Retseptid

Hilisõhtune kiusatus

Kas ka sul on tendents liigselt rasvuda, kuna sa ei suuda vältida õhtul süsivesikute söömist?

Retseptid  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

Kas ka sul on tendents liigselt rasvuda, kuna sa ei suuda vältida õhtul süsivesikute söömist? Selle vältimiseks on kaks võimalikku strateegiat: leia endale mõni täit tähelepanu nõudev tegevus või söö teisi toitaineid, et vähendada süsivesikutenälga.

Endale söömise asemel mõni teine tegevus leida on väga väljakutsuv. Levinud on soovitused stiilis “mine koeraga jalutama” või “helista sõbrale”. Isegi kui selline strateegia ka mõni aeg töötab, ei kustu siiski õhtune süsivesikutenälg. Lõpuks leiad end ikka köögis, moosisai näpu vahel.
FLEX soovitab asjale läheneda teisiti. See nõuab vähem tahtejõudu ning on ka kehale palju kasulikum. Selle lähenemisega ei lase sa end näljaseks muutuda, kuna tead, et näljatundega langeb veresuhkru tase, mis panebki organismi süsivesikuid nõudma. Kui sa lõpuks kiusatusele alistud ja midagi süsivesikuterikast sööd, suureneb insuliini eritumine, mis omakorda soodustab keharasvade ladestumist ja alandab veresuhkru taset, mis omakorda tekitab situatsiooni, et tahad jälle süsivesikuid süüa. See on nagu nõiaring.
Tee hilisõhtusest söömaajast oma toitumisstrateegia osa ning vali selleks sobivad toidud. Söö kaks tundi peale õhtusööki paar keedetud muna. Need täidavad hästi kõhtu, ei sisalda süsivesikuid ja on proteiinirikkad. Kaks tundi hiljem, just enne magama heitmist söö kaks lusikatäit naturaalset pähklivõiet ning joo ilma süsivesikuteta proteiinisheik. Tänu sellisele söögikordade jagamisele ei jõua kõht nii tühjaks minna, et nälg vastupandamatu oleks. Liiati aitab ülalmainitu kaasa ka lihaskasvule (kasulikud rasvhapped ning valk).
Järgnevalt toon ära veel teisedki head hilisõhtused söögivõimalused:
1. keskmine ports kodujuustu tomatitega
2. mõni viil madala rasvasisaldusega liha
3. vadala rasvasisaldusega juust
4. mõni peotäis pähkleid

Kui sööd neid toite kahetunniste intervallidega 200 kalori ulatuses, annad sa kehale konstantselt vajalikku proteiini ning ka piisaval hulgal kaloreid. See soodustab metabolismi ning väldib veresuhkru langemist nii madalale tasemele, et tekiks tohutu süsivesikutenälg.Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

PORGANDITOIDUD: Vegan piparkoogi proteiinipuder

Retseptid | 

Kahele Vaja läheb: * 100 g kaerahelbeid * kaerapiima * 5 spl kookoskoort (soovi korral) * 10 g…


PORGANDITOIDUD: NOT-ella (ehk vale-Nutella) hommikupuder

Retseptid | 

Kogus: Ühele Koostisained * 240 ml Alpro šokolaadimaitselist soja- või mandlipiima * 125 ml täisterakaerahelbeid * 30 g…


PORGANDITOIDUD: Maapähkli proteiini pallid

Retseptid | 

Kogus: 20 pallikest Vaja läheb: * 230 g kikerherneid * 35 g sulatatud…