Persoon

Tunne Eesti tegijat: Siim Savisaar

Sellekordses persooniloos teeme tutvust noormehega, kellel on seljataga edukas võistlushooaeg klassikalises kulturismis. Siim räägib meile oma elustiilist, treeningutest, tööst ja toitumisest ning sellest, kuidas ta antud spordialani jõudis ja sellest, milles peitub tema edu saladus. Head vaatamist ja lugemist!

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Kas ja kui palju tarbid toidulisandeid?
Toidulisandidest saab peamiselt tarvitatud nelja liiki lisandeid: trennieelsed lisandid, vadakuvalk, jahvatatud kaerahelbed ehk süsivesikud ning vitamiinid-mineraalid. Trennieelsed lisandid on teadusharu omaette ja seoses ülikooli päevilt külge jäänud spordibiokeemia pisikuga ma ilusa purgi ohvriks juba ei lange, vaid üritan põhjendatud ja kaalutletud otsuseid langetada. Pärast trenni saavad minu shakeris kokku traditsioonilised valk ja süsivesik. Igapäevaselt tarvitan ma multivitamiine ja mõnda mineraali, kalaõli või liigestele mõeldud preparaati. Vadakuvalguga meeldib mulle ise magustoitu teha. Segan kulbitäie maitsestamata jogurti sisse, peotäis marju peale ja saab väga tervisliku ning mõnusa magusa ampsu.

Millised on Sinu eesmärgid tulevikuks?
Minu riiulil on koht reserveeritud Euroopa Meistrivõistluste medalile. Kuna igapäevaselt töötan ma ka füsioterapeudina, siis kaks asja ühendades on eesmärgiks kehakultuuri ja meditsiini alast visiooni maailmale kuulutada ning aidata inimesi optimaalsemalt ja tervislikumalt treeningutes edasi.

Kust Sa ammutad energia ja motivatsiooni, et treenida ja toituda ning hakkama saada muude kohtustusega?
Tahe ja motivatsioon tuleb enda seest üles leida ja vankumalt see rada võiduka lõpuni ära tallata. Ahvatlustest ära ütlemine annab lisaenergiat ja uhkust, et olen suuteline sellest üle olema. Ma olen ümbritsetud headest inimestest, nii tööl, trennis kui kodus, kes kõik panustavad sellesse masinavärki ja aitavad oma tegude või sõnadega. Au ja kiitus neile!

Kuidas sa lõõgastud/puhkad?
Minu jaoks on discgolf aktiivne puhkus ja fanaatikuna on olnud nädalaid, kus ma käin pärast trenni veel ka seda harrastamas. Rahulikumat laadi lõõgastustest on mainimist väärt reisimine, mõnus saun või üks hea raamat öökapilt. Samuti aitab lõõgastumisele kaasa asjatunda poolt teostatud massaaž, millel on tugev positiivne mõju meie füüsisele.

Mida Sa soovitaksid teistele treenijatele ja alles antud sporialaga alustavatele proovijatele?
Ma soovitan valehäbist üle olla ja otsida enda kõrvale mõni targem, mentor, kes aitab korrektse ja tervist säästva treeninguga algust teha. Tuleb kriitiliselt mõelda, kas enda teadmistest piisab eesmärgi saavutamiseks. Inimesed veedavad sageli palju aega sihitult midagi tehes, ilma, et suudetaks tehtut põhjendada. Ei tohi unustada, et iga liigutus mõjub unikaalsel moel tugi- ja liikumisaparaadile ning harjutuse tegemisel on tohutul hulgal eri aspekte, mida enda kasuks võib tööle rakendada. Selleks võib olla liigutuse kiirus, korduste arv, kaldenurk ja see jada jätkub. Siinkohal tulekski mängu see targem inimene, kes aitab heade tulemusteni jõuda märksa kiiremini kui algaja teadmised seda võimaldaks.

Mis on Sinu moto?
Mul on jõusaalitreeningutes alati silme ees olnud labor corpus firmat ehk töö tugevdab keha.Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

Tunne Eesti tegijat – Julia Tšižova

Persoon | 

Nimi: Julia Tšižova Vanus: 23 a Pikkus: 168 cm Kaal: 60 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Lava on minu elus alati…


Tunne Eesti tegijat – Karin Larven

Persoon | 

Nimi: Karin Larven Vanus: 27 a Pikkus: 168 cm Kaal: 66 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Alustasin juba teismelisena aktiivselt…


Tunne Eesti tegijat – Arida Muru

Persoon | 

Nimi: Arida Muru Vanus: 22 a Võistleb võistluskategoorias kuni 160 cm Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Olen lapsest saadik…