Agne Kiviselg võistleb 1. aprillil Oslo Grand Prix võistlusel

Kulturism 31.03.17, 19:35 EKFL

1. aprillil toimub Oslos suurejooneline kulturismi ja fitnessi võistlus Oslo Grand Prix. Eestit esindab võistlusel Agne Kiviselg.

Agne Kiviselg võistleb Oslo Grand Prix võistlusel bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm. Kui eelmisel nädalavahetusel tõi Pärnu sportlane, Spa&Sport spordiklubi esindaja, Agne, Rootsist koju kuldmedali, siis ka selleks võistluseks on…

Pudix valgupudingu degusteerimised aprillis MyFitnessi klubides

Klubid 03.04.17, 14:01

Aprillikuus toimuvad Pudix valgupudingute degusteerimised MyFitnessi klubides üle Eesti.…

EOK kulturismi- ja fitnessi- ning jõusaalitreeneri tasemeeksamile registreerumie kuni 8. aprillini!

Kulturism 03.04.17, 01:09

Eesti Olümpiakomitee kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreeneri kutsekvalifikatsiooni tasemeeksam…

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

Kulturism 03.04.17, 10:56

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa…

Fitmodeli projekti lõppvõistlus toimub 2. aprillil Butterfly Lounges

Kulturism 31.03.17, 21:19

2. aprillil algusega kell 15.00 toimub Butterfly Lounges projekti "Fitmodel" lõppvõistlus. Jaanuari lõpus startis Eesti suurim…

articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Treening

Artiklid

Kahesajakorduseline väljakutse...

Treening  |  14.05.10  |  tekst:  |  fotod:  |  1 kommentaar

Otsite väljakutset, mida trennis alistada? Soov anda lihastele tõuge kasvamiseks? Kui nii, siis, see ettevõtmine on täpselt sinu jaoks...üritus, mis sama hullumeelne, kui Poliquin´i, Staley´i või Arnold´i ideed.

Väljakutse...

Väljakutse iseenesest on lihtne: kui te teete lailihast ja rinda ühel trennipäeval, siis proovige ühel trennil teha nii, et teete kummagile lihasele ainult ühe harjutuse...surumised rööbaspuudel ja lõuatõmbed peopesad vastamisi (tõlkijalt: miks mitte ka tavalised lõuatõmbed pealthaardes pöial peal).

Eesmärk on teha mõlemat harjutust kokku 100 kordust. Harjutusi tehakse kordamööda, üks seeria surumisi, väike puhkus, seejärel seeria lõuatõmbeid ja nii, kuni mõlemas harjutuses olete jõudnud 100 korduseni.

Kasuta kindlasti stopperit, seda nii puhkepauside mõõtmiseks, aga ka terve treeningu kestuse mõõtmiseks, esimesest kuni viimase korduseni välja. Järgmine kord, kui teete sarnast ettevõtmist, on aeg ees, mida üle lüüa.

Harjutused

Surumine rööbaspuudel: kui on võimalus, võtke surumispingil rööbaste vahel laiem asend, langetage ennast kontrollitult alumisse asendisse. Poolikuid kordusi ei tee, biitseps peaks küünarvarrega korraliku korduse korral kokku saama. Paus sekundi murdosa ja seejärel üles tagasi, see on üks kordus. Jalad on rippes, laske keha veid ettepoole vajuda, see asetab just rinnale mõnevõrra suurema rõhu. Laiem haare ja kerge ettekallutus ongi rõhuga rohkem linnalihastele. Kitsas haare ja rohkem püstisem asend on rõhuga rohkem triitsepsile. Meie eesmärk on pigem rinda kurnata, kuigi olge mureta, ka rõhuga rinnale surudes saab triitseps ikkagi korraliku koormuse.

Lõuatõmbed peopesad vastamisi: lähteasend on ripe, peod vastamisi, sellest asendist tõmmake ennast üles, lõppfaasis kerge paus ja seejärel kontrollitult alla tagasi. Kordused olgu kontrollitud, ei mingit kehaga või jalgadega vingerdamist.

Lisanõuanded

Praktika näitab, et enamus lõpetavad surumised ennem kui lõuatõmbed. Sellest ei ole midagi, tehke harjutusi nii kaua vaheldumisi, kui saate teha (kuni 100 korduseni), kui surumised saavad enne läbi, siis lõpetage lõuatõmbed üksi eraldi ära.

Kindlasti kirjutage oma seeriad üles. Nii arvukate seeriate korral on lugemine väga kerge sassi minema ja siis ei ole asi täiuslik.

Trenni lõpus märkige üles aeg, mis kulus terve trenni peale kokku ja kummagi harjutuse 100 korduse peale kokku, siis on hea järgmisel korral erinevaid ajalisi mõõtmeid võrrelda.

Kui teil puudub võimalus teha lõuatõmbeid peopesad vastamisi, võite kasutada ka V – käepidet (tõlkijalt: või teha klassikalisi lõuatõmbeid pealthaardega, pöial peal).

Kui 100 kordust tundub teile alustuseks palju, võite vabalt ka 50 – st kordusest kummagile harjutusele alustada.

Tõlkijalt: annaksin siinkohal ka paar näpunäidet. Ettevõtmine on huvitav ja jälle midagi väga teistsugust ja „teistsugused“ asjad on jõutreeningu kontekstis ja hüpertroofiat silmas pidades väga arendavad.
Aga mis ma soovitan...soovitan stabiilset lähenemist. Selles mõttes, et kui hakkate neid kahte harjutust tegema, siis võtke omale plaani mingi kindel korduste arv, millega hakkate minema, näiteks 5 lõuatõmmet, puhkus ja 5 surumist rööbastel. Arvan, et iga seeria suutlikkuseni ei ole mõtet minna, te olete lõpuks nii kinni, et kaob sellest tegemisest igasugunegi mõnu...võib vahest ka suutlikkuseni proovida, kuid enamus kordadest, kui sedasorti ettevõtmisi teete, soovitan stabiilset korduste arvu seerias ja kohe mittesuutlikkuseni minemist. Puhkepausid peaksid loomulikult olema konstantsed, kuid mitte päris. Soovitan võtta pausiks näiteks 60 – 90 sekundit. Sellise lähenemise korral jääb teile varu ja võimalus edasi arendeda. Ehk...algul, esimeste seeriate korral võite pausid hoida 60 sekundi peal, lõpupoole, kui juba väsite, näpistate pausi pikkust juurde ja võite puhata kuni 90 sekundini, kuid mitte üle. Ja igakord kui teete sarnast treeningut uuesti, üritate puhkeaega võimalikult lühemana hoida, kuid mitte alla 60 sekundi. Selle arvelt võidate jällegi treeningule kulunud summaarset aega, mis on samuti progress.

Veel...sarnast lähenemist saab rakendada edukalt tegelikult ka teiste vastandlihaste korral. Miks mitte proovida sarnast lähenemist reie esikülg/tagakülg või biitseps/triitseps suhtes. Näiteks: Hack`i kükk kangiga + sääre painutamine või käte puhul biitsepstõste istudes hantlitega + „Kolbapurustaja“ või biitsepstõste seistes kangiga + surumine põrandal kitsalt. Samuti saab lailihast kombineerida õlalihastega, näiteks surumine istudes hantlitega + lõuatõmbed.

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Arutle foorumis
  1. Rööbaspuudel surumise kohta: et kui biitseps puutub juba küünarvarrega kokku, siis see ei pruugi õlale head teha. Siin foorumit lugedes, tundub juba, et väga paljudel on õla jamad ja ise sain ka ükskord konkreetselt vigastada kui proovisin rööbaspuudel sügavamale lasta. Jah, tegin lisaraskusega, see võibolla veelgi soodustas vigastuse teket. Seega, selle alla laskmisega ei maksaks üle pingutada.

    rait83  |  14.5.2010 10:48

Logi sisse

Kommentaari lisamiseks logi palun sisse. Unustasid parooli?

Pole veel kasutaja? Registreerumine võtab vaid hetke! Lisaks uudiste ja artiklite kommenteerimisele, saad Fitness.ee kasutajana osaleda foorumi aruteludes, hinnata treenereid ja klubisid ning tellida mugavalt kaupa veebipoest. Registreeru kohe »

Püsi teemas. Hea tava on arvustada inimeste mõtteid, mitte neid endid. Keelatud on reklaamlinkide ja -tekstide postitamine, samuti teiste kommentaatorite, artiklites esinevate inimeste, artiklite autorite ja teiste halvustamine. Fitness.ee moderaatorid kustutavad sobimatud kommentaarid.
Kommenteerimist toetavad


reklaam
reklaam Gasp
reklaam Fitshop.ee
reklaam Olimp

Uudised

reklaam Olimp
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale