Persoon

Nädala treener - Ragnar Neudorf

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  1 kommentaar

Olen lõpetanud Saue Gümnaasiumi. Pärast keskkooli lõppu asusin õppima majandusõiguse erialale, mille lõpetasin 2006.a. Seejärel astusin magistrisse kommunikatsioonijuhtimise erialale Akadeemias Nord.

Spordiga puutusin esmalt kokku algkoolis, mil tegelesin judoga. Põhi-ja keskkooli ajal tegelesin peamiselt kergejõustikuga, poksiga ja võrkpalliga. Kuna antud aladel olid vigastused kerged tulema, siis võtsin aja maha ning kõrgkooli ajal hakkasin regulaarselt jõusaaliga tegelema. Huvi asja vastu üha kasvas ning tahtsin end valdkonnaga põhjalikumalt kurssi viia.

Läbisin EFTE, baas-, põhi-, ja edasijõudnute kursused ning asusin põhitöö kõrvalt (tol ajal kriminaalhoolduses) tööle jõusaalitreenerina Keila Tervisekeskuses, kus töötasin ühe aasta. Üha enam sai selgeks, et õigusteadus pole minu jaoks ning pühendusin täielikult treeneritööle Arctic Sport Club´is, kus töötasin ca poolteist aastat.

Hetkel töötan personaaltreenerina spordiklubis My Fitness, kus teen nii personaaltreeninguid, kui südamekoormusteste. Samuti annan inimestele ka toitumisalaseid soovitusi. Rühmatreeningutest annan hetkel Cardio Own Zone´i ja Arcticus ka Ringtreeningut.

Personaaltreenerina meeldib mulle end pidevalt täiendada ning esimesel võimalusel haaran kinni kõikvõimalikest koolitustest. Oma töös lähtun põhimõttest, et eelkõige peab inimene õppima tunnetama oma keha, et vältida vigastusi, seejärel on tarvis paika saada lihastasakaal ning alles siis saab soovi korral hakata tegelema spetsiifilisemate harjutustega. Samuti olen veendunud, et tavainimese treening ei pea olema üksluine ja tuginema vaid kulturismiprintsiipidele, vaid kindlasti tuleks sinna kaasata harjutusi, mis arendavad inimese koordinatsiooni ning tugevdavad keha stabiliseerivaid lihaseid.

Oman EOK ja EKFL treeneri I taseme kutsetunnistust, mille omandasin 2006.a. Lisaks sellele olen läbinud ka massaa¸ikoolituse M.I. Massaazikoolis ning oman Klassikalise Rootsi massaa¸i kutsetunnistust.


Rahvusvahelistest koolitustest, milledel osalenud olen, on märkimisväärsemad S. Singeltoni ja G. Aquilina funktsionaalsel treeningul baseeruvad koolitused, millest saadud teadmisi rakendan praegu oma igapäevatöös.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…