16. november 2005

Intervjuu Kadri Kuusikuga

Kadri Kuusik 2005 aasta Eesti meister BodyFitnessis

Millal avastasite sportimise võlu ning kuidas olete välja jõudnud just BodyFitnessissse?
Spordiga sai aktiivselt algust tehtud juba esimesest klassist pärast raske haiguse põdemist. Alustasin kergejõustikuga- meeldisid eriti kiired, lühikesed ning pingutust nõudvad distantsid. 12- aastaselt läksin üle karateele – usun, et tegin seda väga heal tasemel, kuid sellegi poolest loobusin sellest just paljude vigastuste tõttu. Seejärel tegin väikese pausi ja nautisin lihtsalt noore inimese elu. Teatud eluhetkel avastasin aga, et keha oli võrreldes eelnevaga palju muutunud ja suunas, mis mu hingele rahu ei andud. Kuna mul on ka väga head geneetiliseed eeldused olla heas vormis, leidsin, et lihtsalt kõigele käega lüüa, oleks vale. Nii hakkasingi regulaarselt käima jõusaalis, kus mind juhendas Marek Kalmus. Tema leidis, et minus on potensiaali ning juhatas mind nn õigele teele.

Ja muidugi on läbi elu mind saatnud suur tahtmine olla kõigist parem eks see ole ka põhjus, miks tippspordini välja olen jõudnud.

Kuidas valmistusite 13-ndal novembril toimunud Eesti meistrivõistlusteks? Milline ja kui pikk on Teie ettevalmistus periood?
Alustasin juba augusti kuust, kuna vahetult enne sai käidud ka MM-il. Päevad kulgevad väga kindla rütmiga, jälgin palju oma keha. Söön 4-6 korda päevas see on kõige alus, õige ja regulaarne toitumine. Loobun rasvadest, süsivesikuid tarbin minimaalselt, põhiliselt valgud. Väga oluline on toiduainete vahekord. See on väga individuaalne, mind aitas selle paika panemisega dr. A.Levin, kes läbi immunoloogilise testi selgitas täpselt välja selle, mida minu keha kõige paremini omastab.

Mis puutub trenni, siis hommikul on nii aeroobne kui ka jõutrenn. Lõunal lähen koju, söön, puhkan, magan, et energiat koguda, seejärel jällegi trenni ja nii õhtuni. Lisaks annan veel personaalseid treeningud.

Selline rutiinne elu on muidugi väga kurnav ning paljust olulisest ja heast tuleb selle nimel loobuda. Kevadel jätan spordi mõneks hetkeks kõrvale, sest vaja on lõpetada ülikool. Ja selle eelduseks on muidugi see, et saaks korralikult süüa ja puhata. Pidev paastumine kurnab organismi ning madal veresuhkur annab ka väga reaalselt tunda.

Millised on Teie suurimad eesmärgid?
Tulla kas MM-il või EM-il 5 parema hulka. Pidevalt peab endale midagi tõestama.

Kuidas Te lõõgastute või naudite oma väheseid puhkehetki?
Mulle meeldib käia erinevates puhkekeskustes. Ning loomulikult veedan võimalikult palju aega oma elukaaslasega käime vahete-vahel söömas, kinos. Kuid siiski enamus vabast ajast oleme kodus, sest ka kodustele toimetamistele kulub oma aeg. Loomulikult tunnen suurt puudust sõpradega suhtlemise järele, kuid aja nappuse tõttu on see peaaegu võimatu.

Oskate öelda ühe hea retsepti naistele, kes just tippspordiga ei tegele, kuidas ennast reipa ning tervena tunda?
Kõige olulisem, nagu ma ka enne mainisin, on toitumine. Kindlasti tuleks toekamad söögi korrad jätta päeva algusesse, sest just sealt saame energia, mida päeva jooksul vajame. Õhtul midagi kerget valgu näol kohupiima, kodujuustu, kalaliha vms. Kindlasti tuleks ka iga päev vähemalt 30 min liikuda. Kas siis ujuda, käia, rattaga sõita, joosta. Mida erinevamaid asju teete, seda parem. Oluline, et keha saaks koormust, süda läheks tugevamaks ning et teil oleks hea uni. Lisaks 1 kuldreegel sööge siis, kui tunnete näljatunnet ja ärge kannatage seda rohkem kui 20 min, vastasel juhul sööb inimene rohkem, kui tal reaalselt vaja on. Ning viimaseks, kindlasti ärge suitsetage ning tarbige liigselt alkoholi, see saastab keha ning on energia röövel. Kõige olulisem on kuulata oma keha, nii teate täpselt, mis teile kõige parem!

Autor: Keit Sikk