Tervis

Kehahoiaku mõju testosteroonile

Tervis  |   |  tekst:  |  fotod: King of Spades  |  Kommenteeri

Äri- ja poliitilise maailma liidritel on üks läbiv ühine joon - nad on sotsiaalselt väga dominantsed ning suudavad taluda oluliselt rohkem stressi kui keskmine inimene.

Nagu meie artikliteseeria ühes varasemas osas rääkisime, siis sotsiaalne dominantsus on peamiselt seotud kõrge testosteroonitasemega.

Liidreid põhjalikumalt uurides saame aru, et neil on reeglina spetsiifiline kehahoiak, mis aitab neid näida suuremate, tähtsamate, enesekindlamate ning alati olukorra üle kontrolli omavatena. Kuigi inimese kehahoiak areneb sageli välja loomulikul teel, näitavad uuringud, et madalama testosteroonitaseme ning dominantsusvõimekusega inimesed saavad liidrite kehahoiakuid kopeerides tõsta mõlema taset.

Jõupoosid


Jõupoosid on kehahoiakud, mis lisavad inimesele vamset jõudu. Jõupooside kandvaks ideeks on näha välja nii suur kui võimalik, et paista dominantsem ja edukam (võrreldes inimestega sinu ümber).

Harvardi Ülikoolis läbi viidud uuring tõestab seda kujukalt, kui tõdeti, et inimesed, kel oli tööintervjuu ajal avatud ja jõulised poosid, kujunesid edukamateks võrreldes nendega, kes olid intervjuu ajal nn. nõrkades kinnistes poosides.

Jõupoos #1 – Rocky V (pildil)


Pilt Sylvester Stallone poolt kehastatud Rockyst, kes tõstab võidu ja eneseteostuse märgiks käed taeva poole, on muutunud juba ikooniks. Lisaks sellele, et antud kehahoiak on rahvusvaheliselt mõistetav kui märk suurest edust, on see ka suurepärane jõupoos. Käte taeva poole tõstmine nii, et nendest moodustub "V"-täht, muudab sind visuaalselt palju suuremaks ja jõulisemaks ning tõstab testosteroonitaset sinu kehas.

Jõupoos #2 – Käed puusas


Seisang, kus käed asetsevad küünarnukkidest kõverdatuna puusadel, on üks tavalisemaid jõupoose, mida praktiseeritakse eriti töökeskkonnas. Väljaulatuvad küünarnukid aitavad sul paista oluliselt suuremana, luua teiste silmis autoriteeti ning tõsta sinu enesekindlust, aidates nii kaasa testosteroonitaseme tõusule.

Jõupoos #3 – Ette kallutamine


Kui istud koosoleku- või nõupidamistelaua taga, on kohatu väljendada oma dominantsust püsti tõustes. Sellises situatsioonis on parimaks jõupoosiks mõlema käe lauale asetamine ning keha ette kallutamine. Selline hoiak näitab sinu meelekindlust ning valmidust oma seisukohtade kaitseks konflikti astuma.

Jõupoos #4 – Kaaperda kõrvalolev tool


"Suur näimise" põhimõte kehtib ka siis, kui istud vabamas atmosfääris. Kõige lihtsam on seda saavutada, asetades käe kõrvaloleva tooli seljatoele. Saad panuseid veelgi tõsta, asetades mõlemad käed paremal ja vasakul asuvate toolide seljatugedele. Samas tuleb seda loomulikult teha taktitundega, kuna vastasel juhul jääb sinust lihtsalt ebaviisaka inimese mulje.

Kehahoiakud, mida peaksid vältima


Katsu hoiduda võtmast nn. nõrku poose, mis näitavad sind väiksemana kui sa tegelikult oled. Käte surumine vastu keha, õlgade kokku tõmbamine ja pea norgu laskmine on alistumise märgid ning kutsuvad teisi inimesi alateadlikult sinu üle domineerima. Loomulikult on sellistel poosidel ka negatiivne efekt sinu testosteroonitasemele.

Järelsõna


Käesoleva artikliga lõpeb King of Spadesi 7-osaline artikliteseeria. Kõik artiklid vaatlesid testosteroonitaseme mõjutamist erinevate vaatenurkade alt, nagu toitumine, trenn, stressitase või isegi temperatuur.

Testosteroon on hormoon, mida meie keha ise toodab ning seetõttu on oluline katsuda igapäevaselt antud nõuandeid järgida. Mida paremini töötab terve keha ja vaimu sümbioos, seda parem on ka meie hormonaaltasakaal. Tehes kõike meie poolt soovitatut, kuid suutmata toime tulla stressiga, võib muude meetmete mõju olla marginaalne. Elades stressivaba elu, aga mitte tarbides vajalikku hulka rasvu, saab meie hormonaaltasakaal ikkagi olulisel määral kannatada.

Kuna tervisliku testosteroonitaseme eest hoolitsemine on kompleksne tegevus ning väga keeruline on tänase elustiili juures kõiki meetmeid pidevalt rakendada, aitab tekkivaid ebakorrapärasusi kompenseerida toidulisand King of Spades.

King of Spades on Eestis vaid kvaliteetseimatest koostisosadest valmistatud testosterooni tõstev lisand, milles sisalduvad toimeained on kliinilistes uuringutes tõestanud oma positiivset mõju meessuguhormooni tasemele.

Referentsid:


1. Testosterone and dominance in men.
Mazur A, Booth A. Behav Brain Sci. 1998 Jun;21(3):353-63; discussion 363-97.

2. Power posing: brief nonverbal displays affect neuroendocrine levels and risk tolerance.
Carney DR, Cuddy AJ, Yap AJ. Psychol Sci. 2010 Oct;21(10):1363-8. doi: 10.1177/0956797610383437. Epub 2010 Sep 20.

3. The Benefit of Power Posing Before a High-Stakes Social Evaluation.
Cuddy, Amy J.C., Caroline A. Wilmuth, and Dana R. Carney. Harvard Business School Working Paper, No. 13-027, September 2012.

Tervislikku testosteroonitaset aitab saavutada toidulisand King on Spades. Toodetud Eestis. Saadaval vaid FitShoppides.


Seotud artiklid:
Kõrge temperatuur ja testosteroonitase
Kuidas mõjutavad väiksed elustiilipahed Sinu testosteroonitaset
Testosteroon ja treening
Toitumine ja testosteroon
Testosteroon ja stress
Testosterooni langus- süvenev probleem, millele on lahendus olemas


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kehalist tervise hoidmisek piisab kolmest harjutusest

Tervis | 

Sa ei pea olema "jõusaali hunt", et olla kuulnud kätekõverdustest, plankudest või kükkidest. Ekspertide sõnul on need kolm parimat harjutust…


MedX-i jõusaaliseadmed – Arthur Jonesi ideed ja kogemused

Tervis | 

[b][url=https://www.google.com/search?q=arthur+jones+workout&oq=arthur+&aqs=chrome.2.69i57j69i59l2j46i512l3j69i60l2.7690j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8]…


Harjumuste TOP 10

Tervis | 

Soovite parandada oma tervist ja üldist füüsilist vormi ning säilitada vananedes oma nooruslikkust [b]Siin väike nõuannete TOP 10, millele…