Persoon

TUNNE EESTI TEGIJAT: Sandra Raju

Aeroobikakuninganna 2010, Sandra Raju (23). Erinevalt teistest treeneritest otsustasime persooniloole vürtsi lisada huvitava pildiseeriaga. Treener ei pea olema fotosessioonil alati sportlikult riides, hantlid käes. Sandral värvisime silmad mustaks ja pistsime kitarri pihku – RAJU, nagu tema nimigi ütleb. Meeldivat lugemist ja piltide nautimist!

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Võitsid aeroobikakuninganna 2010 tiitli. Kuidas on muutnud see sinu elu?
Eks kõige rohkem on see andnud mulle enesekindlust tegelega just sellega, mida ma tahan teha, mitte sellega mida ma pean tegema. Saan olla treener ja pidada seda oma põhitööks. Armstan seda ametit, sest ammutan positiivsust inimestest kellele ma trenne annan, kes loodetavasti omakorda saavad selle positiivsuse ka minu kaudu tagasi. Mõnus!!!

Kas osalesid esmakordselt?
Ei, osalesin ka eelmisel aastal aga siis jäin esikolmikust välja, noh, olgem ausad, see eelmise aasta osalemine oli rohkem nagu davai-lähme-proovime-mis-värk-seal-on minu jaoks... siis ma olin ka rohkem närvis, kui sel aastal. Tänavu oli kuidagi lihtsam, pingevabam – nautisin sajaga seda võistlust. Võtsin seda tugeva trennina, kus kõik sind vaatavad...nagu akvaariumis :D. Eelmine aasta oli tõesti selline musta auku hüppamine, ega ma väga teadnud küll, mis selga panna või kuidas valmistuda, lihtsalt läksin kohale. Peale igat vooru, kui mu number hõigati kontrollisin üle, et MIDDDAAA...JÄLLE EDASI??? ÄH??? Sellel aastal oli kergem, et teadsin juba mida oodata, aga füüsiliselt oli ikka raske.

Mis sind ajendas võistlema, tulid nalja tegema või võitma!
Arvan, et ega sinna naljavendi väga kohale ei tule, eks mõni tuleb lihtsalt katsetama ja ennast proovile panema. Olgem ausad – see on ikka päris kõva koormus, mis seal neljas voorus peale pannakse. Võitma ei läinud, kindlasti mitte, aga lootsin saada paremat tulemust kui eelmisel aastal. Õnnestus! Olen väga õnnelik, et ikka viimasel hetkel minna otsustasin. Muidu oleks nii äge kogemus saamata jäänud!

Kas peale võistlust on sul tekkinud huvitavaid tutvusi või tehtud uusi tööpakkumisi?
No ikka on, olen tutvunud väga-väga paljude Eesti supertreeneritega, kellele ma alt üles vaatan. Eks see aeroobikarindkond ole suhteliselt kitsas siin Eestis. Usun, et päris paljud treenerid küsisid teineteiselt, et kes see uus kuninganna üldse on? Ega ma ju mingi kõva treener pole, ma arenen ka päev päevalt ja naudin seda täiega!

Sa oled treener? Kus spordiklubis ja Mis treenigtunde sa annad?
Olen, annan aeroobikat Tallinna Tehnikaülikooli Spordiklubis, ehk siis aeroobika õps. Tudengid saavad endale ainepunkte koguda ka aeroobika tunniga. Üks treeneritest on ka minu õde Sigrid. Meil see treeneritöö juba pereasi. Ta tantsib ka koos minuga TTÜ Tantsutüdrukute ridades.
TTÜs annan BodyAeroobika, Toningu ja Dance&Body trenne. Minu lemmikud!
Peale selle olen veel TTÜ Tantsutüdrukute kaastreener, meil on 2 rühma ja kokku umbes 50 tüdrukut, kes õpivad nii TTÜs, TLÜs kui ka keskkoolis ja teistes Tallinna kõrgkoolides. Nad on mul kõik nii lahedad, kui päeva lõpuks on energia täiesti otsas, siis nende trennid annavad jaksu ainult juurde. Supernaised!
Veel annan lastetreeninguid MyFitnessi spordiklubis, kus mul on 2 rühma lahedaid noori tantsuhuvilisi. Olen õnnelik inimene, et saan teha just seda tööd mida ma armastan!

Kuidas sa jõudsid treeneri ameti juurde, sinu staaž?
Ma arvan, et see sõna on ’’kogemata’’ või ’’olude sunnil’’ vms.
Asi sai alguse juba põhikoolis, kus ma eestvedasin oma sõbrannadest koosnevat tantsurühma, me tegime seal kõike koos. Minu esimene suur treeneritöö oli siiski Võru Võrkpalliklubi tantsutüdrukute juhendamine, kui meie pikaajaline treener Eike Feigenbaum pidi olude sunnil meie treenimise lõpetama. See oli raske, elasin siis juba Tallinnas ja sõitsin trennide/mängude tarbeks tihti Võru vahet, mis oli kulukas ja seetõttu jäi minu esimene treereritöö ka pooleli.
TTÜ tantsutüdrukuteni jõudmine oli ka üsna kummaline, sest ma alustasin tantsijana seal. Tüdrukud meenutavad ikka, kuidas Sandra tegi esimese kava - kava nimeks sai Sandra kava. Seejärel tegi Sandra veel ühe kava, mille nimeks sai Sandra kava2 ja siis said nad aru, et kavasid tuleb vist veel. Nii ma end sinna sisse sõin. Juhime TTÜ tantsurühma nüüd kolmekesi - Elli Valla, Laura Karindi ja Mina.

Kas laste trenne on pigem kergem või raskem anda?
No oleneb päevast ja sellest, mis tujus lapsed on - kas hakkajad või väsinud. Tihti valutab ühel jalg ja teisel mingi kõõlus kuskilt (see on viimase aja popp vabandus). Tegelikult on lastetrennid minu jaoks raskemad kui täiskasvanute omad. Suurtel on hea meel, kui nad saavad oma koormuse kätte, lapsed pigem tahavd sinust elujõu välja tirida, oma koormusest on neil ükskõik :D.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…