12. september 2011

Kertu Jukkum läbis SEB Tallinna Maratoni- Palju õnne!

Pühapäeval, 11. septembril Tallinna kesklinnas toimunud SEB Tallinna Maratoni ja SEB Tallinna Sügisjooksu lõpetasid rekordilised 16 024 osalejat. Koos laupäeval (10.09) toimunud Haribo lastejooksudega ulatus osavõtjate arv 17884.

Tallinna kesklinnas toimunud SEB Tallinna Maratoni kaksikvõidu võtsid sarnaselt möödunud aastaga Keenia jooksjad. Uue rajarekordiga 2:12:56 sai esikoha Julius Muriuki. Varasemalt pole Eestimaa pinnal nii kiiresti 42,195 kilomeetrit joostud.

Kertu Jukkum, SkyPlus, Fitness.ee, NIKE, SEB Tallinna maraton, NaisteMaailm.ee, Jooksupartner toetusel oli samuti Tallinna Maratoni läbija. Kertu ettevalmistusest ja maratonikogemusest loe pikemalt [url=http://kertujukkum.blogspot.com/2011/09/tallinna-maraton-tehtud.html]SIIN.[/url]

Kertu maratonikokkuvõte:
– lõpuaeg 4:54:20
– koht üldkokkuvõttes 1151
– naiste arvestuses 205
– koht oma vanusegrupis 123
– 10 km aeg 1:03:37
– 21 km aeg 2:14:46 (koht üldarvestuses: 1106)
– 30 km aeg 3:20:47 (koht üldarvestuses: 1158)
– kaotatud kalorid: 3815
– keskmine pulss: 166

[pilt=6798]

SEB Tallinna Maratoniga paralleelselt toimusid ka poolmaratoni jooks ja Tallinna Sügisjooks, distantsiks 10km

SEB Tallinna Sügisjooksu 21,1 km distantsivõidu võttis lätlane Valerijs Zolnerovics ajaga 1:07:07. Teise koha saavutas Keio Kits (1:08:19) ning kolmas oli Taivo Püi (1:08:43). Naiste arvestuses läks kaksikvõit Lätti. Inna Poluskina läbis distantsi ajaga 1:17:27 ning oli üldarvestuses 12, teise koha võttis Ilona Marhele (1:18:36), kes üldkokkuvõttes oli 15. kohal. Naiste arvestuses kolmas oli Annika Rihma, kes oli ühtlasi ka parim eestlanna poolmaratoni distantsil. Üldkokkuvõttes andis Rihma aeg 1:20:55 21. koha.

SEB Tallinna Sügisjooksu 10 km võitis kolmandat aastat järjest Tiidrek Nurme ajaga 30:34. Varasemal kahel aastal on Nurme raja mõlemal korral läbinud 30:04ga. Teise koha võttis Roman Fosti (31:13) ning vaid 3 sekundiga jäi alla Sergei Tšerepannikov (31:16). Naiste arvestuses võitis Jekaterina Patjuk, kes läbis raja 34 minuti ja 28 sekundiga. Üldarvestuses andis see 21. koha. Teine oli Kristina Vegh (35:08) ning kolmas Gyte Norgiliene (35:12). Üldarvestuses olid Vegh ja Norgiliene vastavalt 27 ja 31.

Autor: Jooks.ee & kertujukkum.blogspot.com