Varia

Kõige tugevamad loomad...I osa

Saagem tuttavaks, loomariigi kõige tugevamad tegelased, võrreldes oma keharaskusega:

Varia  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

10. Grizzly karu

Peetakse tugevaimaks mägedes elutsevaks loomaks, Grizzly´d suudavad tõsta 0.8 x oma keharaskust. Suurimad karud kaaluvad isegi kuni 700 kg, seega suudavad nad tõsta 550 – 560 kg – st raskust.

9. Rannakarbid

Need olendid suudavad kinni hoida midagi sellist, mis on 2 x nii raske, kui nad ise. Võtteks aluseks karpide enda massi ja suuruse on nad väga tugevad.

8. AnakondaSuudab surnuks kägistada sama raske elusolendi kui ise kaalub. Anakondad võivad ise kaaluda isegi kuni 250 kg.

7. HärgHärjad suudavad tõmmata ja kanda raskust, mis on 1.5 x nende oma keharaskusest, nad suudavad sellist raskust tõmmata isegi krobelisel ja konarlikul pinnasel. Suurimad härjad kaaluvad kuni 600 kg ja nad suudavad tõmmata 900 kg – st raskust. Saavad hakkama umbes kolmeteistkümne täiskasvanud inimsega.

6. TiigerTiigrid suudavad 10 – 12 jalga (ümmarguselt 3 – 4 meetrit) vedada kahekordse oma kaaluga asju. Suurimad tiigrid kaaluvad kuni 270 – 275 kg, seega suudavad nad lohistada ca. 550 kg – st raskust.

5. KotkasKotkad on tugevaimad lendavad linnud. Nad suudavad lennates kanda raskust, mis on 4 x suurem nende enda keharaskusest.

4. GorillaGorillad suudavad tõsta 10 kordset oma keharaskust. Suurimad isendid kaaluvad 200 kg, seega suudavad nad tõsta isegi kuni 2 tonni. Keskmiselt suudaks suur tugev gorilla tõsta üles umbes 30 täiskasvanud inimest.

3. Lehelõikajad sipelgadNad suudavad tõsta asju, mis on 50 x nende oma kehakaalust. Suudate ette kujutada inimest, kes suudab tõsta sõiduautot?

2. ElevantElevandid on tugevaimad imetajad. Nende enda kaal on ca. 4.5 - 5.5 tonni (suurimatel isegi kuni 7000 kg) ja nad suudavad kanda isegi kuni 9 tonni, see on umbes samapalju kui 130 keskmist täiskasvanut inimest.

1. Ninasarvik põrnikas (Rhinoceros Beetle)Nad on tugevaimad putukad, aga ühtlasi ka tugevaimad loomad üldse, arvestades nende enda kehakaalu. Nad suudavad tõsta raskust, mis on umbes 850 x nende enda keharaskusest.

Kirjutis pärineb: http://scienceray.com/biology/top-10-strongest-animals-compared-to-body-weight/

Samal teemal ka video kokkuvõte: http://www.youtube.com/watch?v=cF0WPmNk11g&feature=player_embedded


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Atarashii Naginata - uus spordiala?

Varia | 

Atarashii Naginata - kas uus spordiala? Eestis on spordialaga tegeletud kõigest paar aastat, kuid spordiala ise on juba mitme sajandi…


Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…