda on otseselt soodustanud steroidide kasutamisest tulenevad kõrvalmõjud- ei tööta ja seetõttu ka kahaneb.

Kui kahjustus on juba aset leidnud, on olukorra taastamine praktiliselt võimatu. Olgu uuesti öeldud, et steroidid otseselt ei vähenda peenise mõõtmeid, kuid siiski soodustavad seda igati. Ühest küljest suurendavad keemilised ained soodsate olude korral keha (lihas)kasvu meeletult, kuid teisalt võivad mõjuda laastavalt kogu organismi toimimisele. Viimast tuleks just eriti ühiskonnas avalikkuse ees rõhutada.

Steroidid on tänapäeval täiesti kätte saadavad, nii internetikaubanduses kui mujal. See teeb asja eriti ohtlikuks, arvestades kõiki võimalikke kaasnevaid kõrvalmõjusid. Vajalike steroidide kasutamine peaks olema võimalik ainult astriku järelevalve all- kes teeb vajalikud analüüsid ja korrektuurid manustamises- ja kasutamine üldse eeldaks siiski vastavat meditsiinilist näidustust.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
     Ei oskagi muud öelda kui kogu see artikkel on üks suur BLA BLA BLA. Pole see asi pooltki sedasi kui kirjutatakse, steroidid suurendavad peenise mõõtmeid ja korralikult ning negatiivsete tagajärgede vältimiseks on olemas teised vahendid. Ja on inimesi kes tarvitavad kuust kuusse ja aastast aastasse, sest teisiti ei saa kuna nende enda keha ei tooda ... loodus on kummaline asi, mõnele annab ja teiselt võtab aga meditsiin suudab aidata. Väga ühekülgne ja müttetu artikkel, mis jahub vaid ühte ja oleks justkui tellitud!
    mnjh huvitav ,kas professionaalsed kulturistid ülemaailma ,kes istuvad ühelt kuurilt teisele,et retseptorid ei harjuks steroididega, endi naistega ei seksi.Aastas 1-2 kuuri ei mõjuta reeglina kellegi suguiha jäädavalt.
    aga kui jalad läheb 5 korda suuremaks siis paratamatult tundub väike mees nende kõrval kõvasti väiksem, kui enne :D

Treenides ei tohi hambaid unarusse jätta

Tervis | 

Kuid on ka üks suhkur – ksülitool –, mis hoiab hambad terved ja kaalu kontrolli all. Treenides mõtleme lihastele ja liigestele, aga kindlasti…


7 soovitust, kuidas eakana aju treenida

Tervis | 

Elukvaliteeti määravad igapäevased valikud, millest kujunevad harjumused aastakümneteks. Kaua elada on tore, kui ka kõrges eas rikastavad elu…


Kollageeni müüdid ja tegelikkus

Tervis | 

Müüt nr 1: kollageen on hea ainult naha ja liigeste tervisele. Kollageeni roll naha ja liigeste tervises on vaid jäämäe tipp.…