25. jaanuar 2014

Alfa 2014 võitjaks sai Tõnu Endrekson

21. korda peetud rahvusvahelise sisesõudmisvõistluse Alfa võitis meeste võistlusklassis pärnakas Tõnu Endrekson, kes haaravas finaalis edestas Allar Rajat ja Kaspar Taimsood.

Endrekson kontrollis 1000 meetri sõitu algusest lõpuni ja lõpetas ajaga 2.43,8. Teisena finišeeris Raja, kelle tulemus 2.44,9 on ühtlasi mehe isiklik rekord. Taimsool jäi oma rekordist puudu vaid 0,1 sekundit, tema lõpuaeg oli 2.46,4. Esikolmiku kannul olid väga tihedalt Andrei Jämsa ja lätlane Gints Zunde.

[pilt=10038]Erilist hoogu näitasid veteranide võistlusklasside sõitjad, sündis tervelt kolm Alfa rekordit. Väga tugeva tulemuse tegi soomlane Heikki Keskinen, kes võitis 45-59 aastaste meeste veteranide sõidu rekordilise ajaga 2.53,6. See oleks andnud isegi meeste klassis kõrge 10. koha.

Naistveteranide uue rekordi 3.28,7 eest hoolitses Tiina Kapten, vanemate kui 60-aastaste meesveteranide uus rekordiomanik on Madis Lõhmus ajaga 3.11,6.

[pilt=10039]Kokku võistles Alfal üle 400 sportlase, veerand neist sõitsid kohale välisriikidest. Koolidest näitas parimaid tulemusi Tallinna Reaalkool, saades auhinnaks sõudeergomeetri Concept2 aastaks kasutada.

Autor: Alfarace