Retseptid

Krõmpsutamise aeg

Oled sa see kulturist, kes halvustab mõtet armastatud proteiini igavate porgandite vastu väljavahetamise kohta?

Retseptid  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

Oled sa see kulturist, kes halvustab mõtet armastatud proteiini igavate porgandite vastu väljavahetamise kohta? Suur viga! Sa vajad köögivilju, jõudmaks oma võimete tippu kulturismi valdkonnas. Kiidetuna toitumisekspertide, arstide ja sinu ema poolt (mäletad: „Sa ei saa enne mingit magustoitu, kui ei ole söönud ära oma juurvilju!! ?) on nende terapeutilised ja ravivad omadused hädavajalikud, hoidmaks sind võimalikult tervena raske jõusaalitreeningu jaoks. Terve kulturist suudab aga kiiremini edu saavutada.

Soovitame tavaliselt parimat toidulisa enne ja pärast trenni, aga oluline on ka see, mida sööd viimase toidukorra ajal enne ja esimese ajal peale trenni. Need toidukorrad peaksid sisaldama kindlasti köögivilju.

Enne trenni tarbi koos toiduga köögiviljasalatit. Uuring on näidanud, et see aitab parandada verevoolu lihastesse. Salatis eelista värvi poolest tumedamaid köögivilju, näiteks vesikressi- need sisaldavad rohkem toitaineid.

Pärast trenni peaks su salat sisaldama sibulat ja brokkolit. Sibul aitab suurendada insuliini taset. Peale trenni on aeg seda suurendada, kuna insuliin aitab viia süsivesikuid ja kreatiini su lihastesse. Samuti stimuleerib see proteiini sünteesi. Brokkoli sisaldab kroomi, mis soodustab insuliini toimimist lihasrakkudes.


Allikas: Muscle & Fitness detsember 2006


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

PORGANDITOIDUD: Paleo ja toorvegan piparkoogid

Retseptid | 

Kogus: 1 päts Koostisained * 300 g kivideta datleid * 150 g indiapähklivõid * 2½ spl kookosjahu * 2 spl Rawsom…


PORGANDITOIDUD: Vegan piparkoogi proteiinipuder

Retseptid | 

Kahele Vaja läheb: * 100 g kaerahelbeid * kaerapiima * 5 spl kookoskoort (soovi korral) * 10 g…


PORGANDITOIDUD: NOT-ella (ehk vale-Nutella) hommikupuder

Retseptid | 

Kogus: Ühele Koostisained * 240 ml Alpro šokolaadimaitselist soja- või mandlipiima * 125 ml täisterakaerahelbeid * 30 g…