Retseptid

Aita lihastel kasvada magamise ajal

Viimase aja kuumimaks sõnaks on spetsiaalsed aeglaselt imanduvad proteiinid, mida tarbitakse vahetult enne magama minemist.

Retseptid  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  1 kommentaar

Viimase aja kuumimaks sõnaks on spetsiaalsed aeglaselt imanduvad proteiinid, mida tarbitakse vahetult enne magama minemist. Miks? Sellepärast, et nad aitavad lihaseid magamise ajal kasvatada.

Suurem osa proteiinitootjatest keskendub enne trenni manustatavate ja vahetult peale trenni kasutatavate kiiresti imenduvate proteiinide tootmisele. Nad on kahe silma vahele jätnud ühe väga tähtsa perioodi ööpäevast ... need 6 – 8 tundi, millal sa magad.

Magamise viimaste tundide jooksul toimub sinu kehas lihaste katabolism. Seda tuntakse kui öine imendumisjärgne lihaste katabolism (Nocturnal Post-Absorptive Muscle Catabolism – NPMC). See ei ole haigus, see on loomulik nähtus, mis leiab aset sinu kehas magamise viimaste tundide vältel, pärast kasvuhormooni eritumise raugemist, kui su keha võime proteiinide sünteesimiseks (lihasmassi kasvatamiseks) väheneb trastiliselt. NPMC mõjutab meid kõiki, see vähendab lihaste kasvamist kõige produktiivsemal - magamise – ajal.

Miks ei ole eriti räägitud sellest NPMC-st. Sest enne pikema imendumisega proteiinijookide väljatöötamist ei olnud mitte midagi selle vastu teha.

Selle protsessi vastu võitlemiseks pidi teadlased tagasi minema põhitõdede juurde. Ja endeilt küsima, miks ja kuidas inimkeha lihast juurde toodab? Näiteks: isegi, kui sa ei tea kõike harjutuste psühholoogiast, tead sa, et lihaste kasv on tihedalt seotud taastumisega. Kui sa teed rasket trenni viid sa oma lihased võimete piirini, põhjustades mikroskoopilisi rebendeid sügaval lihaskudedes. Nende rebestuste parandamine lisab lihastele massi ja põhjustab kasvamise.

Kasvamise ja rebendite parandamise võtmeks on biosaadavate proteiinide olemasolu terve öö vältel, mil su kehas toimuvad mitmed metaboolsed ja hormonaalsed muutused. Näiteks: heidame pilgu kasvuhormoonile. 90 % päevasest kasvuhormooni varust eritub...mitte saali trenni jooksul...mitte aeroobsel treeningu...mitte kogu ärkvel oleku ajal. Fakt on hoopis see, et 90% inimese kasvuhormooni päevanormist eritub magamise ajal – esimese nelja unetunni ajal! Selle ülitähtsa aja jooksul vajab inimese keha proteiine jt toitaineid, et saaks toimuda liheste parandamise, ehitamise protsess, mis teeb sind suurmaks ja tugevamaks!

Kui sa arvad (nagu paljud amatööridest kõike teadvad kulturismi spetsid), et sa saad võitu NPMC-st öise kiiresti imenduva high-tech proteiinisheigiga, siis sa eksid rängalt. Öine proteiinisheik, proteiinist, mis on mõeldud treeningjärgseks tarbimiseks, lisab sulle vaid kaloreid ja transformeerub rasvaks.

Selle põhjuseks on see, et antud proteiinid on loodud oma loomult kiiresti imenduvateks. Spetsiifilised “treening” proteiinisheigid, mis on efektiivsed enne või vahetult pärast trenni ei aita sul üle saada NPMC-st, kuna organism omastab selle nii kiiresti, et nendes olev proteiin kasutatakse ära juba esimese paari uneminutiga ja nii ei jää kehale mitte midagi alles, millest ta võiks lihaseid kasvatada just sellel “magusal” ajal, mil eraldub 90% kasvuhormooni päevakogusest.

Niisiis, võitmaks NPMC-d ja lihaste kasvu maksimeerimiseks peab inimene oma keha varustama vajaminevate proteiinide ja toitainetega, et öised hormonaalsed ja metaboolsed protsessid saaksid tavapäraselt toimida.

Pea meeles, et suurem osa kulturistidest magavad vähemalt 6 – 8 tundi, mis on 25 – 33% ööpäevast. Ühesõnaga, kui sa ei varusta oma keha vajaminevate ainetega nende 6 – 8 tunni vältel, võid sa kaotada kuni 33% potentsiaalsest lihaskasvust. Masendav!!!


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

PORGANDITOIDUD: Paleo ja toorvegan piparkoogid

Retseptid | 

Kogus: 1 päts Koostisained * 300 g kivideta datleid * 150 g indiapähklivõid * 2½ spl kookosjahu * 2 spl Rawsom…


PORGANDITOIDUD: Vegan piparkoogi proteiinipuder

Retseptid | 

Kahele Vaja läheb: * 100 g kaerahelbeid * kaerapiima * 5 spl kookoskoort (soovi korral) * 10 g…


PORGANDITOIDUD: NOT-ella (ehk vale-Nutella) hommikupuder

Retseptid | 

Kogus: Ühele Koostisained * 240 ml Alpro šokolaadimaitselist soja- või mandlipiima * 125 ml täisterakaerahelbeid * 30 g…