Varia

Vähem postitamist, rohkem tegusid ja arengut…

Varia  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

  
  
  
  

"Vaadake minu õhtusööki, vaadake, mida ma söön!"

Amanda sõi õhtuks kana ja riisi. Vahva! Tõenäoliselt tead sa ka seda, mida ta sõi hommikuks, lõunaks ja õhtuks.

Kuidas sa seda tead?

Sellepärast, et ta postitab igast oma toidukorrast sotsiaalmeediasse pildid. Ta hoolitseb selle eest, et me teaks igat viimast kui palakest, mida ta omale suhu paneb.

On ka Todd.

Todd tegi täna kõhtu: ta tegi rippes jalgade tõsteid, planku ja crunches´it. Seejärel tegi ta loomulikult selfie-sessiooni, et meile teada anda, kui kõvasti ta ennast trennis ikka piinas.

Kuidas me seda teame?

Sellepärast, et ta märgib üles ja toob meieni iga viimsegi kui oma treeningu, lisaks kõik dušširuumi selfie´d, pluss selfie´d oma auto kõrval nii enne kui pärast trenni. Ja nii iga päev.

Kas teie tunnete selliseid “Amanda´sid” ja “Todd´isid”?


Trendid fitnessitööstuses

Oleme jõudnud olukorda, kui trendideks ei ole enam teatud tüüpi dieedid või treening iseenesest. Trendiks on maailmale näidata mida sa sööd või kui kõvasti sa treenid. Spekter seejuures on väga lai: toidupildid, trennipildid, arengupildid, transformatsiooni pildid, selfie´d, kõhupildid, pildid tagumikest jne jne jne. Sellele kõigele lisanduvad “Facebook´i” fänni lehed”, mida inimesed on ise enda jaoks loonud, niisamuti pidevad trenniga seonduvad staatuse uuendused nagu “BeastMode”, “LegDay” või “KillingIt”.

Kas see on halb asi?

Mitte üheselt ja ilmtingimata. Ka mina (artikli autor) teen fitnessiga seonduvaid postitusi. Olen teinud selfie´sid.

Milles on probleem?

Probleem on see, kui te jääte läbi postituste saadavast tunnustusest sõltuvusse.

Kui trennitegemine kajastatuna läbi ohtrate bloqimiste ja pildikeste on muutunud omaette tunnustuse teenimise eesmärgiks, siis on see probleem. Kui te olete motiveeritud oma trenni tegema üksnes seepärast, et seda kõike teistele pärast näidata, siis on asi jama.

“Laigid”, “lemmikud” ja “jälgijad” ei pane teid kunagi tõeliselt tervisliku toitumise distsipliini järgima ega pingutust taluma ja armastama. Kõik need väljamõeldud virtuaalse tunnustuse liigid üksnes suurendavad teie sõltuvust nendest.

Ei ole arukas ehitada oma motiveeritust üles “laikide” peale. Selline tunnustus ja seeläbi saavutatav näiline motiveeritus on habras, hüplev ja perspektiivis mitte eriti edasiviiv jõud.

Tuunustuse taotlemine omaette on tõeliselt nõme. Tunnustus ja tunnustamine iseenesest on kindlasti vajalikud, aga kui te olete kaotanud võime ilma tunnustuseta olla õnnelik, teha trenni ja pingutada, siis on asi halb.

Maratonijooksja, kes kunagi ei jooksnud

Töötasin kord ühe naisega, kes otsustas, et hakkab valmistuma selleks, et maraton läbi joosta. Me kõik õnnitlesime ja tunnustasime teda selle otsuse puhul ja oli näha kuivõrd talle see tähelepanu läbi meie tunnustuse korda läks. Ta hoolitses ise innukalt selle eest, et kontoris teaksid kõik, millega ta plaanib tegelema hakata.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kuidas piisavalt vedelikke tarbida?

Varia | 

Kliima muutub isegi põhjamaistes piirkondades ülikuumaks ja see põhjustab erinevaid probleeme. Lisaks põuale kannatavad inimesed ka…


Võistlusärevuse mõjust sportlikule sooritusele

Varia | 

Võistlused tekitavad enamikul sportlastel teataval määral ärevust, mõnel rohkem, teisel vähem. Mõnikord on see seotud pigem põnevuse,…


Kuidas valida, milline elektritõukeratas osta?

Varia | 

Sellega jõuate lihtsalt punktist A punkti B, väldite liiklusummikuid ja ei reosta loodust. Elektritõukerataste pakkumine on eriti lai: võite neid…