27. november 2003

8x-ne Mr.Olympia Lee Haney treeningust

Vali efektiivseim tee treeninguteks ja edu saavutamiseks. Võta kasutusele kõik ettevaatusabinõud, et tagada turvalisus, eriti kui soovid tõsta puhast kaalu.
– Soovitan leida sinu füüsilistele võimetele vastav treeningprogramm
– Kui alustad mõne programmiga, ole kindel et suudad kontrollida neid koormusi. Alusta alati väiksemate raskustega ja tõsta neid järkjärgult vastavalt oma arengule.

1. Motiveerides varusta end energiaga kuni saavutad edu. Edu ei tähenda, et lõpetad esimesena vaid rahulolu, et annad endast parima ja püüdled oma isiklike eesmärkide poole.

2. Alati tee sooja. Näiteks 7-10 minutit rattasõitu, linttrenazööril vms. Ka ole ettevaatlik venitusega. Ära sellega aga liialda, liiati kui saal on soe.

3. Lihas reageerib vastupanule ja liigutusele. Ei ole vahet kas on 100kg või 400kg. Lihast tuleb treenida kasutades sobivat vormi ja tehnikat. Säilita enesekontrolli. Kasuta tõstevööd, et kaitsta alaselga.

4. Arendada lihasmassi, baas, plahvatusliku treeninguga peab olema sooritatud korralikult. Näiteks rinnalt surumine, õlgadega surumine, biitsepsi kõverdused kangiga jt. tuleb teha korralikult. See ei tähenda võtta tonn raskust, et arendada lihase kasvu vaid lihtsalt tuleb teha korralikud surumised.

5. Paljud inimesed kasutavad suuri raskusi kogu treeningu ajal, oodatud tulemusi aga pole, kehv vorm, sest nende treening shokeerib liialt nende lihaste kasvu.

6. Tähtis on kvaliteet, mitte kvantiteet. Kasulikum on lühike intensiivne, püsivalt kiire 40-45 minutiline treening kasutades keskmisi raskusi ja puhata 30-35 sekundit. Aeglasi kahe tunniseid treeninguid näen sageli igal pool.

7. Hea on vahetada treeningkavasid, et säilitada lihase arengut

8. Taastumine on võti sinu tulemusteks. Ole kindel, et puhkeperiood on tasakaalus su treeningutega. Jäta meelde, et füüsiline pingutus on umbes 25% ja söök ,lisandid ning puhkamine 75%

9. Pole hullu kui su füüsis ei luba teha täismahus trenni. Pikk päev või midagi sellist, siis lihtsalt langeta intensiivsust ja seeriate arvu. Näiteks kui muidu teeksid neli seeriat harjutuses, siis nüüd tee ainult kaks seeriat.

10. Filosoofia ‘pole valu, pole tulemust?!’ Siht peab olema treening ja areng, mitte ‘hävitamine’. Treenides valu piiril võib tähendada ületreeningut või vigastusi.

Autor: joker,Lee Haney kodulehelt.