27. veebruar 2005

Keha sõbrad.

Muscle & Fitness Hers

Kujutle ette maailma, kus su sõbranna ei kaeba oma reite üle. Kui ta sinult enam ei küsi , kas näen selles kleidis paks välja. Keskkonnal on tähtis mõju sinu kehale, kuna uuringud kinnitavad, et see kuidas sa end oma keha suhtes tunned, oleneb ka seltskonnast, kuhu sa kuulud.
„See, milliseid tähelepanekuid teevad teised inimesed naise välimuse kohta, võib mõjutada seda, mida naised ise oma keha suhtes tunnevad ja millisena nad seda näevad, „ ütleb Christy Greenleaf PhD,
kinesioloogia professori assistent tervise arenduse ja taastumise alal Texase Ülikoolist Põhja Texases (Denton). Maailm oleks parem paik, kui kõigil naistel oleks sõbrad, kes suudaksid hajutada naiste kartusi. Kasuta seda juhendit ja sa näed peagi, et su sõbrad ei saa sinust kunagi isu täis.

Ole reaalne.

Vaata moeajakirju ja püüa sobitada seal olevaid kujutisi teiste naistega, keda sa tunned, soovitab Julie Miller Jones, PhD, perekonnateaduskonnas õppetooli omav, tarbimis- ja toitumiseteaduskonnast, St. Catherine Kõrgkoolist St. Paulis, Minnesotas. Kui need kujutised ei sarnane su perekonna sõpradega, ega isegi naistele su naabruskonnast, siis see tõestab, et modellide keha pole normiks.

Tee positiivseid tähelepanekuid oma keha suhtes.

„Naised on tihti negatiivselt meelestatud oma keha suhtes nad ütlevad näiteks, „Ma pean tõesti kaalust alla võtma,”” ütleb Greenleaf. „Naised peaksid asendama need negatiivsed ütlused positiivsetega, nagu näiteks, „Ma olen tugev.”

Pööra tähelepanu ajale ja kohale.

„Erinevad situatsioonid ja keskkonna faktorid võivad avaldada mõju sellele, kuidas naised end oma keha suhtes tunnevad, „ Lisab Greenleaf. „ On tõendeid, et naiste hinnang oma kehakuju suhtes võib muutuda erinevates situatsioonides. Näiteks: naised alustades treeningprogrammiga võivad tunda end halvemini, kui teevad seda peeglitega ruumis.” Ole teadlik oma sõprade reageeringutest oma kehale erinevates olukordades. Näiteks: kui oled shoppamas ja proovid koos oma sõbrannaga riideid selga, võid tähele panna, et ta muutub ebakindlaks ja liiga enesekriitiliseks, ta ei tea, mida valida.” Greenleaf soovitab nendes olukordades olla toetav ja positiivselt meelestatud.

Toidu suhtes oma arvamuse kehtestamine.

„Loo positiivne suhe toitudega. Ära kutsu toitu „keelatud”, annab nõu Jones. Selle asemel, et defineerida neid heade või pahadena, defineeri neid sageli söödavate või harva söödavatena,” ütleb Jones.

Õhuta teisi olema aktiivne.

Kehaline aktiivsus võib parandada su kehakuju ja anda sulle rahulduse keha võimete tundmisest ja hindamise läbi. „ Me teame, et inimesed, kes peavad dieeti, tunnevad end paremini, kui nad teevad harjutusi, deklareerib Jones.

Naudi vananemist.

„Kui sina ja su sõbrad saate nelikümmend, selle asemel, et saata sünnipäevakaarte, pühitsege hoopis seda, kui suurepärased te olete. Kui naised vananevad, siis võib enese väärtustamine olla rohkem seotud isiklike saavutuste täiustamisega, kui füüsilise välimusega. Samuti võivad nad tunda, et nad ei pea olema sotsiaalkultuuriliselt ideaalsed, kuna nad ei kuulu enam modellide ja kuulsuste põlvkonda,” märgib Greenleaf.

Ole positiivseks eeskujuks.

„Toitu tervislikult, ela füüsiliselt aktiivset elu, toida ja hoolitse oma keha eest. See võib olla võimsaks vahendiks mõjutamaks teiste käitumist ja hinnangut sinu suhtes,” ütleb Greenleaf.

Autor: No Kia