Fitness.ee  ›  Uudised  ›  Kuum  ›  Maailma tipptreener Eestisse koolitama

Agne Kiviselg võistleb 1. aprillil Oslo Grand Prix võistlusel

Kulturism 31.03.17, 19:35 EKFL

1. aprillil toimub Oslos suurejooneline kulturismi ja fitnessi võistlus Oslo Grand Prix. Eestit esindab võistlusel Agne Kiviselg.

Agne Kiviselg võistleb Oslo Grand Prix võistlusel bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm. Kui eelmisel nädalavahetusel tõi Pärnu sportlane, Spa&Sport spordiklubi esindaja, Agne, Rootsist koju kuldmedali, siis ka selleks võistluseks on…

Pudix valgupudingu degusteerimised aprillis MyFitnessi klubides

Klubid 03.04.17, 14:01

Aprillikuus toimuvad Pudix valgupudingute degusteerimised MyFitnessi klubides üle Eesti.…

EOK kulturismi- ja fitnessi- ning jõusaalitreeneri tasemeeksamile registreerumie kuni 8. aprillini!

Kulturism 03.04.17, 01:09

Eesti Olümpiakomitee kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreeneri kutsekvalifikatsiooni tasemeeksam…

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

Kulturism 03.04.17, 10:56

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa…

Fitmodeli projekti lõppvõistlus toimub 2. aprillil Butterfly Lounges

Kulturism 31.03.17, 21:19

2. aprillil algusega kell 15.00 toimub Butterfly Lounges projekti "Fitmodel" lõppvõistlus. Jaanuari lõpus startis Eesti suurim…

articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Kuum

Uudised

Maailma tipptreener Eestisse koolitama

Charles R. Poliquin on üks maailma edukaimaid jõutreenereid üldse. Ta on treeninud ligikaudu kahekümne erineva spordiala sportlasi ning tema treenitavad on saavutanud erinevatel spordialadel kõrgeid kohti nii tiitlivõistlustelt kui ka olümpiatelt.

Kuum  |  06.04.18  |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Eriline on just see, et maailma tipus on erksaimaid medalei saadud väga erinevatelt aladelt sealhulgas meeskonnaspordialadelt, uisutamiselt, kergejõustikus, kulturismis suusatamises, maadluses, judos. Tema eripära ongi see, et tema nimel on väga palju erinevaid tippsaavutusi ja medaleid, mis tõestab tema kui jõutreeneri headust. Ta on kirjutanud üle 600 artikli lihastreeningute teemadel ning tema kirjutatud artikleid tõlgitakse regulaarselt umbes kaheteiskümnesse erinevasse keelde. Ta on kirjutanud ka kaheksa erinevat raamatut ja on ühe enimhinnatud treening veebisaidi www.strengthsensei.com omanik, kus avaldatakse just jõutreeningute ja toitumise kohta erinevat infot.

Charles on teinud koostööd nii tavainimeste kui ka tippsportlastega ja välja arendanud väga palju erinevaid uuenduslike meetodeid, kuidas treeningkava ning toitumise prinsiipe kujundada. Mida Charles oma koolitustel õpetab ongi see, kuidas väga individuaalselt, lähtuvalt inimese eripäradest, koostada treeningkavasid. Ilmselgelt on erinev treeningkava inimesel, kes võtab osa Iron Manist või mängib aktiivselt korvpalli, inimese kõrval, kes istub 8 tundi päevas laua taga, kuid eesmärk on samuti vormi saada. Erineva geneetikaga ning elustiiliga inimesed vajavadki erinevat lähenemist.
Tal on väga kopmleksne lähenemine, mida ta õpetab ka oma koolitustel. Eestisse on tulemas sellised koolitused nagu “Biomechanical Assessment“, “Mastery of Program Design“, “Neural Profile Based Program Design” ja “Kinetic Chain Enhancement”.

- Biomechanical Assessment - õpetab laias laastus seda, kuidas indiviidile läheneda ning milline on tema sportlik/kehaline taust. Kuidas tasakaalustatult treeningplaan koostada ning eelkõige kuidas hinnata üldse keha lihaskonna tasakaalu, tugevust ning painduvust. Mis võib saada takistuseks treeningtega edasi liikumiseks ning kuidas vältida vigastusi.
- Mastery of Program Design - ükskõik milline on kliendi eesmärk, tema sõnum on see, et hästi koostatud treeningkava toob ka soovitud tulemused palju kiiremini. Selle koolituse käigus räägibki ta lahti erinevad parameetrid, mis on treeningkavade koostamisel väga olulised ja millest mitte ühtegi ei tohi alahinnata, iga asi mõjutab mingit moodi meie treeningut ning seda kõike tuleb oma kliendi jaoks kirjutada temale arusaadavalt lahti. Näiteks millised kordused, millised seeriad, milline on harjutuse tempo, millised on puhkus intervallid ning kuidas üldse programme üles ehitada ning kuidas planeerida treeningkavasid pikas perspektiivis.

PS! Oluline on treeningkavade koostamisel lähtuda selle inimese ning eesmärgi spetsiifikast, iga number, mida treeningkavasse kirjutatakse, kannab oma mõtet. Charlesi tuntakse kui treenerit, kes saavutab väga kiirelt oma klientidega soovitud tulemused, nii kaalulangetuse kui ka kehalise tugevuse osas.

- Neural Profile Based Program Design - antud mõiste näol on tegemist väga huvitava faktoriga, mida treeningkavade koostamisel tuleks rohkem arvestada, kuid treenerid teevad seda üliharva. Charles õpetab sellel koolitusel, kuidas lähtuvalt meie neurotransmitterite domineerivusele koostada treeninkavasid. Need neurotransmitterid, mis on inimeses dominantsed, mõjutavad suuresti seda, kuidas peaksime treenima. Eripäradest lähtuvalt sobivadki meile erinevad spordialad, kellele sobib rohkem kiirus, kellele rohkem kestvusalad. Millistes kordusvahemikes ja tempodega peaksime treenima. Treeningkavade koostamisel mängibki suurt rolli ka kliedi nii nimetatud iseloom. Kas me koostame treeningkava inimesele, kes vajab vaheldust iga trenn või on meie klient pigem selline kes vajab uute asjadega sisse harjumist. Hea treener ei koosta treeningkava ja ei oota et see sobiks kliendile, vaid me sobitame treenngkava ikkagi kliendi eripärasid arvestades.

- Kinetic Chain Enhancement - sarnanaeb füsioterapeautide tööga, testides milline lihas on inimese kehas nõrk, milline on tugev ja kuidas oma kehaosadest lähtuvalt oma treeningkoormust korrigeerida. Kõige edukam sportlane on see, kellel pole vigastusi. Ka vigastustest hoidumise teemal saab sellel koolitusel lisateadmisi.
Põhjalik info kõigi Charlesi koolituste kohta on välja tooded tema kodulehel www.strengthsensei.comhttp://www.strengthsensei.com/upcoming-classes/

Egle kommentaar:
Mina olen Charlesi koolitustel korduvalt osalenud, oman Methabolic Analytics litsentsi ja kindlasti osalen ka septembris tema koolitustel. Viimased kolm aastat olen treeninud ja õppinud just tema meetodite järgi. Charles on sellest aastast ka abikaasa Heiki jõutreener. Kindlasti julgen teda kõigile soovitada. Edukas on treener siis, kui ta ennast piisavalt täiendab ja Charles on kindlasti üks parimaid oma ala spetsialiste. Teadmised on selline asi, mida keegi meilt ära ei saa võtta ning läbi enesetäiendamise saame tõsta ka iseenda võimalusi ning läbilöömist. Õppimine on parim investeering.
Soodushinnaga saab koolitusele registreerida kirjutades e-mail: karin@strengthsensei.com pealkirjaga Egle Estonia discount. Lisainfo hindade kohta: eglenabi@gmail.com

Charles Eestis ajakava:

BIOMECHANICAL ASSESSMENT- 9-10.09.2018 Sparta Spordiklubi
MASTERY OF PROGRAM DESIGN- 11-13.09 2018 Sparta Spordiklubi
NEURAL PROFILE BASED PROGRAM- 14-16.09 Sparta Spordiklubi
KINETIC CHAIN ENHANCEMENT (käed, õlg)- 18-19-09.2018 Sparta Spordiklubi
KINETIC CHAIN ENHANCEMENT (surmised, lõuatõmbed) 20-21.09.2018 Sparta Spordiklubi
KINETIC CHAIN ENHANCEMENT (kükid, jõutõmbed) – 22-23.09.2018 Sparta Spordiklubi

Hinnakiri:

BIOMECHANICAL ASSESSMENT- 997$ (täishind 1247$)
MASTERY OF PROGRAM DESIGN- 1497$ (täishind 1997$)
NEURAL PROFILE BASED PROGRAM- 1497$ (täishind 1997$)
Program Design package, kõik kolm Program Design kursust 3495$ (täishind 4497$)
KINETIC CHAIN ENHANCEMENT (käed, õlg)- 1497$ (täishind 1997$)
KINETIC CHAIN ENHANCEMENT (surmised, lõuatõmed) 1497$ (täishind 1997$)
KINETIC CHAIN ENHANCEMENT (kükid, jõutõmbed) – 1497$ (täishind 1997$)
Kinetic Chain package, kõik kolm Kinetic Chain kursust 3825$ (täishind 4997$)


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Logi sisse ja arutle foorumis

Logi sisse

Kommentaari lisamiseks logi palun sisse. Unustasid parooli?

Pole veel kasutaja? Registreerumine võtab vaid hetke! Lisaks uudiste ja artiklite kommenteerimisele, saad Fitness.ee kasutajana osaleda foorumi aruteludes, hinnata treenereid ja klubisid ning tellida mugavalt kaupa veebipoest. Registreeru kohe »

Püsi teemas. Hea tava on arvustada inimeste mõtteid, mitte neid endid. Keelatud on reklaamlinkide ja -tekstide postitamine, samuti teiste kommentaatorite, artiklites esinevate inimeste, artiklite autorite ja teiste halvustamine. Fitness.ee moderaatorid kustutavad sobimatud kommentaarid.
Kommenteerimist toetavad

reklaam
reklaam Better Bodies
reklaam gym uus 2013 Better Bodies
reklaam Olimp
reklaam Gasp
© 1999 - 2012 Fitness.ee  | Telliskivi 51, 10611 Tallinn  |  tel 6774 666  |  info@fitness.ee  |   Reklaam  |  Kontakt  |  Toimetus
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale