Varia

Arnoldi 6 reeglit edu saavutamiseks!

Varia  |   |  tekst:  |  fotod:  |  3 kommentaari

Meie planeedi üks tuntuimaid isikuid on kulturist. Miks on see nii?

Arnold on olnud eeskujuks kulturistidele juba alates 60-ndatest saati, kui ta tegi oma esimesed võistlused ja võitis pea kõikidel esikoha. 70-ndatel sai temast legendaarne kulturist, kes võitis seitse korda Mr. Olympia tiitli, neist 6 järjestikustel aastatel. Oma seitsmenda Mr. Olympia tiitli võitis ta 1980. aastal, ajal mil ta treenis üliedukaks osutunud John Milliuse filmi „Conan the Barbarian“ tarbeks.
80-ndad tegid Arnoldist filmitähe täpselt sama moodi nagu ta ise oli endast teinud varasematel aastakümnetel meie aja edukaima kulturisti. Terminaator oli tema teine superfilm ja eriti 1991. aastal tehtud Termonaator 2 – „The Judgment Day“.

90-ndatel jätkas Arnold fantastilist karjääri filmitööstuses ja hakkas järk-järgult seedima mõtteid poliitikast. Tema esimeseks sammuks poliitikas oli president Reagani ajal esimehe koht President`s Council on Physical Fitness and Sports komisjonis. Kuni oktoobris 2003 tuli võimalus, kui California kuberneri valimistel korraldati kordusvalimised ja Arnoldil oli võimalus saada miljoni dollarilise kohaga maailma üheks juhtivamaks poliitikuks. Ja nagu kõik teavad, tuli Terminaatorist Kuvernaator.
Kes oleks uskunud, et Austrias Grazi linnas, Thalini külas sündinud politseiülema pojast saab maailma kuulsaim kulturist, tuntuim filmitäht ja juhtivaim poliitik, sest California on suuruselt maailma viies majanduspiirkond.

Ja mis seejuures on tähelepanuväärne, on see, et Arnold ütles juba lapsena, et temast saab filmitäht ja poliitik.
Nüüd on Arnoldist avaldatud videoklipp Youtube-s, mis kanab nime „Arnold Schwarzenegger six secrets to success“. Tasub vaadata, kuna ainuüksi tema hääl on väga motiveeriv ja innustav!
Siin on tema 6 reeglit koos väikeste seletustega.
Ta alustab oma kõnet: „ Minult küsitakse tihti, mis on mu edu saladus…“

1. Reegel: Usu endasse

Arnoldi arvates peaksid sa teadma, kes sa olla tahad. Mitte mis, vaid kes sa tahaksid olla ja siinkohal ei mõtle ta su õpetajate või vanemate tahtmist. Sul tuleks ka teada, mis teeb sind õnnelikuks. Kui sind õnnelikuks tegev asi on teiste arvates ebatavaline, ei peaks sa sellest välja tegema. Tema arvates on tähtis uskuda iseendasse hoolimata sellest, mida sinust arvatakse või kes sinust midagi arvab.

Kommentaarid: Arnold ütles „Pumping Iron“ filmis, et ta on alati imetlenud ajaloo suurkujusid, kes on teinud suuri tegusid. Ilma sellist tüüpi mõtteviisiga oleks Arnold arvatavasti jäänud vaid kulturistiks. Keskendudes vaid võistluste võitmisele, ei saa kunagi saavutada täielikku potentsiaali. Ta kolis Ameerikasse aastal 1969 ilma raha ja keeleoskuseta, kuid ta uskus iseendasse ja pidas seda riskimise vääriliseks. Vaid usk endasse pidas Arnoldit edus kinni.

2. Reegel: Ära karda läbipõlemist

Arnold räägib, et kõiges mida ta on kunagi üritanud teha, oli ta valmis ka ebaõnnestumisteks. Kuigi sa pole alati võimeline võitma, ära karda teha otsuseid. Hirm ebaõnnestumise ees võib sind halvata ja seetõttu ei julge sa enam proovida. Suudad proovida vaid seetõttu, et usun endasse ja oma nägemusse ning tead, et see on õige tee eduni.

Kommentaarid: Kui 1969. aastal tuli võistelda juba selleks ajaks legendaarse kolmekordse Mr. Olympia Sergio Oliva vastu, oli Arnold endas kindel kui kivi, kuigi Sergio teda võitis. Järgmisel aastal kohtus Arnold taas Sergioga ning võitis. Tal oleks olnud suur võimalus ka kaotada, kuid „tagatoas“ oli ta psüühiliselt Sergiost üle. Tagantjärele tunnistas ta, et Sergio oli füüsiliselt palju paremas vormis, aga tundlikum vaimselt.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Atarashii Naginata - uus spordiala?

Varia | 

Atarashii Naginata - kas uus spordiala? Eestis on spordialaga tegeletud kõigest paar aastat, kuid spordiala ise on juba mitme sajandi…


Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…