Treening

Kuidas kodus nutikalt trenni teha?

Kas sa oled üks neist inimestest, kes lükkab alatihti trenni tegemist edasi? Sul on alati põhjus, miks mitte seda teha? Küll selleks on ajapuudus, et minna jõusaali või rühmatreeningusse või kartus, et seal ei oska midagi teha? Meil on sulle lahendus! Trenni tegemine on lihtsamast lihtne ja seda saab teha ka koduste vahenditega. Tutvustame sulle võimalusi, kuidas alustada kodust.

Treening  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Pane kodusisustus enda kasuks tööle


Sa ei pea kodus treenimiseks soetama spetsiaalset varustust, sest sa saad alustada enda keharaskusest ja kasutada ära mööblit, mis sul on juba kodus olemas. Näiteks võta kasutusele söögitoolid ja kasuta neid astumiseks. Sa võid näiteks astuda toolile ja sealt alla tulla, treenides enda jalalihaseid. Samuti võid toolile istuda, selja sirgu ajada ning tõsta sirgeid jalgu - see on väga hea harjutus, et treenida oma kõhulihaseid. Ja isegi diivan leiab kasutust. Kuna diivanid on tavaliselt pehmed, siis soovitame neid kasutada lõõgastuseks või äärmisel juhul triitsepsi treenimiseks. Kui alustada treenimist enda keharaskusega, siis on selleks mitmeid viise. Samuti saab erinevaid harjutusi teha ka matil lamades kasutamata isegi kodus leiduvat mööblit või teisi abivahendeid.

Alusta rahulikult


Kui sa ei ole pikalt trenni teinud, siis tuleb alustada rahulikult. Kõige parem on konsulteerida mõne treeneriga, kes aitaks sul panna kokku koduse kava, mida järk-järgult tegema hakata, sest nii tagad selle, et sa ei tee endale viga ning liigud targalt nende eesmärkide suunas, mida sa soovid saavutada. Kui alguses ei ole see võimalik, siis otsi välja tasuta treeningvideod, mida hakata kaasa tegema. Neid võid leida nii Youtubest kui ka teistest sotsiaalmeedia kanalitest. Vali välja mõni treeningprogramm, mis sulle meeldib ja hakka seda tegema. Mitmed spordi rakendused võimaldavad sul ise määrata treeningu intensiivsuse ja eesmärgid, mille põhjal luuakse sinule sobiv kava. See on väga hea viis, kuidas alustada rahulikult, ilma üle pingutamata.

Loo treeningust rutiin


Kõige olulisem on treeningu puhul regulaarsus, sellest võiks saada sinu rutiin, mida sa teed paar korda nädalas. Algus ongi raske, aga sa suudad selle seljatada. Me teame seda! Selleks, et spordist saaks selline rutiin, milleta on keeruline elada, tuleks järjepidevalt teha trenni umbes 1-2 kuud järjest. Pärast seda märkad juba, kuidas nii sinu enesetunne kui ka meeleolu on paranenud ja sa teed hea meelega trenni.

Kui vajad lisatõuget ja motivatsiooni, siis kaasa oma treeningusse elukaaslane või head sõbrad. Koos tegemine motiveerib mõlemat poolt ja nii lihtsalt ei jäeta treeningu kordasid vahele. Alati aitab ka hea muusika või erinevate podcastide kuulamine. Trenn on hea viis, kuidas lisaks oma toonuse parandamiseks saad ka omandada uusi teadmisi või hoopiski puhata ja nautida oma lemmikmuusikat.

Ära unusta toitumist


Sa võid märgata, et oled pärast trenni tegemist näljane. See on normaalne, sest oled näinud palju vaeva ja kulutanud kaloreid, et sooritada oma harjutusi. Kuna energiavajadus on treeningpäevadel suurem, siis tuleb neil päevil ka süüa rohkem. Näiteks võid enne trenni süüa võileiva koos maapähklikreemiga, et olla valmis pingutusteks. Pärast treeningut juua kosutava smuuti, millele võib lisada juurde ka valgupulbrit.

Liikumine on väga oluline osa meie tervisest ja seda mitte ainult füüsilisest, vaid ka vaimsest. Me oleme kindlad, et kui sa alustad ja murrad läbi esimesest kahest kuust, hakkad sa liikumist armastama! Edu!


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Steroidide "kasulikkusest"

Treening | 

Vince Gironda oli anaboolsete steroidide kasutamise vastu. Ta ei leidnud sünteetiliste kemikaalide…


"Geneetiline ülemus"

Treening | 

Üks asi, mis määrab, kui palju lihaseid inimene suudab kasvatada, on otseselt seotud tema geneetilise koodiga. Inimene sünnib teatud arvu…


Aqua Fitness. Miks ja kellele?

Treening | 

Mis on ühist maailma tipptasemel atleetidel nagu Muhammad Ali, Christano Ronaldo, Usain Bolt ja kõige lihtsamal vanaemal meie seast? Nad kõik…