Persoon

Eksklusiiv-Intervjuu Marek Kalmusega

Kas testide tulemused olid õiged?

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  9 kommentaari

Nimi/Hüüdnimi:
SEDA TEATE ISE.

Kuidas kommenteerid EMV 08 dopingutestide tulemusi?
POSITIIVSED.))

Kas testide tulemused olid õiged?
ÜTLEN NIIPALJU, ET DOPINGUKÜTTIDE TÖÖ JÄTAB SOOVIDA, TULEMUSED ON 50% ÕIGED.

Kas on võimalik, et said keelatud aineid toidulisanditest või keegi tahtis nö ära teha?
DOPING ONGI KEHAEHITAJA ÜKS TOIDULISAND TEATUD HETKEST. PEAN SILMAS, ET KUI LOOMULIK ARENGUPOTENSIAAL ON 100-ga LAES SIIS OTSUSTAB IGA SPORTLANE ISE KAS RAHULDUB OLEMASOLEVAGA VÕI ÜRITAB ROHKEMAT.

Kes ahvatles sind keelatud aineid kasutama ja kes müüs?
KUNAGI KUI ALUSTASIN, POLNUD MUL EESMÄRK VÕISTLEMA HAKATA. MIND HUVITAS KAS SUUDAN OMA KEHA ARENDADA LIGILÄHEDASEKS OMA SUURELE EESKUJULE Arnold-Schwarzeneggerli OMALE.
KAUGEL SELLEST, ON ÜSNA LAPSIK ARVATA, LOOTA, ET KOHUPIIMA JA KARTULIGA SU BIITSEPS 57CM-ks PAISUKS.
PEAN SIIN SILMAS JÄLLEGI BIITSA MIS KOOSNEB LUUST, LIHAST JA SEDA KATVAST NAHAST. MÕNI PAKS RAMMUMEES JU VÕIB ENNAST NII PEKKI ÕGIDA, ET KÄED UMBES 60CM OLEKS KUID VÖÖKOHT ON KA SIIS 1,5M. SELLINE TEEMA EI PAKUKS MULLE MIDAGI, ISEGI KUI MA SUUDAKS SELLISENA KAUBARONGI ÜHE KÄEGA PEATADA NAGU SUPERKANGELANE HANDCOCK.
NII, ET KES SIIS "AHVATLES", LOETE SIIT VAST VÄLJA. KES MÜÜS POLE OLULINE.

Kas Eestis on raske hankida keelatud aineid? Ja on see väga kulukas?
MIDAGI POLE RASKE HANKIDA KUI ON TAHTMINE.
KULUKAS...? KULUKAKS LÄHEB SEE EHK SELLISTELE MEESTELE, KES USUVAD, ET KEEMIA ÜKSI NEID SUUREKS JA TUGEVAKS TEEB. TÖÖD TULEB TEHA SAMA PALJU VÕI ROHKEMGI KUI NATURAALSELT TREENIDES. KÜLL AGA ON TULEMUSES /PILDIS/VAHE ÜSNA MÄRGATAV.
SIINKOHAL ÜTLEN VEEL NIIPALJU, ET KAHJULK, ON AINETE KASUTAMINE TERVISELE JUST SELLISTE MEESTE JAOKS, KES IMEROHTU OTSIDES KÕIKSUGU KAMA PEOGA ON NÕUS SISSE AJAMA, ISE AGA SAALIS AINULT MUNE SÜGAMAS KÄIVAD.

Kas tegelik põhjus oli selles, et sooritasid eksperimenti kui tõhus on dopingukontrollid Eestis?
OSALISELT (LOE TEISE KÜSIMUSE VASTUST)

Kas nö vahelejäämine oli ettearvamatu, näpukas või polnud vahet?
TEADSIN MIDA TEEN, TEADSIN, ET KUI KONTROLLI PEAN MINEMA SIIS PROOV KA POSITIIVNE OLEMA SAAB.

Usud, et oled sa koos Valter Oloneniga (-80kg võitja) sellel võistlusel ainuke patustaja?
AUSALT? EI USU. AGA ARVATA VÕIB, ET MA EI MÕISTA KEDAGI HUKKA. KUI ÜLDSE KEEGI EESTIS NÄPUD KEELATUD AINETEST EEMAL ON HOIDNUD, MA MÕTLEN VÕISTLEVATEST MEESKULTURISTIDEST SIIS ON SEE OTT. KÕIK TEISED ON VÄHEMALT MINGI HETK NEID PROOVINUD-KASUTANUD. OK, ÜTLEME SIIS NII, ET MEESKULTURISTID, KES ABSOLUUTSES ESIKOLMIKUS-KUNI KUUIKUS /mõnel aastal/ KAASA RÄÄKIDA SUUDAVAD.

Mis arvad, mitu % Eestis võistlevatest kulturistidest pole 100% puhtad ka hooajaväliselt?
VÕTAME VIIMASE 15 AASTA LÕIKES SIIS 1%. KORD ÜKS KORD TEINE, EKS ENAMUS ON KATSETANUD ÜKS HOOAEG NII SIIS TEISITI. JÄLLEGI OLEN AJA JOOKSUL JÕUDNUD VEENDUMUSELE, ET TASE MIDA SUUDAB OTT NÄIDATA ON NATURAALNE 100%.
TA ON KA AINUKE "HULL" PEALE MINU KES TEEB AASTARINGSELT SELLE NIMEL KARMI TÖÖD. ERINEVALT MINUST, KES MA OLEN PROOVINUD KORD NII KORD NAA. TRENNI TEEN , OLEN TEINUD MA ISEGI ROHKEM KUI OTT MA JULGEKS PAKKUDA. JAH, OLEN NÕUS, PALJU ON NEIST TREENINGUTEST OLNUD MÕTETUD KUI SILMAS PIDADA MAX TULEMUST VÕISTLUSTEL JA MAX ARENGUT, KUID NAGU OLEN ÖELNUD VAREMGI, POLE ALGUSEST PEALE OLNUD VÕISTLEMINE MINUJAOKS NR1 SELLEL ALAL. PEAMINE MIS MIND IGAPÄEVASELT SAALI MOTIVEERIB MINEMA, ENNAST "PIINAMA" ON RASKE TREENINGUGA KAASNEV VÄSIMUS. SEE ON MINU JAOKS SIIN ELUS NAUDING NR 1. (IGALE OMA, OMAMOODI SEGASED OLEME ME KÕIK)

Kas dopingukontrolle Eestis ja maailmas peaks tõhustama või vähendama?
EESTI VÕIB TEHA SIIN MIDA TAHAB, SEE EI MUUDA MAAILMA. TÄHENDAB, MIKS EESTI EI SAA KUNAGI MEESTE KULTURISMIS MEDALIT. VASTUS: MAAILM MÄNGIB TEISTE REEGLITE JÄRGI, OK, NATUKE TEISTE REEGLITE JÄRGI, MIS ANNAB TEISTE MAADE SPORTLASTELE RISKIDES VÕIMALUSE KONKUREERIDA MEDALITELE.
EI VÄLISTA, ET EESTI VÕIB KEHAEHITAJATE KONKURSILT JUBA LÄHIAJAL MEDALI SAADA, KUID SEE ON SIIS KLASSIKALSISES KULTURISMIS MITTE MEESTE KULTURISMIS. MAAILMAS EI TULE KUNAGI 100% FINALISTIDE TESTIMIST, VÕI ISEGI ESIMESE KOLME TESTIMINE KÕNE ALLAGI. KES MÕELDA OSKAB SAAB ARU MIKS.

Mis keelatud aineid oled tarbinud ja tarbisid seekord?
IKKA VANA "HEA" METAAN NAGU RAHVAKEELES SELLE NIMI ON.
SIINKOHAL SAI KA ÄRA TÕESTATUD /EMV 08/VÄÄRLEGEND, ET METAAN TEEB VESISEKS JA SELLEGA POLE VÕIMALIK VORMI TEHA. JAH, VESISEKS LÄHEVAD SELLISED TÜÜBUD KES SARDELLI, SAIA JA METAANI KOOS SÖÖVAD. SAMUTI ON SEE LEGEND ÕHUST VÕETUD, ET MATAAN MAKSALE HIRMUS TOKSILINE ON. LOLL LAMMUTAB OMA MAKSA KA ASPIRIINI NEELATES.

On sellega seotud ka kuidagi Venemaa kulturismikoondise presidet V.Dubinin?
)))))) JA MUIDUGI, TEMA PALGATUD TERRORISTID KÄISID JA SÖÖTSID MULLE SURMA ÄHVARDUSEL METAANI SISSE. ))

Kas sellega on seotud ka sinu treener I.Otsus?
EI OLE.

Kas elu kulturismimaastikul on nii igav, et kui ise põnevaks ei tee, ei tee seda keegi?
MIS ON PÕNEV? AGA VÕIB KA NII ÖELDA. KULTURISM ON JU TŠIRKUS, RAHAVAS TAHAB JU KLOUNE NÄHA. KES SEDA ALA LIIGA TÕSISELT VÕTAVAD, LIIGA SPORDINA, SELLE SÕNA OTSESES TÄHENDUSES, VÕIKS VALIDA NÄITEKS KLASSIKALISE TÕSTMISE, SEAL ON TULEMUSE SELGITAMINE KONKREETNE. EMOTSIOONID-SÜMPAATIAD EI TULE KOHTUNIKE PUHUL KÕNE ALLAGI. TÕSTAD ROHKEM VÕIDAD, TÄTS OL.)
SIINKOHAL VÕIKS VÄLJA TUUA KA SELLE MIKS SEE ALA, EHK SIIS KULTURISM EI SAA KUNAGI OLÜMPIAMÄNGUDE KAVVA.
LIHTSALT EI SAA , KUIGI EHK VÕIKS, SEST SEAL ON IKKA PÄRSIS MÕTETUID ALASID, MIDA ON PALJU RASKEM SPORDIKS KUI SELLISEKS PIDADA. AGA NOH, SEE ON MINU ARVAMUS.

Kas on tunne, et Eestis on osadele lubatud teatud privileeid ja teatud isikutele mitte? Ja kui siis kellele ja miks?
KUI DPOINGUT SILMAS PIDADA SIIS SELLE EES ON KÕIK VÕRDSED. ST, ET KUI KEEGI RISKIB SIIS TEEB SEDA OMAL VASTUTUSEL JA MA EI USU, AUSALT EI USU, ET KEDAGI TEADLIKULT NÖ KONTROLLIST KÕRVALE MÄNGITAKSE. KUI SA NÄITEKS TÄNA KONTROLLI EI SATTUNUD, SAMAS OLED AGA MIDAGI KRÕBISTANUD SIIS SUL LIHTSALT VEDAS NÖ.

Mida arvad Arnold Tokkost?
OMAMOODI MEES.)) NAGU ME KÕIK.
EI MIDAGI PAHA, AGA EKS OSALT MEIE MÕTTEMAAILM ERINEB. AGA SEE ON JU KA LOOMULIK. MINA POLE TEMA JA TEMA POLE MINA. NII IGAÜHEGA.

Kas Eesti kulturism on aus või on see rohkem poliitika?
))) SAMA AUS KUI POLIITIKA.

Mitu aastat oled üldse kasutanud keelatud aineid?
JÄTAN OMA TEADA, VÕI KASUTAKS SIINKOHAL MEIE PRESIDENDI ARNOLD TOKKO ÖELDUD LAUSET-ARVAMUST MINU KOHTA.

/KALMUS EI OLE EESTIS DOPINGU KASUTAMISES KINDLASTI ESIRINNAS, PIGEM ON TA PUHAS POISS.- 2001a./

ÜTLEME NII ET TA EI OLE TÕEST KAUGEL, MIKS AGA JUST KALMUS ON TEATUD ARV KORDI EESTIS DOP KONTROLLIS PÕRUNUD JA SEELÄBI OMALE LOOTUSETU KEEMIKU NIME SAANUD, TEAVAD MÕTLEVAD INIMESED EHK ISEGI.

Mis aastal oli esimene kord kui hakkasid kasutama ja mida? Ja kuidas siis steroide hankisid?
ESIMENE KORD JÄÄB LAUSA EELMISESSE SAJANDISSE. IKKA SAMA AINE, METAAN. OSTSIN TUTTAVALT.

Kas tipp-kulturism ilma steroidideta on üldse võimalik?
LOOMULIKULT ON. TASE ON JU SELLINE NAGU SEE ON, MAAILMAGA VÕRRELDES. MINU EESMÄRK POLNUD SEL KORRAL EI OTTI VÕITA, EGA KEDAGI TEIST SIIN. VÕIMALUSEL OLEKS EESTIKATEL ÜLDSE MITTE VÕISTELNUD. KUNA KLASSIKUEL VÕIKS OLLA VEEL ÜKS PIKKUSKATT JUURES SIIS JÄÄN MA OMA PIKKUSEGA +180 KATIKS IKKAGI PISUT EBAPROPORTSIONAALSEKS, SEDA NÄITAVAD KOHAD EELMISE AASTA MM-L /9K/ JA SELLE AASTA EM-IL /8/
SEL KORRAL OLI MINU PLAAN MINNA VÕISTLEMA MM-ILE SAMADE "REEGLITE" JÄRGI MILLEST LÄHTUVAD TEISED MAAD, KES MEDALITE KONKURENTSIS KAASA RÄÄGIVAD. KUID EESTI DOP POLITTIKA ON SELLES SUHTES NAGU SEE ON. RAUDNE EESRIIE PM.
KLASSIKAS ON VÕIMALIK EHK NATURAALSELT KAASA RÄÄKIDA SELLISEL EESTI VÕISTLEJATEL, MAAILMAS MA MÕTLEN, KES NAPILT OMA PIKKUSEGA ENNAST KATTI SISSE SURUVAD. AINULT SIIS ON MASSI JA PIKKUSE SUHE HEA VORMI KORRAL NÖ. ENAM VÄHEM KONKURENTSI VÕIMELINE, EHK V-OLLA TULEB KA MEDAL LÄHIAJAL. EKS NÄEB.

Kui abiaineid ei kasutaks, kas siis näeksime ka Marekit ja 50cm-st biitsepist?
ILMA ABIAINETETA ONGI MU BIITSAD KÜLAMLT , HEA VORMI PUHUL 49-50CM. KOOS VÄIKESTE "ABILISTEGA" ON NEED OLNUD KA KORRA 53CM PAKUN, MA LIHTSALT EI MÕÕDA NEID AMMU JUBA. KÜLL AGA HUVI PÄRAST SAI NEID MÕÕDETUD NÜÜD KUI KLASSIKAS VÕISTLEMIST PROOVISIN. SIIS OLIGI SEE NÄIT SEL KEVADEL NÄITEKS 50CM.

Mis on sinu uue action-filmi Bonsuna halastamatu ja kompromissitu sõnum?
"MISKI POLE VEEL LÕPPENUD, SEE KÕIK ON ALLES ALGUS"
JA EKS NII KA OLE, MILLEGI LÕPP ON MILLEGI UUE ALGUS, ALATI.

Kas film ja dopingu kasutamine on omavahel seotud?
100%, OLI VAJA JU IKKA HÄÄS VORMIS OLLA KUI VENE KOLLIDEGA VÕITLED. PISIKE KUIVANUD VENDV SELLESSE ROLLI NII VEENVALT EI SOBIKS.)

Bonsuna H&K ja iroonia?
LOOGISH.

Kas EMV 08 absoluudi võitis õige mees?
100%

Kas kulturism tasub end ära ja kas sellel on üldse mõtet?
KÕIK MIS INIMESELE MEELDIB JA TA SELLEGA TEGELEDA SAAB TASUB ENNAST ÄRA. KÕIKE EI SAA RAHAS MÕÕTA JU.
PEAST KULTURISTILE ON SEE ELUSTIIL, ILMA POLEKS VÕIMALIK, SEEGA TEMAJAOKS ON SELLEL SUUR MÕTE.

Kas treeningul dopinguga erineb treeningust ilma dopinguta?
PÄRIS AUSALT VASTATA SIIS MINU JAOKS POLE SUURT VAHET, NATURAALSEST LIHASEST ON VÕIMALIK PEA SAMAPALJU VÄLJA PIGISTADA KUI DOPINGUGA, KÜLL AGA NÕUAB SEE SEL JUHUL VEELGI PIINLIKUMA TÄPSUSEGA VALIMA MIDA SA TOIDULAUA TAGA SUHU PISTAD JA KUI PALJU. SAMUTI PEAB OLEMA TREENINKAVA, KOORMUSED VÄGA PAIGAS. OLEN ILMA ABIVAHENDITETA TEINUD USKUMATUID TRIKKE JÕUSAALIS. AGA NAGU ÜTLESIN SIIS NÕUAB SEE TOITUMISE OSAS PALJU TÄPSEMAT LÄHENEMIST, TEADMISI. AINETEGA ON LIHTSAM, SÖÖD KOMMI , KOTLETTI JA KASVAD KA. NATURAALSELT TREENIDESEI SAA MIDAGI OLULIST VÄLJA JÄÄDA, MENÜÜS
KÕIK PEAB OLEMA IGAPÄEVASELT, KELLAAAJALISELT TOITAINETE, MINERAALIDE POOLEST 100% PAIGAS. ANNAD MÕNE % ÄRA, KAOTAD KOHE TULEMUSES.
TEINE JUTT ON MUIDUGI VISUAALSES PILDIS, SELLEST ÄRME RÄÄGIMEGI.

NÄITEX: KAKS SPORTLAST KES ON IDENTSED OMA FÜÜSILISTE VÕIMETE JA KÕIGE MUU POOLEST, KLOONID NÄITEX.
TOITUMINE JA TREENING ON 100% PAIGAS, ÜKS TEEB NATURAALSELT TRENNI, TEINE VÕTAB IGAPÄEV 1 TBL METAANI, NÄITEKS. POOLE AASTA MÖÖDUDES ON VAHE KOLOSAALNE VISUAALSES PILDIS.

MIKS PALJUD NN EEMIKUD POLE OMA ARENGUGA RAHUL JA LAKSAVAD ENDASSE IKKA ROHKEM JA ROHKEM AINEID, ET ARENEDA? PEAMINE PÕHJUS ON SELLES, ET TOITUMISEST ON TEADMISED KESISED, SAMA KOORMUSTE JAOTUSES, TÖÖ JA PUHKEREZIIMI TASAKAALUS. NII LIHTNE SEE ONGI. LOLL KEEMIK NÄEB ALATI SITEM VÄLJA KUI TARK NATURAAL.

Mis edasi? Võistlused, eraelu, töö?
ELU LÄHEB EDASI, EKS NÄEB, / ELU ON IKKA SEIKLUS VITTU KÜLL)))/

Mida ütled fännidele?
IGAÜKS TEEB OMA VALIKUD ALATI ISE. MÕNE VALIKU PUHUL TULEB MIDAGI OHERDADA, MÕNE PUHUL RISKE VÕTTA, KUID NAGU ÜTLESIN, ELU OLEKS ILMA NENDETA IGAV-TUIM. MÕNELE SEE EHK SOBIB, MULLE EI PAKUKS SELLINE HALL IGAPÄEVANE RING: KODU- TÖÖ- TRENN- KODU, SITTAGI. KUIGI KA NEED PEAVAD OLEMA.
AH, MIDAGI EI ÜTLE, AJAGE IKKA OMA RIDA JA ASI O ja K.

Tõenäoliselt nn libafännid tõmbuvad eemale kuid...

KUI MUL NEID VEEL MÕNI ALLES JÄÄB SIIS NEED KA JÄÄVAD, TÕELINE FÄNN JÄÄB FÄNNIKS SURAMNI, NII NAGU MINA FÄNNAN, SCHWARZI. TEHKU TA SIIS MIDA IGANES, PANGU VÕI ISE OMA CALIFORNIA METSADELE TULI TAKKA.

Mida soovitad noortele kulturistidele, kes tahavad ka tippu jõuda?
AINULT LOLLI TÖÖGA TIPPU EI JÕUA, ARENDAGE ENDAS NEID POOLI, TEADMISI, MILLEST MA EESPOOL KIRJUTASIN. KINDLASTI EI JOOKSE MÖÖDA KÜLGI MAHA KEEMIA TEEMA. KAS SEDA AGA KUNAGI KASUTADA ,OTSUSTAB IGAÜKS ISE. NIIKAUA KUI VÄHEGI VÕIMALIK, HOIDKE SELLEST NÄPUD EEMALE JA USKUGE, ILMA SAAB VÄGA PALJUGI SAAVUTADA LIHASTE ARENDAMISEL.

Kui annaks aega aasta tagasi keerata, kas keeraksid ja mida teeksid teisiti?
OLEKS OSTNUD ÜHEOTSA PILETI HOLLYWOODI JA JUBA PRAEGU VAATAKSITE EESTI KINODES TÕELIST JA TÕELISELT HALASTAMATUT & KOMPROMISSITUT BONSUNAT.))

Kas kulturismis eksisteerib ainult 2 varianti: pisike või suur - selles on küsimus?
KULTURIST EI SAA OLLA PISIKE, SIIS POLE TA ENAM KULTURIST, SEE OLEKS KLASSIK VENV, VÕI KALSSIK MKALMUS.
KULTURISMIS ON VAJA OMADA TEATUD MASSI OMA PIKKUSE JUURES JA SEE EI SAA OLLA PROPORTSIOONE SILMAS PIDADES PISIKE.
PRO KULTURISTID ON KÕIK SUURED, ON OLNUD JA ON KA EDASPIDI, OLENEMATA NENDE PIKKUSEST.
AMATÖÖRKULTURISMIS ON TEGELT SAMA TEEMA, KUI ME RÄÄGIME MM-I MEDALIMEESTEST.

Lisakommentaarid:
ANTUD TEEMAL JÄÄB SEE MINU AINSAKS AVALIKUKS INTERVJUUKS. SEE TEEMA ON NÜÜD LUKUS. RÄÄKIDA OLEKS PALJU, AGA LISAKÜSIMUS MAKSAKS JUBA RAHA. /KES SIIS IGANES TAHET PEAKS ÜLES NÄITAMA/

Artikkel ja intervjuu on autoriõigusega kaitstud, kes üritab seda mujal kasutada ootavad krõberdad trahvid!

HÄID PÜHI KÕIGILE!
Olen Bonsuna ... ehk teate!


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
   See siis peaks tähendama eluaegset võistluskeeldu, teistkordne vahelejäämine? Kahju on muud midagi. Edu sulle!
  See on kolmas kord. Pärast eelmist korda väideti, et järgmine on eluaaegne, aga saab näha. Loodetavasti näeme veel Bonsunat lavalaudadel. Edu Sulle!
   Kes see neid kordi lugeda jõuab ;-)
   Naposimi poissi kurat.
  Las laps teeb, mis laps tahab.
   Aus vend. Müts maha selle eest, et mees ei hakka rääkima, tema kogu asja juures süütu talleke. Natuke üleolev või ülbe suhtumine on varasemat häirinud venna juures aga võimalik et see lihtsalt vale ettekujutus. Jõudu edaspidiseks. Keelatud ainetega või mitte, olgem ausad- anamus vendasid kes rauda rassivad oleks rohkem kui rahul kui neil kalmuse keha oleks. Olen näinud muuseas kuidas tibid järele vaatavad kui vend on rannas käinud....:)
   Kurat Marek on ikka tegija vend küll, pakun ,et iga teine kulturist oleks hakkanud möga ajama ,et tema ei ole midagi teinud ega ei tea sellest värgist midagi. Loodame ,et kõik läheb hästi . Edu !!!
  Elavhõbe Musthuumor on su nimi? Kas su ema oli purjus kui sulle nime pani? See webtreeneri asi on küll... Kahju...
  Muidugi sain aru. Aga sina ei saa ilmselt naljast aru? Kas sa tõesti arvad, et ma usun, et su nimi ongi selline?:D Ära ärritu nii kergelt. LOL Lihtsalt ma ütleks et kerge on inimest vihata kui sa teda ei tunne. Tegelikult on Bonsuna ka inimene ja eks tal ole omad põhjused miks ta midagi teeb. Antud teema on muidugi keeruline aga maailm ei ole must ja valge...

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…