Treening

Ära rutta ajas ette!

Treening  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  5 kommentaari

(James Sadek/bodybuilding.com)


Tihtipeale vaatavad noored algajad kulturistid vesise suuga kulturismiajakirju nagu Muscle and Fitness, Flex, Musclemag ning näevad tohutuid musklis mehi reklaamimas tooteid, mis vähendavad rasva, teevad Sind tugevamaks ja suuremaks.

See on iseenesest tore ning annab tohutult motivatsiooni, aga teismelised nagu ma isegi olin, mõtlevad et toidulisandid teevad suureks. Kuid tihitpeale me ei tea, et elukutselised bodybuilderid näevad treeningutel tohutult vaeva ning enamik kasutab vaid mõnda lisandit, mida ta reklaamida ei pruugi.

Peab aru saama, et suurte lihaste ja hea väljanägemise nimel tuleb kõvasti vaeva näha peab andma oma panuse. Alles seejärel ootab Sind vääriline autasu.

Jutu mõte seisneb selles, et kui oled noorem kui 19 ning pole varem tõsiselt jõusaalitreeningutele keskendunud, kuid nüüd alustad, siis treeni vähemalt 2 3 kuud enne, kui hakkad mõtlema toidulisanditele.

Võite öelda, et olen lolliks läinud hästi kuid kuulake mind ära. Kui sa pole kunagi varem jõutreeningut teinud, siis tulemused tulevad nagunii. Saavutad nii suuremad lihased, väiksema rasvaprotsendi kui parema väljanägemise ka ilma lisanditeta. Tulemused on silmnähtavad nii Sulle kui Su kaaslastele. Pärast 2 3 kuud areng mõnevõrra aeglustub ning raske on saavutada tulemusi, mis ilmnesid esimestel kuudel.

Olles nüüd kolm kuud harjutanud ja õppinud õigesti treenima, kasvatanud lihasmassi ning kaotanud rasva, on aeg hakata mõtlema lihtsamatele lisanditele.

Kuigi on kihk osta mitu lisandit korraga, ära tee seda. Alustama peaksid kõige enam kasutatavamast lisandist valgupulbrist. Osta mõnd proteiinipulbrit ning hakka seda kasutama. Tarbi 2 3 korda päevas. See aitab paremini taastuda ning toetab lihaskasvu, samuti aitab see katta päevast valguvajadust, mida on raske toidust kätte saada.

2 nädala kuni kuu pärast võiksid mõelda ka kreatiinile. Kreatiini toodab ka keha ise, kuid minimaalses koguses. Kreatiini tarbimine annab sulle rohkem treeningenergiat ning aitab lihastel kasvada. Kreatiini kohta on tehtud palju uuringuid ning see on näidanud häid tulemusi. See on tänapäeval üks populaarsemaid lisandeid. Lisandil on ka mõningad puudused; kreatiin seob rohkem vett lihastesse ning seetõttu tuleks juua 2 4 liitrit vett päevas. Samuti on soovitatav kreatiini nn. laadida. Selleks on 2 võimalust. Nr. 1: kasuta kreatiini vastavalt pakendil olevatele juhistele või Nr. 2: Võta 20g (2 x 10g; 4 x 5g) iga päev 1. nädal, 5g päevas 2. nädalal, 10g päevas 3. nädalal, 5g päevas 4. nädalal. Pärast 4 nädalat tee vähemalt nädalane paus, kuid hiljemalt 2 nädala pärast alusta uuesti.

Tähtsal kohal on multivitamiinid. Need on elulised kulturistidele, eriti teismelistele. Me kasvame endiselt ning vajame enamat, et taastuda. Head multivitamiind leiad ka fitness.ee online poest.

Need on kolm peamist lisandit, meile teismelistele, mida võiksime kasutada. Pea meeles, lisandid aitavad treenida, mitte treening ei aita lisandeid. Lisandid ei pane lihaseid kasvama. Seda teeb aeg ja intensiivne treening koos õige toiduga nii kodus kui koolis.

Tõlkija märkus: lisaks eelpool tood soovitustele tasub kindlasti mõelda spetsialisti koostatud treening ning toitumiskavale, see võib olla elu parim investeering.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
    Jutu mõte seisneb selles, et kui oled noorem kui 19 ning pole varem tõsiselt jõusaalitreeningutele keskendunud, kuid nüüd alustad, siis treeni vähemalt 2 – 3 kuud enne, kui hakkad mõtlema toidulisanditele. Mix noorem kui 19 mis eelise annab see 19 aastat treeningute aeg kehtib ju kõigile mis erand see 19 on et alates sellest vanusest võid kohe lisandeid võtma hakata?Või ma ei saa aru?
    ja see jutt Multivitamiinidest... Olen kuulnud, et organism ei omasta nendest talbettidest just hästi igasuguseid vitamiine jms... Kui need tervislikust toidust kätte saada oleks tunduvalt parem!!!

4 parimat treeningjaotust naistele (III osa) push-pull-legs

Treening | 

Eelmises artiklis rääkisime eraldi ülakeha ja alakeha treenimisest. Kui soovid teada, kas naistele sobib selline treeningjaotus, siis artikli…


4 parimat treeningjaotust naistele (II osa)

Treening | 

Eelmises artiklis rääkisime "bro-split" tüüpi kavast ehk treeningjaotusest, kus erinevaid lihasgruppe treenitakse erinevatel päevadel. Kui…


4 parimat treeningjaotust naistele (I osa)

Treening | 

Kuidas valida endale õige treeningjaotus? Mõned küsimused mida endalt küsida: [b]Mis sobib minu graafikuga? Kui tihti ma saaksin…