Persoon

Tunne Eesti tegijat – Kaspar Tõnisson

Intervjuu noormehega, keda oleme varem laval hoopis kohanud klassikalises kulturismis, on vahetanud ala ning sihib tähti hoopis uutel jahimaadel. Noormees, kes oma lihaselise vormi ja nägusa välimuse kõrval paistab silma meeletu sihikindluse ja järjepidevusega, räägib meile enda elustiilist ja sellest, mis teda paelub spordiala juures, millega ta praegu tegeleb.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Mis spordialaga Sa tegeled, kaua oled sellega tegelenud?
Spordialaks, millega tegelen on Men's Physique. Olen võistelnud sellel alal alates 2015.aasta sügishooajast.

Mis on teised spordialad läbi aegade, millega oled tegelenud? (Kui jah, millised on seal olnud saavutused?)
Olen tegelenud suurema osa oma kooliajast võistlustasemel kergejõustiku ja korvpalliga. Eriti meeldisid mulle sprindidistantsid, milles saavutasin ka häid tulemusi.
Võistlesin ka ühe sügishooaja klassikalises kulturismis. LEKV ja Reval Cupil saavutasin algajate kategoorias I koha.

Kuidas Sa jõudsid antud alani (kes tutvustas, kuidas tekkis huvi)?
Ma kasvasin üles sportlikus perekonnas, kus kõik lapsed tegelesid spordiga. Samuti mu vanemad olid nooremana väga aktiivsed spordiharrastajad. Minu armastus treenimise vastu algas varakult. Tegime vanema vennaga juba algklassides korduste peale kätekõverdusi ja istessetõuse. Mäletan, et meil oli kodus üks väike hantel, millega tegime pidevalt võidu peale biitseps tõsteid, kuid kuna see oli nii kerge siis venisid kordused päris pikale. Avastasin juba siis, et mulle meeldib see tunne, kui lihased on verd täis.

Jõutreeningutega alustasin tõsisemalt keskoolis, et oma atleetlikku võimekust parandada ning sellest sai kiiresti midagi, mida ma armastan. Kuna meil oli koolis uus ja hea varustusega jõusaal, siis see motiveeris neid võimalusi kasutama. Minu raske töö ja vaev tasus end peagi ära ja ma olin kooli kõige tugevam õpilane.

Kui ülikool sai lõpetatud, siis tundus loogiline otsus ennast proovile panna ja võistelda klassikalises kulturismis, kuna Men´s Physique´i polnud siis veel tutvustatud. Antud alani jõudsin peale vestlust füsioterapeut Georg Laasikuga.
Olin ühe kerge vigastuse tõttu tema vastuvõtule sattunud ning vestluse käigus läks jutt värskelt tutvustatud kategooriale Men's Physique. Kuna ma sellest alast tollel hetkel midagi täpselt ei teadnud otsustasin hiljem kodus selle kohta uurima hakata. Esimesi pilte nähes oli selge, et tahan selle alaga tegeleda.


Kuidas hindad Men`s Physique ala? Kas on tegemist populaarse alaga ja milline võiks see tulevikus olla?
Võistlejate rohkus suurvõistlustel näitab, et tegu on väga kiiresti populaarsust koguva alaga. Usun, et selle ala loodud kuvand heas füüsilises vormis, tervetest ja õnnelikest meestest on toonud huvilised lähemale fitnessile ja kulturismile. Inimestel on suurem soov samastuda sellel alal võistlevate sportlastega.

See ala võiks ka tulevikus jääda selleks, milleks ta algselt loodi, kategooriaks milles hinnatakse esteetikat, tasakaalu lihaste suuruse ja sümmeetria vahel.

Mis on Sinu suurimad sportlikud saavutused siiamaani (antud spordialal)?
Oma lühikese sporditee suurimaks saavutuseks pean kahtlemata sügisel Budapestis Fitnessi Maailmameistrivõistlustel saavutatud 8-ndat kohta.

Kuid väga oluliseks pean ka Eesti meistritiitlid ja Põhjamaade meistrivõistluste II kohta.

Kes on Sinu treener? Kuidas teda iseloomustad?
Minu toitumis- ja treeningalane treener on Margus Silbaum ning poseerimise- ning lavalise liikumise treeneriks on Eleri Õisma. Mul on äärmiselt hea meel, et mul on võimalik nende kahega koostööd teha.
Nad on mõlemad omal alal väga pädevad treenerid ning nende juhendamine annab mulle meelekindluse, et teen kõik õigesti. Kõige olulisemaks omaduseks pean nende põhjalikkust ning analüüsivõimet, ükski detail ei jää tähelepanuta.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kes oli Vince Gironda?

Persoon | 

Kes oli Vince Gironda? Tema järeleandmatu tööeetika, laialdased teadmised inimkehast ja paadunud kirg kulturismi vastu seadsid ta kulturismi…


Mike Mentzer – kulturisti HIT-treeningu täiustaja

Persoon | 

Mentzer alustas kulturismiga pärast seda, kui oli näinud mehi kulturismiajakirjade kaantel. Ta oli siis 12-aastane ja kaalus 43 kg. Isa oli ostnud…


Arthur Jones - High Intensity Training-meetodi ristiisa

Persoon | 

Arthur Jones oli trenazööride Nautilus…