Varia

Ebaõnnestunud vormi saavutamine? 10 ohumärki valest mõtteviisist

Varia  |   |  tekst:  |  fotod: internet  |  Kommenteeri

Kas te ei suutnud vabaneda tollest jonnakast kõhtu ümbritsevast rasvakihist? Või oli teie ekstreemse lihaste kasvatamise projekti tulemus nullilähedane?

Pole kuigi ebatavaline, et paljud seavad algselt eesmärgiks totaalse keha transformatsiooni ning veel vähem ebatavalisem on nende eesmärkide lõpptulemus, milleks on kõik muu kui see, mida algselt saavutada üritasime. Nägemus ning unistus on purustatud.

Miks? Miks te ei saavutanud oma eesmärki? Ehk oli asi "gurus", kellel jäi vastavatest teadmistest vajaka? Või oli põhjus teie madalas testosteroonitasemes? Samas võiks süüdistada teie tüdruksõpra, kes teie tegemisi segas või ema, kes ei lasknud teil korralikult kehaehitamisele keskenduda. Mis see põhjus siis ikkagi oli? Või oli see hoopis midagi muud, teie peas - teie mõtted?

Mõtlemine ei ole teie kehast kuidagi moodi eraldiseisev asi. Tegelikkuses viivad te mõtted teid kindlate tegudeni ning tegudel on tagajärjed. Nii lihtsalt kui see ka ei kõla, jada ühest ainsast mõttest lõpptulemuseni (mõte - tegu - tulemus) on ülimalt tähtis eesmärgi saavutamisel. Kuna kõik saab alguse ühest mõttest, ei tule üllatusena, et mõtlemise tagajärjel tulenevad vead väljenduvad tegudes ning need omakorda purustavad teie unistused. Need samad mõtted saboteerivad teie teod vägagi kergesti, annavad õigustust valedele valikutele ning juhivad meid me sihist eemale.

Hoolimata eelmainitud sõnadest ei ole see artikkel mediteerimisest ega mingit muust psühhiaatri-tüüpi tungimisest te mõtetesse. See artikkel räägib kümnest kõige levinumast mõtlemismaneerist, mis viivad ebaõnnestumiseni (ka ettekääneteni) ning sunnivad teid tegema valesid vaikuid. Tundke vale otsus ära, vältige seda ning tehke parandus.

1. "Ma ju oleksin saanud, aga see juhtus ja..." - vabandused


Teie psüühika üritab õigustada ebaõnnestumist. Teie teod ning pühendumise ja kohusetunde osakaal ei tohiks kunagi olla määratletud vahepealsetest asjaoludest vaid teie eesmärgist. Asjaolud võivad muutuda, elus tuleb ette ootamatusi. Sellist hetke ei teki mitte kunagi, mil kõik asjaolud on eesmärgi suunas töötamiseks ideaalsed. Teie kohustus ja vastutus on planeerida, valmistuda ning tegutseda hoolimata kõigest, mis võib juhtuda.

2. "See ja teine ei toimi minu puhul..."


Selline pidav hala dieetide, gurude ja treeningmeetodite üle... aga te ise? Nii kaua, kui te keskendute oma tegude asemel kõrvalistele asjadele ei ole te kunagi edukas. Ettekirjutatud toitmisplaani mitte järgimine ei toimigi, kui te seda ei järgi. 50 grammi riisi ei ole 55 grammi ega 70 grammi, vaid 50 grammi. Just, mõnikord me keha ei reageeri nii nagu me tahaksime, kuid sellisel juhul on see teie enda kohus reageerida ning viia sisse muutused, mitte hädaldada, kuidas miski ei toimi. Keskenduge iseendale, oma tegudele ja sellele, kuivõrd pühendunud te olete. Vaadake tõele näkku, vaadake endasse.

3. "Ma lihtsalt olen selline, olen alati olnud..."


Kas olete nii öelnud? See lause kirjeldab ei midagi muud kui alla andmist ning te just leidsite õigustuse selle šokolaaditahvli alla kugistamiseks. Pealegi pole see tõsi. Keegi ei ole lihtsalt "selline". Te olete end ise "selliseks" loonud. Antud mõttekäik on lihtsalt järjekordne moodus peita end vabanduste taha ning vältida vastutust oma tegude eest. Te loote end ise, te valite ise, kes te olete ja kelleks te saate.

4. "Mul on veel aega küll..."


Selline mõttekäik näitab vaid seda, et te lükkate oma tööd edasi, sest te olete selle tegemiseks hetkel liiga hädapätakas. Jällegi te väldite vastutust oma tegude, unistuste ja elu ees. Teil on veel aega, kas on? Töö, mida te oma keha muutmiseks peate läbi tegema ei muutu lihtsamaks, kui te seda edasi lükkate, pigem vastupidi. Jätke meelde, et me kõik sureme kunagi ning see juhtub tunduvalt varem, kui me oskame oodata. Teil on ainult teie enda eluaeg ning oleks mõistlik, kui mõne aasta veedaksite selle nautimisele.

5. "Mul on vedanud, olen juurde/maha võtnud..."


No palun, mis ajast teie keha muutust kontrollib keegi haldjaemand? Mõistke, et lõpptulemus sõltub puhtalt teie tegudest, unustage see sõna "vedamine" üldse ära. Ei ole olemas head ega halba õnne, loeb see, kas te teete oma töö ära või mitte. Teie areng ei toimu juhuse läbi, see on teie poolt tehtud töö tulemus.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kuidas piisavalt vedelikke tarbida?

Varia | 

Kliima muutub isegi põhjamaistes piirkondades ülikuumaks ja see põhjustab erinevaid probleeme. Lisaks põuale kannatavad inimesed ka…


Võistlusärevuse mõjust sportlikule sooritusele

Varia | 

Võistlused tekitavad enamikul sportlastel teataval määral ärevust, mõnel rohkem, teisel vähem. Mõnikord on see seotud pigem põnevuse,…


Kuidas valida, milline elektritõukeratas osta?

Varia | 

Sellega jõuate lihtsalt punktist A punkti B, väldite liiklusummikuid ja ei reosta loodust. Elektritõukerataste pakkumine on eriti lai: võite neid…