Tervis

Hea kehalise vormi retsept.

Sportimiseks on palju põhjuseid: kes tahab kaalus alla võtta, kes põletada rasvavarusid, kes soovib parandada ja säilitada südame ning veresoonkonna töövõimet, kes tuleb treeningsaal ainult seltskonna ja hea enesetunde pärast.

Tervis  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

Sportimiseks on palju põhjuseid: kes tahab kaalus alla võtta, kes põletada rasvavarusid, kes soovib parandada ja säilitada südame ning veresoonkonna töövõimet, kes tuleb treeningsaal ainult seltskonna ja hea enesetunde pärast.

Kuigi liikumine on väga lihtne ja kõigile omane, kummitab nii algajaid kui ka juba harrastajaid terve küsimuste rodu: kui tihti, kui kaua, kui tugevalt ja millise spordialaga tegelega.

SAGEDUS
 Vähemalt 2x nädalas, soovitatavalt 3-4 x nädalas
 Liikumine kord nädalas ei paranda vormi, kui igapäevane intensiivne liikumine võib treenimata inimesel põhjustada ülekoormusvigastusi.

TREENINGKESTUS
 20-30 minutit ilma pausita, lisaks mõneminutiline kerge soojendus ja lõdvestus koos venitusharjutustega.
 Lühiajaline liikumine ei arenda vastupidavust, kuid võib elustada tuimaks jäänud lihaseid. Vormi seisukohalt ei anna pikad treeningud erilist lisaefekti.

INTENSIIVSUS
 Erksalt ja reipalt, nii et hingamine kiireneb ja higi välja tuleb.
 Koormus on paras siis, kui juba hingeldad, kuid saad vabal rääkida.
 Keskealistel ja eakatel piisab vormi säilitamiseks juba kiirest käimisest; ka noortel ei nõuta vormi parandamiseks maksimaalset pingutust.

TREENINGUTE KESTUS
 3-6 kuu pikkune harjutamine tõstab parajale tasemele; saavutatud vorm säilib kui liikumist jätkata sama koormusega.
 Treeningute lõpetamisel vorm tasapisi halveneb. Eluaegne hea vorm nõuab eluaegset liikumist.

SPORDIALA
 Tervise ja vormi parandamise seisukohalt on tähtis mitmekülgne, paljusid lihasrühmi koormav liikumine.Selleks sobivad paljud alad. Ala valikul võivad otsustava olla isiklikud eelistused, oskused, võimalused.
 Lisaks vastupidavusele ja lihasjõule on oluline arendada ka painduvust, tasakaalu ja osavust. Neid saab treenida vaid vastavaid omadusi eeldavate spordialadega.

Leia endale spordiala, millega Sulle meeldib tegeleda. Alati ei pea seadma endale kõrgeid eesmärke ja tippsportlaseks hakkama, vaid spotida võib ka meeldiva ajaviite pärast ja enda tervise huvides. Julget pealehakkamist!Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

7 soovitust, kuidas eakana aju treenida

Tervis | 

Elukvaliteeti määravad igapäevased valikud, millest kujunevad harjumused aastakümneteks. Kaua elada on tore, kui ka kõrges eas rikastavad elu…


Kollageeni müüdid ja tegelikkus

Tervis | 

Müüt nr 1: kollageen on hea ainult naha ja liigeste tervisele. Kollageeni roll naha ja liigeste tervises on vaid jäämäe tipp.…


Paremasse vormi pakase abiga

Tervis | 

BODY - http://www.bodylehti.fi Paremasse vormi pakase abiga Talv on taas kohal. Tuisk, paksud riided ja külmus. Tuleb tuttav…