Persoon

Eesti kulturistide telgitagustest!

Ma ei soovi selle artikliga tekitada uut viha vaid tahaks panna teid mõtlema kallid kaasvõitlejad. Toon siinkohal välja müüte ja legende, mis ajapikku mu meeli ja kõrvu piinanud on.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  22 kommentaari

Kirjutama ajendas mind vaenulikus ja seljataga rääkimine, mis valitseb praegust Eesti kulturisimaastiku.
Kuidas on võimalik arendada üheskoos kulturismi ja läbi lüüa mujalgi maailmas kui pole mingit koostööd vaid selle asemel valitseb õelus, kurjus, viha, tagarääkimine, süüdistamine ja enesekiitmine.

Mõnes mõttes on otsa lahti teinud siin portaalis salapärane Dr.Balancer artikliga Dr.Balacer : Soovitused Vend Vähile.

Ma ei soovi selle artikliga tekitada uut viha vaid tahaks panna teid mõtlema kallid kaasvõitlejad. Toon siinkohal välja müüte ja legende, mis ajapikku mu meeli ja kõrvu piinanud on. Toon siinkohal välja mõned "jutud" telgitagustest, millega meie suured ja tugevad kulturistid väljaspool treeninguaega jutustavad. Kes julgeb võib seda nimekirja täiendada. Minu artikli mõte on selles - saagem täiskasvanuks ja hoidkem rohkem kokku!

Kordan veelkord - need pole siin minu mõtted, aga need on jutud, mida päevast päeva kuuleb meie, ka võistlevate kulturistide ringkondades ja 90% pole see mingi uudis vaid teate seda kõike räägite isegi!

1. Eestis on kaks suurt treenerit sel alal. Fred Antson ja Indrek Otsus. Miks on nii, et räägitakse üksteist taga, naeruvääristatakse teineteise treeningmetoodikaid ja toitumisnõuandeid?

2. Miks laimatakse tihti jõusaalides Eesti esikulturisti Ott Kiivikat - küll on ta steroidie täis pumbanud, küll on tal olematud biitsepsid, küll on ta rohkem ärimees kui nõuandja, miks pole ta viimastel aastatel võistluskaal üldse tõusnud. Aga saalis kõik need tagarääkijad poevad ja miilustavad Oti ees?

3. Miks Argo Ader ei loobu võistlusspordist, sest sellise "raamiga" ei jõua ta kuhugi. Ja miks Argo selle asemel, et treenida naisterahvaid ajab neile hoopis käsi püksi aj on maganud kõigi oma naisklientidega? Ühele 40 a-le olevat isegi lapse teinud taha hiljuti.

4. Vend Vähk on ju teada tuntud edevusehunnik. Pole ju saladus, et päevad ja ööd istub ta igasugustes erinevates Ratedes ja annab oma piltidele kõrgeid hindeid. Liiguvad ka jutud, et Vähk olevat Mr.Droni käest päris põhjalikult uurinud keelatud rasvapõletaja klenbuterooli kohta ja soovind seda osta. Miks Vähk peab oma dieete nagu ta peab. Teeb ju täiesti valesti. Ei söö, ei joo, sööb kummikomme ja rääkimata ta treeningust, mis on ju põhjani vale jne. Samuti on ka jutud, et Marek Kalmuse ees teeb ta head nägu ja kiidab teda taevani, aga selja taga "sõprade ees" mõnitab ja alandab Marekit. Jutte on ju veel ...

5. Marek Kalmuse kohta liigub ka palju toredaid jutte meie kaasvõitlejate suudes. Kalmus oleks hoopis parem kui ta seda ratast nii palju ei sõidaks. See on ta jalgadele halb olnud ja sellepärast ta jalad nii kehvad ongi. Samuti olevat Marek ikka väga kõva steroidide laksu pannud kui ta WFF maailmameistrivõistlused võitis ja profi-litsensi sai. Sest puhtalt pole võimalik niisugust vormi teha ju. Samuti liiguvad imelikud jutud, et tema poeg polevat üldse tema oma ja mingid "kandid" ei jätnud talle valikuvõimalust ja käskisid ta lapse üles kasvatada. Rääkimata sellest, et suurel Kalmusel on hiiresüda sees ja isegi suvaline rullnokk võib talle hirmu nahka ajada. Ja viimase vormi, mis Kalmus tegi on Hr Otsuse isiklik kätetöö ja Marek tänu selle tegi kehva vormi ja kaotas palju lihasmassi.

6. Üks meeldejääv kevadine võistlus kui Joker ei võistelnud ise oli aga valmis lava taga võistlema minema. Siis teadis igaüks, et Joker sai teada, et Hr Otsus tahab teda dopingukontrolli saata ja kuna ta oli nii keemiat täis, siis ta lihtsalt oli sunnitud loobuma.

7. Samamoodi minu Mr.Mesi kohta liiguvad jutud, et ma olen pätt, varastan ja tapan inimesi. Samamoodi arvatakse, et ma teen nalja kui räägin, et söön "rahvameditsiini." Samuti pole ma lits mees.

8. Miks ei saa läbi omavahel üldse Janar Rückenberg ja Vend Vähk. Legend räägib seda, et ühel kevadisel võistlusel kui Rückenberg Vend Vähki võitis, hakkas Vend Vähk süüdistama Janarit selles, et ta keemiat paneb. Siit ka suured tülid ja jagelemised. Samamoodi on igale ühele teada, et Janar Rückenberg Nandrolooni kasutab suurtes kogustes.

9. Arnold Tokko, kulturismiliidu president. Seda teab ju iga kulturist, et ta liidu rahad kõrvale sehkendab ja kortereid ostab selle eest. Samamoodi tänu temale on Ott Kiivikas võitnud nii palju meistritiitleid. Ehtne onupojapoliitika käib. Samuti joob ta liiga palju preidendi kohta ja on eesti kulturismi p-sse keeranud oma dopingukontrollidega.

10. Indrek Otsuse kohta on palju jutte, kuidas ta inimeste tervise lihtsalt oma mahutreeningutega ära rikub. Kui ta ise ratast ei sõidaks oleks ta lihtsalt paks oma tohutute süsivesikute söömisega jne jne.

11. Fred Antsoni rasvadieet sobib ainult talle, sest igaüks kes seda järgida üritab, rikub oma vormi ära. Seda olete näinud minu ja Jokeri peal. Samal põhjusel on just Fredi teenetest loobunud Marek Morozov, Argo Ader, Ott Kiivikas, Andrei Monzolo. Monzolol läks süda pahaks ja kaotas Fredi dieediga oma 20kg lihast,

12. Valju Jagomäe. See on teada, et pooled tiitlid on talle lihtsalt kingitud, sest on kategoorias üksi koguaeg.

13. Indrek Viska, ka Eesti kulturismimaailma tõusev täht. Aga kas mitte liiga kiire? Käivad jutud, et 2a tagasi rikkus ta oma tervise steroidide kasutamisega nii ära, et lamas pool aastat voodis. Samamoodi on ju imelik, et võistlusteks valmistudes hakkab ta kaal tõusma ja vorm läheb koguaeg paremaks. Nii pole ju naturaalselt võimalik. Ja naine petab teda ka koguaeg.

14. Ja lõpetuseks, miks meie tuntumad kulturistid kunagi ei saavuta kõvat tulemust, sest enamus on justkui hälbega.

Ott Kiivikas: väiksed käed, keskkoht on jäme ja õlad kiibakad. Argo Ader: liiga pikad jalad ja liiga jämedad jäsemed oma olematu ülakehaga. Marek Kalmus: liiga pikk, peenikesed jalad ja vana ka juba. Imre Vähi: see mees ei arene üldse, aastast aastasse mingit muutust pole ja selg puudub. Marek Morozov: ei oska nagunii vormi teha ja õlad on väga kehvad ja dieediga kaotab mõttetult palju lihaseid. Indrek Otsus: liiga vana. Ivo Pärle: pole ta mingi tulevikukulturist, sest ta on väike ja juba 26 aastane varsti. Argo Vaible: rind on olematu, aga ilma selleta ei saavuta kulturismis midagi ja õlad on "liiga" head. Vootele Parts ei oska vormi teha ja on liiga kitsaste õlgadega. Kaido Voogla: lihtsalt peenike. Andrei Abrassimov: ilma onupojapoliitika Oleg Andlata ei jõuaks ta kuhugi. Valju Jagomäe: liiga laiad puusad ja raske eraelu. Ja loomulikult mina, mul pole eeldusi ja olen maadleja kehaga.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
   Ei kommentaari !
   Ei hakka teiste eest rääkima ja oletama, et kes, mis ja kus. Enda eest tahaks aga mõne sõna öelda küll. Alustame sellest, et Kalmus on teinud Indrek Otsuse soovituste järgi kehva vormi... Kallid sõbrad, kui ma oleksin Indrekut kohe sellel suvel kuulanud oleks mu vorm olnud olnud veelgi parem kui see oli viimastel võistlustel Taanis. (Vendv mu arvamust muidugi ei jaga, tema arust mul pidi kõik lausa rippuma igaltpoolt.))) Kehva ei olnud see aga kindlasti mitte ja jalad on mul täiesti olemas, et selles seltskonnas (klassikud) edukalt võistelda. Kui kellegil on midagi mu vormi kohta öelda , siis enne palun vaadake selle võistluse pilte galeriis. Kuulan hea meelega ära iga tarkpea kommentaarid ja teen vajadusel vastavad järeldused. Võistluste suhtes: "Sõda" ei ole veel läbi, alles esimene lahing. Kaks neist on veel ees . Otsustavaks saab aga viimane "lahing" ja see on MM. Peale seda võite mind vajaduse-soovi korral siin virtuaalselt võlla tõmmata kui soovi on. Kalmuse hiire süda: Huvitav millest see väljendub? (hapniku tarbimise max läves?.)))Siiamaani pole ükski kahejalgne suutnud mind taganema panna kui mingigi konflikt on tekkinud. Tõsi, neid on olnud üliharva ja arvan ka põhjust teadvat miks see nii on olnud. Pole ise kunagi norija olnud kuid on olnud juhuseid , et on lausa "palutud", ole hea mees ja anna mulle molli . Lahke mehena olen ka palujale vastu tulnud siis. Need korrad aga jäävad rohkem kui 10-ne aasta tagusesse aega. Aga ok, kui hiire süda siis hiire süda.) Kandid ja minu poeg: HEA NALI!!! Steroidid ja WFF: Huvitav oleks kuulda ka siis millseid aineid ma kasutasin ja millistes kogustes.)) See, et mu kehakaal hetkevormi juures on 6kg madalam kui tavaliselt (arvestades kehakaalu tippvormide ajal) on "süüdi" minu otsus võistelda klassikalises kulturismis. Nagu teada ei saa minu pikkuse juures kehakaal olla sel juhul suurem kui 102kg. Miks ma aga valisin klassikalise kulturismi siis siinkohal on legendide-külajuttude levitajatel õigus. Minu pikkuse juures ei teeks ma kulturismis mitte kunagi midagi ära. Vaadake ise kasvõi asja maailmameistriks kroonitud absoluutset võitjat. Kaalumisel 99kg, laval arvatavasti mitte vähem kui 105kg. Pikkust on mehel 175cm ringis. Minu kehakaal , et sellisel tasemel võistelda peaks olema siis kui palju???? Omajagu pakun.)) See ehk oleks isegi teoreetiliselt võimalik, kuid vastan siinkohal oma suure eeskuju A.Schwarzeneggeri sõnadega: "Ma ei taha inimestele ainult tervena näida vaid tahan ennast ka tervena tunda". Seega jääb minu puhul klassikaline kulturism ja AAMEN. Nüüd tahaks aga kõikidele kaasvõitlejatele kellest Mr. Mesi kirjutas öelda....... No mida mehed, vaadake ikka enne korra peeglisse kui lavale ronite!)))
  Teen ettepaneku see artikkel eemaldada, kuna see on lihtsalt jabur ja kirjutatud kellegi haige inimese poolt! o_O
  @Jackie. Miks jabur? Selliseid jutte olen ma isegi kuulnud ja väga palju. Seega nimetad kõiki kulturiste haigeteks?
  Selle artikli oleks võinud kuidagi teistmoodi lihtsalt üles ehitada vms... Seda on kuidagi väga halb lugeda lihtsalt...
  Neid jutte olen isegi kuulnud ja ka neid, mida siin artiklis ei ole, kusjuures mõned neist vastavad ka tõele. Aga sellest ma ei saanud aru, miks neid kindlasti avalikustama peab.
  Tagarääkimist esineb ju igas valdkonnas, mis vahet sel on, kas üksteist klat¨ivad õpetajad, lillemüüjad, ajaloolased, poliitikud või kulturistid.
  to  jackie. mix peax midagi peitma, kustutama ja varjama, kelle eest? las olla, häirib sind vä?
   Aitäh. Tõsiselt. Vootele
  Mina kiidan Mr. Mesi teguviisi õiglaseks, et ta asja käsile võttis. Parim probleemide lahendamise viis ongi asjad selgeks rääkida, et vältida korduvaid kuulujutuue ja tekkivat vaenu.
  kuulujutte*
   Ei oskagi muud öelda, et "Väga kõva" Mr. Mesi. Keegi peab olema "Maailma parandaja" - õige.
  Täitsa põnev lugeda, kas on oodata järge. Head paranemist. Argo Ader
  Väga humoorikas lugemine. Kahju et mõned seda liiga tõsiselt võtavad.
  Eestlaste loll isikupära!!
  :D täitsa P****s. Päris koom. Kui Mr. Mesi ei tahtnud kedagi mõnitada, vaid lihtsalt pani kirja jutud, mida ta kuulnud on, siis ei tasu teda süüdistada. Enamus on äris uued jutud...:D
   See mesi on ju vist haige,vaata mees palun peeglisse ...(eneseimetleja),mis sa peeglist näed,näed vorsti vä,selline sa oletki täissöönud VORST.Appi tundub,et ta vajab tõsiselt abi.
  Lugesin seda artklit kui võõras pealtvaataja, sest see maailm pole minu maailm. (Pole sportlane) Mulle tundub, et just sellise pahatahtlikkuse vastu tahtiski Mesi võidelda, mis uuesti nii mõneski vastukommentaaris siin avaldub. Mõned kurjemad vastukommentaatorid võivad end põhjusega puudutatuna tunda. Ka mina mõtlesin seda lugedes, et kas siis oli vaja panna kirja kõiki neid kuulujutte? Kas poleks vaid piisanud ütlemisest, et klge, lõpetage see õelus ära! Teisest küljest kui ma olin selle pikka loetelu ära lugenud, taipasin kui hull lugu tegelikult on. Võib-olla oli seda ka seega vaja. Mis puutub vastukommentaari, et klatshi leidub kõikjal, siis vbl ongi nii aga ka mina toetan klatshivastast mõttemeelt kahe käega!!! Kui kuskil on ikka asi mäda, siis tehke häält! Mulle hakkab ka õelus vastu, kus iganes seda ka leidub. Mis aga artikli nö tehnilisse külge puutub, siis segaselt oli kirjeldatud punkt 11. Kas tegemist oli endiselt ümberjutustusega kuulujutust või Mesi juba ise sealkohal kritiseeris Fredi dieeti? Mitmes kohas oli kohmakaid lauseehitusi ning ma pole kindel, kas mõni koht ka koma ei igatsenud. Ma ei tee siinkohal kriitikat autorile vaid pigem kivi fitness-veebi kapsaaeda, et keeletoimetajat ära ei unustataks! Ega tavainimene peagi õigekeelt peensusi teadma.
   Kõik räägivad kõiki taga, see on nii tavaline. Aga tobe on mesterahvast selline naiselik klatsiartikkel kirjutada .. :)
   komöödia:D

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…