30. aprill 2017

Eesti Karikavõistlusel selgitati parimad kulturismi- ja fitnessialade sportlased

Päeva alustasid laste fitnessi kategooriad. Kõige nooremas, kuni 7-aastaste laste seas võidutses Heidi Voor-Voort (Kimberi Klubi) ning kategoorias 8-9-Lyneth Hirvela (Kimberi Klubi). Kõige suurem konkurents oli 10-11-aastaste vanuseklassis, kus võitjaks tuli Anastassia Ussova (Kristina Korjoljak Spordiklubi), teise koha karika võttis Annika Absalon (Kimberi Klubi) ning kolmanda Marleen Ruusmaa (Kimberi Klubi). Kategoorias 12-13 võidutses Eva-Lotta Akermann (Kristina Korjoljak Spordiklubi), teine koht läks Sofia Zapalovale (Kristina Korjoljak Spordiklubi) ning kolmandaks tuli Jelena Fesenko (Kristina Korjoljak Spordiklubi). Kõige vanemas laste fitnessi vanusegrupis, 14-15-aastaste seas võttis võidu Agnes Suvorov (Kimberi Klubi) ning tema järel teine koht Berit Rits (Kimberi Klubi).

Juunioride fitnessi kategoorias võttis võidu Lisanna Laanela (Spa&Sport Spordiklubi) ning teine koht läks Angela Absalonile (Kimberi Klubi).

Kulturismis võisteldi nii noorte, juunioride, seenioride kui ka mastersite arvestuses. Noortes oli parim Meinart Möls (TÜ ASK), teiseks tuli Siim Lumiste (Spa&Sport) ning kolmandaks Jüri Altmets (Kimberi Klubi). Juunioride kulturismis võidustses Martin Kõiv (Sisekaitseakadeemia), teise koha võttis Sten Kaldlaur (Reval-Sport) ning kolmanda Stenver-Kris Pungas (Reval-Sport). Masters 44-44-aastaste kulturismikategooria esikoha karikas läks Imre Vähile (Fitlife) ning masters 50-54-aastaste kategooria esikoht Harri Indusele (Arctic Sport Club). Meeste arvestuses kulturismis võitis Ott Kiivikas (Reval-Sport), teine koht läks Michael Petersonile (Reval-Sport) ning kolmas Ivo Parveotsale (MyFitness)
Klassikalises kulturismis võidutses Siim Savisaar (TÜ ASK), tema järel tuli 2. kohale Rain Kuusnõmm (Sparta Spordiklubi) ning 3. kohale Tõnis Hinnossaar (Sparta Spordiklubi)
Kõikide kulturistide vahel valiti ka absoluutselt parim ning selle tiitli pälvis Ott Kiivikas.

Äärmiselt tihe oli konkurents fitmodelli kategoorias ning kohad jaotusid järgmiselt: 1. Irina Ivanova (Sparta Spordiklubi) 2. Julia Korotõtš (My Fitness), 3. Liisi Aluste (Spa&Sport)

Bodyfitnessi naiste kategooris võitjaks kuulutati Tatiyana Pudovkina (HC Gym), teiseks tuli Lilian Rannu (Audentes Fitness) ning kolmandaks Maria Jõela (MyFitness). Juunioride bodyfitnessis võidutses Alice Mikk (Sparta Spordiklubi) ning 2. koht läks Kristel Arustele (Spa&Sport Spordiklubi). Masters bodyfitnessi 35-44a võidu võttis Anu Ruutu (Tallink Fitness) ning masters +45a Esta Pilt (TÜ ASK)
Absoluutselt parimaks bodyfitnessis valisid kohtunikud Tatiyana Pudovkina.

Rannafitnessi võitjaks juunioride kategoorias tuli Nikita Dvorkin (My Fitness), 2. koht Risto Saul (HC Gym) ning kolmas Geido Rekkaro (Sparta Spordiklubi).
Meeste rannafitnessi -178 võit läks Stanislav Jakutkinile (Sparta Spordiklubi), 2. koht Diego Coelho (Reval-Sport) 3. koht Raimo Mägi (Sparta Spordiklubi).
+178 kategooria võidu võttis Jevgeni Lapin (HC Gym), 2. koht Meelis Kask (Reval-Sport) ning 3. koht Keijo Ventsel (MyFitness).
Aboluutselt parimaks rannafitnessis valisid kohtunikud Nikita Dvorkini.

Enim võistlejaid oli bikiinifitnessi erinevates kategooriates:
Noorte bikiinfitnessi karikavõitja tiitli võttis Brenda Brigitta Vettik [/b](HC Gym)
Juunioride kategooria võitjaks tuli Arida Muru (Arctic Sport Club), 2. koht Julia Tšižova (HC Gym), 3. koht Liis Marian Toomse (Arctic Sport Club).
Mastersite arvestuses oli parim Mari Pukk (Tallink Fitness), 2. koht Julija Želobetski (MyFitness), 3. koht Julia Smoli (Sparta Spordiklubi)
Kõige lühema bikiinifitnessi kategooria, -160cm võidu võttis Jekaterina Remets (Sparta Spordiklubi), 2. koht Katarina Kallikorm (HC Gym), 3. koht Merili Jesaar (Sparta Spordiklubi).
-163cm võitjaks tuli Janika Aavamägi (Arctic Sport Club), 2. koht Jevgenia Salak (HC Gym) ning 3. koht Alina Buzõgina (HC Gym)
-166cm võit läks Helena Mangile (Sparta Spordiklubi) ning pikkuskategooria, 2. koht Anna Fedorova (MyFitness), 3. koht Julianna Giorgadze (Arigato Spordiklubi)
-169cm esimese koha võttis Agne Kiviselg (Spa&Sport), 2. koht Anna-Liisa Loorits (Sparta Spordiklubi), 3. koht Anneli Vestel (MyFitness).
Enim võistlejaid oli bikiinifitnessi pikkuskategoorias +169cm, kus tuli võitjaks Jane Tammearu (Reval-Sport), 2. koht Nele Narjanen (Arigato Spordiklubi), 3. koht Betti Nigul (Tallink Fitness).
Absoluutselt parimaks bikiinifitnessis kuulutati Jekaterina Remets.