Agne Kiviselg võistleb 1. aprillil Oslo Grand Prix võistlusel

Kulturism 31.03.17, 19:35 EKFL

1. aprillil toimub Oslos suurejooneline kulturismi ja fitnessi võistlus Oslo Grand Prix. Eestit esindab võistlusel Agne Kiviselg.

Agne Kiviselg võistleb Oslo Grand Prix võistlusel bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm. Kui eelmisel nädalavahetusel tõi Pärnu sportlane, Spa&Sport spordiklubi esindaja, Agne, Rootsist koju kuldmedali, siis ka selleks võistluseks on…

Pudix valgupudingu degusteerimised aprillis MyFitnessi klubides

Klubid 03.04.17, 14:01

Aprillikuus toimuvad Pudix valgupudingute degusteerimised MyFitnessi klubides üle Eesti.…

EOK kulturismi- ja fitnessi- ning jõusaalitreeneri tasemeeksamile registreerumie kuni 8. aprillini!

Kulturism 03.04.17, 01:09

Eesti Olümpiakomitee kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreeneri kutsekvalifikatsiooni tasemeeksam…

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

Kulturism 03.04.17, 10:56

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa…

Fitmodeli projekti lõppvõistlus toimub 2. aprillil Butterfly Lounges

Kulturism 31.03.17, 21:19

2. aprillil algusega kell 15.00 toimub Butterfly Lounges projekti "Fitmodel" lõppvõistlus. Jaanuari lõpus startis Eesti suurim…

articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Tervis

Artiklid

Põlveliigese kinesioloogia ja biomehaanika V osa

Kükid on üks täiuslikemaid harjutusi alakehale. Põhilisemad lihasgrupid seotud selle harjutusega on: reie nelipealihas (vastus lateralis, vastus medialis, vastus intermedius ja rectus femoris), reie tagaosa (biceps femoris, semitendinosus ja semimembranos

Tervis  |  07.11.09  |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  3 kommentaari

Kükid on üks täiuslikemaid harjutusi alakehale. Põhilisemad lihasgrupid seotud selle harjutusega on: reie nelipealihas (vastus lateralis, vastus medialis, vastus intermedius ja rectus femoris), reie tagaosa (biceps femoris, semitendinosus ja semimembranosus) ja gluteus maximus.
Üks lihas reie nelipealihasest (rectus femoris) ja kõik lihased reie tagaosast on kahe-liigese lihased ja ületavad põlve-ja puusaliigest. Ka gluteus maximust võib mõnel määral pidada kahe-liigese lihaseks, kui arvestame fakti, et ta toodab liikumist puusa, vaagna ja kaudselt ka nimmepiirkonnas.

Sõltumata sellest kas liikumine on algus faasis või lõpp faasis, on reie nelipealihas see lihasgrupp, mis on vastutav põlve liikumise eest kükkide tegemisel, samuti nagu reie tagaosa ja gluteus maximus on vastutavad puusa liikumise eest. Seega, kui me räägime kükkidest (ja kõikidest selle variantidest) räägime me just nendest reie suurtest lihasgruppidest. Kükkide ajal ei ole võimalik treenida ainult reie nelipealihast, sest see ei ole võimeline puusa sirutades keha tagasi algpositsiooni tooma. Seda peab kindlasti meeles pidama kui jaotate treeningsessioone. Olen näinud palju inimesi kes treenivad reie esiosa ühel päeval ja reie tagaosa järgmisel päeval. Kui sa niimoodi treenid, siis mis päeval sa kükke teed? Probleem on selles, et ükskõik mis päeval sa kavatsed kükke teha, mõjutab see negatiivselt selle lihase anaboolset faasi, mida sa päev varem treenisid. Hoia oma selgroog natuke kaardus, et harjutus oleks maksimaalselt tõhus ja ohutu.

Passiivne puudulikkus ei võimalda soleus lihasel (jala tagaosas) säärel küki alumises asendis edasi liikuda. Selline soleuse elastsuse puudumine sunnib kükki tegema suurema puusaliigese fleksiooniga ja lülisamba horisontaalse kaldega, mis suurendab oluliselt survet ja lükkab koormuse üle nimmepiirkonnale. Hoidke kõhulihased pinges, et stabiliseerida keha hoiakut, kuid olge ettevaatlikud, et kõhulihaseid mitte täielikult kokku pigistada, mis võib põhjustada teie selja küüru tõmbumise.

Kükkide sügavust võib määrata kahe teguriga:

a) Teie võime säilitada normaalne lülisamba kõverus ja hoida oma jalad põrandaga kontaktis. Kui selg hakkab küüru tõmbama või kannad maast tõusma, siis tuleb viivitamatult lõpetada ja mitte madalamale kükitada.

b) Põlveliigese paindumise nurk. Jala kõverdamine üle 90 kraadi muutub riskantseks. Pidage meeles, et peate stimuleerima lihaseid, kuid mitte liigeste arvelt.

Hoiduge kükkide tegemisest põlved väljapoole, kui teil on vähe painduv puusa lähendajalihas, mis saavutab passiivse puudulikkuse väga lihtsalt ja ei luba reiel sääre liikumist järgida ja see suurendab põlve vigastuste ohtu. Pidage meeles, et põlved liiguvad läbi fleksiooni ja sirutuse.


Allikas:
www.ifbb.com
Professor Mauricio de Arruda Campos
IFBB Educational Commission

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Logi sisse ja arutle foorumis
  1. Head artiklid, kükkimise kohta võiks rohkem olla, olen alati põlved väljapoole teinud, nüüd tean paremini.

    LB  |  8.11.2009 19:52
  2. Ega seal ei öeldudki, et kindlasti ei tohi veidi väljapoole olla, vaid ei tohi "kui teil on vähe painduv puusa lähendajalihas, mis saavutab passiivse puudulikkuse väga lihtsalt ja ei luba reiel sääre liikumist järgida". Tähtis on, et põlved liiguks samas suunas kuhu jalalabad "vaatavad".

    Capricorn  |  9.11.2009 00:31
  3.  Mida siis nüüd uskuda? Ühed räägivad, et kükkima peaks väheamalt horisontaalini (st. reied vähemalt paraleelseks maaga) ja teised räägivad, et üle 90 kraadi kõverus on liigestele ohtlik :S

    Moger  |  10.4.2010 16:29

Logi sisse

Kommentaari lisamiseks logi palun sisse. Unustasid parooli?

Pole veel kasutaja? Registreerumine võtab vaid hetke! Lisaks uudiste ja artiklite kommenteerimisele, saad Fitness.ee kasutajana osaleda foorumi aruteludes, hinnata treenereid ja klubisid ning tellida mugavalt kaupa veebipoest. Registreeru kohe »

Püsi teemas. Hea tava on arvustada inimeste mõtteid, mitte neid endid. Keelatud on reklaamlinkide ja -tekstide postitamine, samuti teiste kommentaatorite, artiklites esinevate inimeste, artiklite autorite ja teiste halvustamine. Fitness.ee moderaatorid kustutavad sobimatud kommentaarid.
Kommenteerimist toetavad


reklaam
reklaam Olimp
reklaam Fitshop.ee
reklaam Leader

Uudised

reklaam Leader
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale