Treening

Treeningpartner

Lühike teemaarendus mille ajendiks ühistreening Ott CHAMPION Kiivikaga.

Treening  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  8 kommentaari

Vajalik või mitte?

Kunagi kui alustasin oma treeninguid siis oli 1-2 sõpra kellega koos jõusaalis käisime ja trenni tegime. Areng oli kõigil suhteliselt hea kuna keegi ei tahtnud kaaslastest kehvam olla. Mingi hetkeni see töötas ilusti, kuid on vaja ka teisiti, üksi, ise hakkama saada. Kasvõi juba seepärast, et üksi treenides areneb paremini jälle sinu tahtejõu pool ilma milleta tulevikus kuidagi hakkama ei saa kui eesmärgid kehaehitamises on suuremad kui lihtsalt hea välja näha. Ehk siis lisaks skelettlihastele saab hea koormuse ka aju või vaimumuskel.

Enamus ajast oma jõusaalis veedetud aastate jooksul olen treeninud just nii, ÜKSI. See ei ole muidugi olnud taotuslik, kuid nii on see välja kukkunud ja ma olen selles suhtes inimsaatuste kirja panijale tänulik. Üksi treenides olen ma saanud ennast paremini tundma õppida ja seda siis oma edasises arengus ära kasutada.

ÜKSI ei tähenda muidugi, et ma saalis alati üksinda oleksin olnud kuid ka selliseid treeninguid on olnud üksjagu.

Kujutage endale ette , et tulemas on raske jala või selja trenn. Sa pead ennast selleks häälestama topelt vaimujõuga, sest tead, et saalis saad loota vaid iseendale. Seda nii füüsiselt kui vaimult. Sellised trennid on eriti kurnavad, kuid seda suurem on muidugi ka rahuldus peale trenni kui kõik plaanitu tehtud sai.

Omades aga füüsiliselt enam-vähem võrdväärset partnerit pole vaja oma vaimujõudu niipalju kulutada, sest siis tekib alati kerge võistlusmoment ja plaanitud raskustega hakkama saada on tunduvalt lihtsam. Usun , et seda vahet on paljud kogenud. Ei saa ju alla jääda ja kehvem olla kui on su treeningkaaslane. Samas aitab palju ka teise lausutud kiitus või julgustav sõna.

Üksi treenides pead aga looma omale saalis nö. fantaasiamaalima kus näiteks ise oled sõjamees ja kang sinu suurim vihatud vaenlane kelle pead hävitama, sest muidu hävitab tema sinu. (seda muidugi siis kui üritad treenida, sooritada seeria oma võimete piiril) Kiitma ja julgustama pead ennast ise enne kangialla astumist. Eks igalühel ole siin omad nõksud-rituaalid kuidas ennast paremini käima tõmmata.

Minu treeningud võib enamasti jagadagi kahte liiki. Üksi tehes tuleb tulemus läbi viha, viha mis oled endas üles kruttinud, et vastaset jagu saada.

Koos partneriga aga lihtsalt suur FUN, rauakolistaja pidupäev kus naudid pingutust ja töist õhkonda. Tunned, et sa polegi ilmas ainus hull ja keegi mõtleb sinuga samal lainel.)) Mõlema variandi puhul on tavaliselt lihastele antav laks võrdväärne. Vähemalt minu puhul on see nii olnud.

Lühike teemaarendus mille ajendiks ühistreening Ott CHAMPION Kiivikaga.

MK.


Pildid treeniungust siin:
Lisatud pilt


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
    Täpselt nii see kõik on. Endal on ka siin "Uugametsal" tulnud paljud tõsised "verevalamised" üksi teha. Ma ei saa ka öelda, et ma oleksin koguaeg päris üksi treeninud, kuid need treeningparnterid on enamasti kõik sellised, kes käivad kaasas, teevad ise ka midagi ja on siis vaid minu raskemate seeriate ajal ergutajateks. Abiks on loomulikult ka see, kuid eks jah - need kõige vihasemad treeningud teeks samuti ilma suurema vaimujõu mobiliseerimiseta siis, kui oleks keegi, kellega teha koos sama harjutust ja kasutada saaks enam vähem samu raskusi, tekiks võistlusmoment ja üksteise üleloomismoment. Juhiksin veel tähelepanu ühele momendile - nimelt - kõige hullem variant on minu arust see, kui sa oled kellegagi kokku leppinud, et täna koos läheme, teeme neid ja neid asju, neid ja neid seeriaid raskusi ja kordusi ja siis 1 - 2 tundi enne trenni minekut ilmneb, et see treeningpartner ei saa tulla ja sa pead üksi minema. Vot see on üks lollimaid olukordi, mis üldse olla saab. Mul on olnud selliseid kordi ja on ka nii mõnigi trenn sõna otseses mõttes tänu treeningpartneri alt ärahüppamisele persse läinud. Nüüd, kus treeninguaastaid ja kogemust juba mõndagi turjal, olen õppinud end kiiresti ümber häälestama, kuid ebameeldiv on see sellegipoolest. Veel teine tähelepanek - võib - olla individuaalne, kuid võib - olla kehtib ka teile. Minu trenn kannatab oluliselt, kui saalis treeningkeskkond muutub - ehk siis kui keegi, iseäranis veel see, kellega olen koos tulnud, läheb ennem poole trenni pealt minema. See on ka väga häiriv, ma ei tea isegi miks see nii on, kuid nii see on. Ma olen ehk alateadlikult temaga arvestanud, tema abi ja julgestuse ja ergutusega arvestanud, tõenäoliselt on juures ka mingi teisele tõestamise moment (olgem ausalt, nii see on ja kõik, kes ütlevad, et ei ole, lihtsalt valetavad) ja selline ootamatu lahkumine minu karmimate tegemiste pealt ei mõju positiivselt.
     Olen nõus. Selliseid kokkulepitud treeninguid oli kunagi omajagu kus üks vend ikka ja jälle nohusse jäi või siis lihtsalt ei jõudnud saali. Aga jah, nagu sinagi räägid õpid ennast sellistel puhkudel kiirelt ümber häälestama. Kõik selline treenib, arendab, teeb tugevamaks, vaimu ja füüsist, kogenumaks. JÕUSAALIHUNDIKS:)

4 parimat treeningjaotust naistele (III osa) push-pull-legs

Treening | 

Eelmises artiklis rääkisime eraldi ülakeha ja alakeha treenimisest. Kui soovid teada, kas naistele sobib selline treeningjaotus, siis artikli…


4 parimat treeningjaotust naistele (II osa)

Treening | 

Eelmises artiklis rääkisime "bro-split" tüüpi kavast ehk treeningjaotusest, kus erinevaid lihasgruppe treenitakse erinevatel päevadel. Kui…


4 parimat treeningjaotust naistele (I osa)

Treening | 

Kuidas valida endale õige treeningjaotus? Mõned küsimused mida endalt küsida: [b]Mis sobib minu graafikuga? Kui tihti ma saaksin…