Jõutõstmine

MEDALISADU Euroopa Master Plzen 2010 - protokoll, video, reportaaž

Sellel korral olid MEDALISAJU põhjustajateks jõutõstjad, kes võtsid kätte ja võitsid veteranide EM il kaks kulda ja ühe hõbeda! Väikseid medaleid ei jõua kokku lugedagi. Eestlane on RAMMUJA rahvas!

Jõutõstmine  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Eesti master-jõutõstjate medalisadu Tsehhis Plzenis Euroopa Master-klassi meistrivõistlustel jõutõstmises jätkus: Peep Päll - kuldmedal; Kaido Leesmann - hõbemedal ja Euroopa rekord lamadessurumises !

Võistluse lõpupäevil olid võistlustules meie nooremad masterid.
Legendaarne jõutõstja Peep Päll, kes sel aastal saab esimest korda võistelda master-klassis M1 (40-49-aastased sportlased), võistles Plzenis reedel, 25.06 kehakaalu kategoorias -75kg.
Juba tema kõik kolm õnnestunud küki-katset - 225kg, 240kg ja 250kg – olid Eesti rekordi parandused.

Surumise kolme katse parimaks sai tubli 160kg; jõutõmbe õnnestunud 247,5kg ja 260kg olid mõlemad Eesti rekordite parandused ning mõlema jõutõmbe katsega kogutud kogusumma oli samuti kogusumma Eesti rekordi parandused.
Kokkuvõtteks Peebu saagiks siis - Euroopa Master 1 klassi meistritiitel kogusummaga 670kg, seitse Eesti rekordite parandust ning alamedalitest – küki kuldmedal, lamadessurumise hõbe ja jõutõmbe kuld.

-125kg kaaluklassis võistles laupäeval, 26.06.10 Kaido Leesmann.
Tema tulemusteks kujunesid – kükis 280kg, mis tähendas küki pronksmedalit ja Eesti rekordit; lamadessurumises 265 kg – Euroopa rekord Master 1 vanuseklassis ja samuti selle tõsteviisi kuldmedal(rekordiarvestuses aga kokku neli Eesti rekordi parandust lamadessurumises, sest nii esimese katse 255kg kui ka lõpptulemuse 260kg parandasid rekordeid nii avatud kui ka master1-klassi arvestustes); jõutõmbes 260kg ja kogusummaks Eesti rekordi parandusena 805kg.
Kokkuvõtteks - hinnaline hõbemedal, kuus Eesti rekordi parandust ning märkimisväärne Euroopa rekord.

Palju õnne ja tänu kõigile Eestit Plzenis esindanud jõutõstjatele ja treener-abimeestele.
Iga võistleja tuli koju vähemalt ühe medaliga – see on väärikas sündmus Eesti jõutõstmise ajaloos.

Võistluse protokollid: siin

Videosalvestused kaalukategooriate/võistlusalade kaupa: siin

Info Eesti rekorditest ja edetabelitest: siin


-75kg meeste seas tuli Euroopa meistriks Heino Maiste tulemusega ( kükk - 190kg, lamadessurumine – 107,5kg, jõutõmme – 236kg ning kogusumma – 533,5 kg). Alamedalitest küki hõbe, surumise kuld ja jõutõmbe kuld. Heino parandas Eesti rekordeid kõikides Master vanuseklassides, sellest suur Eesti rekordite summa – 12! Punkti pani Heino aga Euroopa rekordiga jõutõmbes – 236kg!

-90kg meeste seas võistles Kalev Teder, kes kahjuks tehnilise möödalaskmise tõttu ei suutnud realiseerida tulemust küki algraskusega 160kg. Kalev jätkas võistlust surumisega 110kg ning jõutõmbega 200kg, millega teenis jõutõmbe pronksmedali, mis on tema jaoks esimene medal suurtel tiitlivõistlustel. Kogusummat ta kahe alaga kirja ei saanud.

-100kg kategoorias hoidis pinget kogu võistluse vältel Mihkel Laurits. Mihkli laeks jäid seekord vaid algraskused (kükk – 215kg, surumine – 135kg, jõutõmme – 215kg ja kogusumma - 565kg). Eesti rekorditeks olid 215kg kükis ja kogusumma 565kg

Kogu võistluse käik näitab Master-klassi sportlaste hämmastavalt head füüsilist vormi ning paratamatult tuleb peale mõte, et nooruse-eliksiir jõutõstmise näol on avastatud.

25.06 reedel Master 1 klassi -75kg kategoorias Peep Päll saavutas kuldmedalija
26.06 laupäeval Master 1 klassi -125kg kategoorias Kaido Leesmann saavutas hõbemedali.

Väega suured õnnitlused!

Võistlust saab jälgida otseülekandes internetis :

http://www.madness.cz/ex/livetv.php
Võistluse protokoll on nähtav aadressil:

http://www.europowerlifting.org/european-masters.html

Foorumi reportaaž siin

Rain Karu
Eesti Jõutõsteliit
T. +372 51 52 632


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

EMV lamades surumises 2020

Jõutõstmine | 

Hea raskejõustiku huviline. Ootame sind kaasaelama. Laupäeval, 12.09.2020 algusega kell 12:00 toimuvad Sparta Spordiklubis (Pärnu mnt.139c/1)…


Saarde valla lahtised MV klassikalises lamades surumises (Pärnumaa MV) tulemused

Jõutõstmine | 

[url=https://www.sksaarde.ee/saarde-valla-lahtised-ja-parnumaa-mv-klassikalises-lamades-surumises/#.XOOlVYsJWWc.gmail]Vaata tulemusi…


Rocca al Mare Kooli kevadised lahtised võistlused lamades surumises

Jõutõstmine | 

EESMÄRK: Populariseerida lamades surumist AEG JA KOHT: 14. mai. 2019, Rocca al Mare Kooli spordikeskuses aadressil Vabaõhumuuseumi tee 8,…