Persoon

Liikumisravi pakkuv Terje Õiglane toimetab Vändras

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  1 kommentaar

Terje käib ideepäevadel ja seminaridel, et koolituspunkte saada. Praegu töötab ta Vändra haiglas, kuid meie võimlemisliidu litsents lubab ka teist ametit pidada. Ja liikumisravi andmisel on end meditsiinis nii Tallinnas kui Tartus harinud õde Pärnumaal tuntud. Ega muidu saabuks väikesesse armsasse Vändrasse kutseid 50 kilomeetri tagant. Et tule treeni meid ka!
Aga kus sa sellega.
Omad tahavad ennekõike üritusi ja spordikomisjoni liikmena peab tegutsema. "Rahvas on aktiivne," kinnitab Terje Õiglane (33) ja üle tema näo valgub soe avar naeratus.
Ta on õnnelikust perest. Enamik peab spordist lugu. Terje sünnilinn on tegelikult hoopis Rakvere. Isa Einar Urmet harrastas suusatamist, tegi kergejõustikku, mängis võrkpalli.
Kui Terje 77ndal TV 10 Olümpiastarti võitis, andis ta oma elu esimese intervjuu. Suurreporter Tarvo Villomann küsis, väike 30 meetri võitjapiiga vastas. Ilus mälestus. Edasi on meenutada häid treenereid Eha Pilti ja Jaak Vettikut. Eakaaslane saarlanna Virge Viss sai Terjest kuulsamakski, aga ei sest hullu. Katrin Kirm Suure-Jaanist ja Anu Kaljurand Tallinnast olid samuti vahvad tegijad.
Aivar Karotamme, hilisema tuntud spordimanageri juures treenis odaviset. 44 meetrit tuli täis. Ent mingil ajal sai ületreenitud. Hüvasti, suure spordi unistus. Kuid meditsiinikoolis sai ujuda, siis tuli aeroobika veel sinna kõrvale.
Kodus ootab teda hiliselt treeningult abikaasa Jaan, EPA lõpetanud insener.
"Oli mu treeningukaaslane, krossi jooksis kõvasti," kiidab Terje oma meest, kellega tal kaks poega ja ka nemad on sportijad.
Praegu on tervis kõiki nende ettevõtmisi soosinud.
"Peamine on elus, et oled terve, siis saab ka muuga hakkama. Veel, - eriti lähedaste inimeste - suhted on mulle tähtsad," resümeerib liikumisravi truu teener oma senist elukäiku.
"Mõneti üllatav, aga aeroobikat tahavad ka mehed innuga teha ja on kena kui ääremaal, vabandan väljenduse pärast, on neil niisugune tubli eestvedaja," räägib ta.
Olgu sul edaspidigi õnne, Terje, et jõuaksid oma eesmärgini - FAFi punktide ja treeneripaberiteni!Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

Tunne Eesti tegijat – Kady Pärnaku

Persoon | 

Nimi: Kady Pärnaku Vanus: 31. aastane Pikkus: 168 cm Kaal: keskmiselt 60 kg — võistlusvormis alla ja võistlusvälises vormis üle selle…


Tunne Eesti tegijat – Nikita Dvorkin

Persoon | 

Nimi: Nikita Dvorkin Vanus: 24 a Pikkus: 184 cm Kaal: 113 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Spordiga üldiselt olen tegelenud…


Tunne Eesti tegijat – Angela Absalon

Persoon | 

Nimi: Angela Absalon Vanus: 18 a Pikkus: 161 cm Kaal: 57 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Tegelesin alguses lastefitnessiga,…