15. august 2006

Rahurikkumine!

[p]Kõneall olev tehnika võimaldab uhuda töötavasse piirkonda maksimaalselt verd. Metoodika iseloomust tulenevalt intensiivistub verevool töötavates lihastes maksimaalselt töötavateks lihasteks on antagonistlihased (teineteisele vastutöötavad). Tegemist on äärmiselt hea shokiteraapia tehnikaga, mida kasutada näiteks seisaku ületamiseks.

Puhkeintervallid on lühikesed. Kasvu või pumbaeffekt, mis seda metoodikat kasutades tekib, on sama, kui te esimest korda proovisite superseeriaid üldse. Mäletate milline feeling see oli, käed tahtsid justkui plahvatada. Ma ei imestaks isegi, kui juba paar sellist „rahurikkumist teile jäävaid resultaate annavad.

Rahurikkumine kujutab siis endast seda, et treenitakse korraga kahte antagonistlihast, kusjuures kummagile lihasele tehakse ainult üks harjutus. Näiteks biitseps ja triitseps. Võtate kummagile ühe harjutuse ja sooritate kumbagi harjutust 20 SEERIAT, kusjuures seeriatevaheline puhkeintervall on RANGELT 30 SEKUNDIT. Harjutused antagonistlihastele tehakse SUPERSEERIA VORMIS, ALLES SEEJÄREL TULEB PUHKEPAUS 30 SEKUNDIT.

Näiteks treenite käsi, valite harjutusteks biitsepstõste seistes kangiga + prantsuse surumine lamades. Alustate raskusega, mis võimaldab teil suutlikkuseni jõuda 10 kordusega, seda nii biitsepstõstete kui prantsuse surumise korral. Pärast seda kurnavat seeriat puhkate 30 SEKUNDIT. Seejärel valite raskuse, millega jõuate sooritada 9 kordust. Üheksal juhul kümnest seda algraskust kohe muuta ei tulegi, piisab samast raskusest ja kordused vähenevad niikuinii.

Üldpõhimõte seisnebki tegelikult selles, et valite need kaks harjutust ja hakkate neid superseeriatena püramiidima üles alla, kuni 20 seeriat on täis.

See näeb välja järgmine: SS = BIITSEPSTÕSTE + PRANTSUSE SURUMINE. Alljärgnevalt antud kordused kehtivad superseeria mõlemale harjutusele.

Superseeria = SS
SS 1 10 x
30 sekundit
SS 2 9 x
30 sekundit
SS 3 8 x
30 sekundit
SS 4 7 x
30 sekundit
SS 5 6 x
30 sekundit
SS 6 5 x
30 sekundit
SS 7 4 x
30 sekundit
SS 8 5 x
30 sekundit
SS 9 6 x
30 sekundit
SS 10 8 x
30 sekundit
SS 11 10 x
30 sekundit
SS 12 10 x
30 sekundit
SS 13 11 x
30 sekundit
SS 14 12 x
30 sekundit
SS 15 13 x
30 sekundit
SS 16 14 x
30 sekundit
SS 17 15 x
30 sekundit
SS 18 14 x
30 sekundit
SS 19 13 x
30 sekundit
SS 20 12 x

Nagu öeldud, seeriad sooritatakse püramiidsüsteemis, alustatakse 10 kordusega, liigutakse 4 korduse suunas ja seejärel raskust vähendades jälle üles kuni 15 korduseni.

Selline shokiteraapia suurendab mitokondriaalset tihedust, kogete enneolematut pumbaeffekti ja vaskulaarsust. Ühesõnaga suur tõuge kasvule!

Ütlen lõpetuseks veelkord, et tulemused lihaskasvu osas, kasutades seda metoodikat, on märgatavad. Ärge unustage puhkust ja oma valguratsioone üleval hoida. Meetod toimib, kui eesmärgiks on massikogumine!

Tõlkijalt: Kahtlemata tasub proovida, olen ise proovinud ja käe kurnab tõepoolest korralikult ära. Saab meeletult võimsa pumba efekti. Eelpool antud kordustest ei pea kindlasti kramplikult kinni hoidma, võtate lihtsalt eesmärgiks, et hakkate püramiidima kordusvahemikus 5 15. See, et skeemis antud 11 ja 12 superseeria peavad kindlasti 10 x olema, kindlasti nii ei ole. Nagu öeldud, üritage lihtsalt kordusvahemikus püsida ning vastavalt sellele suurendage ja vähendage raskust. Tempoks soovitaksin valida 2 sek. (raskuse langetamine), 1 sek. (kerge venitus alumises faasis), 2 sek. (raskuse tõstmine), 1(tippkontraktsioon). Kes nii aeglaseid korduseid ei armasta, proovige tempot 2020, vähe leebem ja kiiremate kordustega variant. Ja on üpriski selge, et tavatreeningraskused sellise mahu ja intensiivsuse (puhkeintervallid) korral (seeriate arv) vähenevad tunduvalt, ent sellest ärge laske end häirida. On selge, et selliseid shokeeringuid ei tee igal treeningul, võib-olla iga 5 6 trenn võiks midagi shokeerivat olla!!!


Allikas: „Riot Bombing Explained Jacob Wilson

[/p]

Autor: Tõlkinud Janar Rückenberg