Varia

Kulturismi ja fitnessi laager Võsul 17.-23. juulil

17.-23. juulil toimus järjekorras teine kulturismi ja fitnessi laager ...

Varia  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

17.-23. juulil toimus järjekorras teine kulturismi ja fitnessi laager, sarnaselt eelmisele korrale taas Eesti ühes armastatuimas suvituspaigas Võsul kenas ja koduses Rannaliiva külalistemajas.

Kohal olid paljud Eesti oma ala tegijatest: Ott Kiivikas ning Natalja Nazarenko-Kiivikas, Arnold Tokko perega, Indrek Otsus perega, Kaido Voogla, Marko Terasmaa, Argo Ader, Rosin, M.M, Richard Lant, Joker, mr Mesi ning Vend Vähk oma kauni kaasa Kristiga. Lisaks olid laagrisse saabunud tublid treenijad Narvast ja kaugemad külalised Leedust. Samuti oli seekordses laagris näha uusi nägusid Aktivisti ja mark85.

Laagri algus möödus enamusele üsna rahulikult: saabuti, seati end tubades sisse, tutvuti veidi kohaliku eluoluga ning peesitati rannaliival. Mõni aktiivsem jõudis trennigi teha. Õhtupoolik veedeti hotelli aias Marko Terasmaa sünnipäeva pidades, grillides ja järgnevaks nädalaks ühtset laagrimeeleolu luues.

Terve laagrinädal möödus kindla kirjutamata reegli tähe all. Hommikul ärgates kella 8 ajal kerge sport: kellele jooks, kellele ujumine, kellele kepikõnd, aga oli ka neid, kes võtsid hommiku-unest viimast, et päevases trennis rohkem jaksu ja vastupidavust oleks. Peale hommikust värskendust tuli ette võtta väike jalutuskäik läbi Võsu sealsesse koolimajja, kus kella 9 ajal pakuti einet. Nagu ikka: puder, munad, kohupiim, kodujuust tuunikalaga, värske salat, erinevad jogurtid, juust, sink, puuviljad, tee, kohv. Kõhu said kõik ilusasti täis.

Kella 10st kuni lõunani toimusid loengud külalistemaja saalis: meeste kulturismist, naiste fitnessist, millele järgnes Natalja õpetlik praktikum venituste ja fitnessi vabakava elementide kohta, samuti Indreku mõtlemapanev sõnavõtt toitumisest ning dieedil tehtavatest vigadest. Vaadati erinevaid võistlusvideosid ning tehti fotoülevaade kulturismi ajaloost.

Loengujärgne aeg oli vaba: kes tegi väikese uinaku, kes läks jõusaali päeva esimest tugevamat trenni tegema, kes nautis kena suveilma ja toredate laagriliste seltskonda.

Lõunasööki pakuti kella 14 ajal. Tavapärastele kodujuustule, munadele, kohupiimale pakuti ka kala, kana, süsivesikute laadimiseks riisi, pastat ja kartuleid. Kõik oli maitsev nagu ikka.

Tunnid enne õhtusööki veetis enamus laagrilistest jõusaalis. Tavapärasele treeningule vaheldust ja kohalikule rahvale silmailu lisas kepikõnd spordihoonesse ja pärast trenni tagasi hotelli.

Õhtusööki sai kell 19. Peale seda alustas enamus seltskonnast aktiivse vaba aja veetmisega. Kuumimaks kohaks kujunes kohalik O kõrts, kus sai vaiksematel õhtutel niisama istutud ja juttu puhutud, nädalalõpus aga tantsugi vihutud. Ja muidugi ei jäänud käimata legendaarses Seitsmendas Taevas öist „aeroobset tegemas. Tantsimine ju teadagi tervisele ja füüsilisele vormile kasulik tegevus!

Reede pärastlõunal otsustas väike grupp laagrilisi trennivaba päeva teha ning ümberkaudsete vaatamisväärsustega tutvuda. Esmalt suunduti Vergi sadamasse, seejärel viis teekond Palmse mõisasse ja Käsmu. Kena loodus, ilusad inimesed ja huvitavad paigad tekitasid tõsiselt mõnusa puhkepäeva tunde.

Hingeharivalt kultuuriretkelt naastes ootas hotellis üllatav teade: laagriliste isikuandmeid olid kontrollimas käinud riigivõimu esindajad ehk siis Kodakondsus- ja Migratsiooniameti inspektorid. Teadagi, eks need kulturistid ole alati ühed kahtlased tegelased olnud…

Laagri lõpp möödus rahulikult. Üha kiireneva elutempo ja isiklike toimetuste tõttu lahkusid osad laagrilised juba laupäeval. Järelejäänud seltskond nautis veel viimaseid hetki Võsul, meenutas möödunud toredat nädalat ning tegi viimase ühise trenni. Laagrilipu allaheiskamisega kuulutati selleaastane kulturismi ja fitnessi laager lõppenuks.

Kohtumiseni juba järgmisel suvel!

GALERII


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Atarashii Naginata - uus spordiala?

Varia | 

Atarashii Naginata - kas uus spordiala? Eestis on spordialaga tegeletud kõigest paar aastat, kuid spordiala ise on juba mitme sajandi…


Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…