Fitness.ee  ›  Uudised  ›  Kulturism  ›  Indrek Otsuse kommentaar 2010.a. Eesti karikavõistlustele ja Balti Matšile.
news content main
small news grid
articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Kulturism

Uudised

Indrek Otsuse kommentaar 2010.a. Eesti karikavõistlustele ja Balti Matšile.

Indrek Otsuse traditsooniline kommentaar võistlustest, eelkõige võistlejatest, nende arengutest...

Kulturism  |  26.04.10  |  tekst:  |  fotod:  |  2 kommentaari

Kommentaariks 2010.a. Eesti karikavõistlustele ja Balti Matšile.

Alustaksin headest asjadest, mis võistlusi jälgides silma jäid.
1) võistles kokku 14 noort-juuniori—see on ilus arv.
2) märgatavalt on arenenud mitu sportlast (Janar Rückenberg, Kristina Koroljak, Liisa Otsus).
3) meil on “tekkinud” rahvusvahelise tasemega võistleja meeste fitnessis (Oleg Anissimov).
4) vaatamata mitme olulise tegija kõrvalejäämisele, võistles siiski 7 bodyfitnessisti.
5) tõusnud on vabakavade keskmine tase.
6) meil on kitsale kandepinnale vaatamata, siiski momendil 7 sportlast, kellelt võib loota EM-lt finaalikohta.

Noorte kulturismis oli sedapuhku võistlejaid rohkem, kui medaleid. 4 noore mehe konkurentsist väljus võitjana Silver Eensalu, kes vabakavaga oma paremuse maksma pani. Erinevalt kohtunike arvamusest, pidasin mina teda ka kehalt kindlalt parimaks. Loomulikult on selles vanuses ja tasemel tänamatu ennustada kellegi sportlikku potentsiaali. Aeg näitab ja aasta pärast võib samade meeste järjestus olla pea peale pööratud.

Juunioride kulturismis oli, nagu juba mainitud, osalejate arv meeldivalt suur ja tase ühtlane aga Raudsepa ja Sõrmuse lihasmassi lähedale seekord keegi ei küündinud.
Kergemate juunioride võit läks, minu jaoks üllatuslikult, Anton Ostroglazovile, kes oli vormi tegemisega vist kõige vähem vaeva näinud. Kohtunikud hindasid siiski piisavalt kõrgelt tema sünnipäraseid proportsioone (kehaga 2.koht) ja vabakava (1.koht). Mõistatuseks jääb, millega see vaieldamatult eeldustega noormees viimased 2 aastat jõusaalis tegelenud on…?! Medalit olid väärt ka Taavi Taros (2.) ja Maksim Zavertailo (3.), viimase puhul tahtnuks näha suuremat edasiminekut..millal siis veel, kui mitte selles eas.
Raskemate juunioride tase oli loogiliselt veidi tugevam, mida kinnitavad ka absoluutse pingerea kaks kõrgemat kohta. Võitja—Edward Oks—on looduselt saanud head eeldused, jääb oodata, millal see “raam” lihastega täidetakse. Esteetilise kehaga teenis kindlalt teise koha Dmitri Kostitsõn. Noorte-juunioride absoluudi selgitamisel olid kohtunikud suhteliselt üksmeelsed võitja (Edward Oks) suhtes aga veidi ebanormaalne on see, kui kohad kõiguvad esimesest kuuendani, või ei ole…!?

Fitnessist rääkides, tuleb rahul olla, et meil üldse on välja panna 4 võistlejat. Naistest on endiselt parim Natalia, kelle vormitipp on sihitud mai lõpuks Euroopa meistrivõistlusteks, kus ületamist ootab mullune pronksmedal. Seekord oli ta valinud seda tüüpi vabakava, mis talle väga hästi sobib. Liisa on võistluspausi kasutanud nii, nagu peab—areg on olnud silmnähtav. Selle jätkudes, on reaalsed kõrged kohad tiitlivõistlustel aga ega ta lähe nalja tegema ka juba sel kevadel Novi Sadi. Vabakava soorituses on veel arenguruumi, võimalik, et ka kava sisus.
Kristina jättis hea mulje, nii kehaliselt, kui vabakava poolest aga kolmandast kohast ei olnud selles konkurentsis pääsu.

Tsirkuses leiba teeniva Oleg Anissimovi näol oleme saanud fitnessisti, kelle vabakava elemendid on maailma tipptasemel. Kui õnnestub “järele aidata” jalad, võib oodata korralikku kohta, mis tahes rahvusvahelisel võistlusel.

Bodyfitnessi võistlejatest (7) näitasid peaaegu kõik meie “harju keskmist” taset, vaatamata kolme nimeka tegija puudumisele. Vaeva oli nähtud nii riiete, kui kehaga aga sellel, tihedaima rahvusvahelise konkurentsiga alal, jäi sellest väheks, et teenida alaliidult lähetust EM-le. Põnev oli võistlus absoluutsele tiitlile, kuhu seekord pääsesid mõõtu võtma 6 naist. Võit läks teenitult Kati Grabbile aga konkurentsi tihedust näitab kohtade kõikumine teisest kuuendani (mõne võistleja puhul). Sedapuhku pidid leppima järgmiste kohtadega Vitalya Dmitrieva (-163 hõbe) ja Olga Skavõsh (163+ kuld). Jään huviga ootama veel mitmeks aastaks juuniori-ikka jääva Janika Jürgensoni arengut.

Klassikalisi kulturiste oli kahe kategooria peale kokku vaid neli, ometi oli siin osalejate tase vähemalt neli meest kulturistiks ehmatanud ja nii ridu veel hõrendanud. Kaks meest tippvormis—Imre Vähi ja Taavi Koovit! Mõlemalt mehelt nende seni parimad vabakavad. Taavi oli Euroopa meistri vääriline, jalgade mass paranenud. Väike varu veel jalgade, tuharate teravuses. Muljetavaldav on Janar Rückenbergi areng. Kolmest mehest parim raam, tipptasemel rinnalihas. Lihasmassilt rahvusvaheline tase klassikalises kulturismis. Läbilöök oleneb võimest-oskusest parandada vormi lihasmassi kaotamata.
Vetranvõistlejat Harri Indust pole ma paremana näinud. Tubli töö.

Järgmisele leheküljele »

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Arutle foorumis
reklaam
reklaam Olimp
reklaam Sportland
reklaam Sportland

Artiklid

reklaam bb 2013 uus
© 1999 - 2012 Fitness.ee  | Telliskivi 51, 10611 Tallinn  |  tel 6774 666  |  info@fitness.ee  |   Reklaam  |  Kontakt  |  Toimetus
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale