Agne Kiviselg võistleb 1. aprillil Oslo Grand Prix võistlusel

Kulturism 31.03.17, 19:35 EKFL

1. aprillil toimub Oslos suurejooneline kulturismi ja fitnessi võistlus Oslo Grand Prix. Eestit esindab võistlusel Agne Kiviselg.

Agne Kiviselg võistleb Oslo Grand Prix võistlusel bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm. Kui eelmisel nädalavahetusel tõi Pärnu sportlane, Spa&Sport spordiklubi esindaja, Agne, Rootsist koju kuldmedali, siis ka selleks võistluseks on…

Pudix valgupudingu degusteerimised aprillis MyFitnessi klubides

Klubid 03.04.17, 14:01

Aprillikuus toimuvad Pudix valgupudingute degusteerimised MyFitnessi klubides üle Eesti.…

EOK kulturismi- ja fitnessi- ning jõusaalitreeneri tasemeeksamile registreerumie kuni 8. aprillini!

Kulturism 03.04.17, 01:09

Eesti Olümpiakomitee kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreeneri kutsekvalifikatsiooni tasemeeksam…

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

Kulturism 03.04.17, 10:56

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa…

Fitmodeli projekti lõppvõistlus toimub 2. aprillil Butterfly Lounges

Kulturism 31.03.17, 21:19

2. aprillil algusega kell 15.00 toimub Butterfly Lounges projekti "Fitmodel" lõppvõistlus. Jaanuari lõpus startis Eesti suurim…

articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Kavad

Artiklid

123

3, 2, 1...

Kavad  |  08.07.10  |  tekst:  |  fotod:  |  2 kommentaari

Surumisel tõstame raskust esmaspäeviti, 2.5 – 5 kg. Kirjuta kindlasti kõik oma tegemised üles ja pea raskuste ja seeriate/korduste üle arvet, see saab olema sinu edu aluseks. Raskuste lisamisel jällegi olge pikem tagasihoidlik, kui ülehindav. Pausid sõltuvalt programmi faasist 1.5 – 2 minutit, mõttetult ära joruta, kui tunned et oled taastunud ja valmis seeriat tegema, asu asja kallale. Kui on energiat ja tunned, et oled taastunud, siis pea pausi 1 - 1.5 minutit, kui seeriad on rasked, siis tea, et võid julgelt ka 2 – 2.30 – ni puhata. Üle selle ärme lase. Kokku võiks kava järgida minimaalselt 10 – 12 nädalat kindlasti, vähema korral te ei saa suurt progresseeruma ega arenema hakatagi.
Kui oled eelnevalt pikemalt olnud inaktiivne, siis oleks soovitav enne selliste lühikeste seeriateni jõudmist teha veidi pikemaid seeriaid, näiteks kaheksaseid või kümneseid. Nii töötate liigesed, lihased, kõõlused ja sidemed suurtemate raskuste jaoks sisse. Samuti on teil siis ka raskuseid kergem valida, kui olete 3 – 4 nädalase perioodi pikemalt (pikemate seeriate näol) ette teinud. Asudes kohe neljaste, viieste ja kuueste seeriate kallale võite hulga aega raisata, enne kui sobivad raskused leiate, mille pealt skeemide järgi minema hakata. Kokku peaks igal treeningul tulema umbes 25 tööseeriat, mis on mõnus maht arenemiseks ja progresseerumiseks. Sõltuvalt skeemidest mõni seeria siia - sinna trenniti varieerub, vahel tuleb tööseeriaid 25 – st rohkem, vahel vähem. Veel...kuigi kükk on selle kava läbiv harjutus, olen selle nimelt asetanud pärast surumisi ja lõuatõmbeid, kuna surumistel ja lõuatõmmetel annab tunduvalt vähem petta. Eelnev kükk enne neid harjutusi on sedavõrd kurnav ning tõmbaks lõuatõmmete ja surumiste edasiminekule väga kiiresti joone peale.
Lõuatõmbed on selgelt kõige enam jõuduvajavad, eriti veel algajatele. Samas, kui tahate arendeda, siis need peate „selgeks saama“. Olen pidanud silmas nii, et edasijõudnud võiksid teha oma seeriaid lisaraskusega, algajad peaksid tegema etteantud skeemid läbi keharaskusega. Kui algajate skeemid läbi, siis võiks asuda edasijõudnute skeemide kallale. Edasijõudnud, kui ei jõua antud skeeme kohe lisaraskusega läbida, üritage need läbida keharaskusega. Alles siis hakake minimaalselt lisaraskust juurde panema, kasvõi 1 kg kaupa.

Mis veel...andke endale aega, algul võib tunduda, et kuidagi kerge on, ent kui raskused valite õiged, järgite progressiooni, siis leiate peagi, et, esiteks on sellist programmi päris nauditav järgida, teiseks iga treeningpäev on siiski päris koormav ja oingutust nõudev. Valige algul raskused sellised, et naudite trenne, skeemid tulevad ilusti ära. Korralikku pinget hakkab programm ehk pakkuma 4 – 5 nädala pealt, siis on raskused kasvanud, skeemid jooksevad ja areng toimib täiel rinnal, seda muidugi juhul, kui algul valite raskusedd adekvaatsed, toitute hästi ja pingutate trennides piisavalt.

NB! Lingid harjutuste taga on pigem ettekujutuse loomiseks, et mis harjutusega üldse on tegu. Ütlen seda seetõttu, et harjutuste tehnika neis klippides ei pruugi alati olla 100% päris korrektne!

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Arutle foorumis
  1. Vaidlen täielikult vastu sellele, et kui teha baasharjutusi, siis suurenevad ka teiste lihaste treeningraskused. Kui ikka biitsepsi kangiga ei tee, siis tee palju kykke või jõutõmmet sa tahad, aga kangiga biitsepstõste jõud väheneb tunduvalt- järgi proovitud ja nii ON.

    renku  |  8.7.2010 17:48
  2. ma pooldan janari teooriat, olles ise seda kogenud. Loomulikult kui biitsa üldse ei tee, võibolla siis...

    rait83  |  8.7.2010 22:01

Logi sisse

Kommentaari lisamiseks logi palun sisse. Unustasid parooli?

Pole veel kasutaja? Registreerumine võtab vaid hetke! Lisaks uudiste ja artiklite kommenteerimisele, saad Fitness.ee kasutajana osaleda foorumi aruteludes, hinnata treenereid ja klubisid ning tellida mugavalt kaupa veebipoest. Registreeru kohe »

Püsi teemas. Hea tava on arvustada inimeste mõtteid, mitte neid endid. Keelatud on reklaamlinkide ja -tekstide postitamine, samuti teiste kommentaatorite, artiklites esinevate inimeste, artiklite autorite ja teiste halvustamine. Fitness.ee moderaatorid kustutavad sobimatud kommentaarid.
Kommenteerimist toetavad


reklaam
reklaam Fitshop.ee
reklaam Better Bodies
reklaam gym uus 2013

Uudised

reklaam Fast
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale