Toidulisandid

Kuidas kasutada kreatiini ?

Kui kasutad kreatiini jõu ja suurese jaoks ... mida kasutada, et parandada ja taastada oma lihased ?

Toidulisandid  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  5 kommentaari

Kui kasutad kreatiini jõu ja suuruse jaoks… mida kasutad, et parandada ja taastada oma lihased?


(Musclemag 2/99)

Tänapäeva maailmas ei anta midagi tasuta. Ka kreatiinil on omad miinused ja probleemid. Üheks peamiseks kitaskohaks on, et kuna lihased muutuvad märgatavalt suuremaks ja tugevamaks, siis vajavad nad ka taastumiseks suuremal hulgal proteiine. Vastasel juhul ei ole küsimus vigastusest kas?” vaid millal?”.

Kreatiin on nii populaarne, sest ta toimib.


Rakkude mahu suurendamine ja suurenenud ATP süntees (universaalne energia molekul) on 2 peamist põhjust, miks kreatiin aitab nii bodybuildereid kui sportlasi saada tugevamaks, joosta kiiremini, koguda massi.

Kreatiinist on saanud menutoode. Viimase kolme kuu jooksul on kreatiinist ilmunud üle 900 uudislõigu. Ajalehe USA Today andmedel kasutavad sajad tuhanded ameeriklased kreatiini bodybuildingus, jalgpallis, jäähokis ning olümpia aladel. Isegi bobisõitjad ja pesapallurid kasutavad kreatiini saavutamaks paremaid tulemusi.

Kuid mitte kõik eksperdid ei poolda kreatiini kasutamist. Tegelikult, USA Today poolt läbi viidud uuringu kohaselt, ei kiida kreatiini kasutamist heaks 1 profitiim 3st. Nende põhjuseks on kreatiini potentsiaalselt valusad tagajärjed. Mida oleks küll võimalik vältida. Näiteks, San Diego Padres’i staarmängija Ken Caminiti vigast 1997. aastal oma tagareit tervelt kaks korda ning kogu hooaeg oli rikutud. Paljud näitasid näpuga tema kreatiini kasutamisele. Alates sellest on ta trastiliselt kreatiini tarbimist vähendanud, kasutades seda vaid aeg-ajalt.

Kas sa kasutad kreatiini?


Kujuta siis ette, kui viletsalt sa ennast tunneks, kui kreatiini tõttu ennast vigastaksid ning ei saaks enam treenida. Frustreeritud, vihane, tujukas. Me kõik oleme seda kogenud. Elu on vilets, kas pole? Nüüd on aeg asuda teele, parema lihaskasvu ja taastumise poole.

Kreatiin ei aita lihastel paraneda ja taastuda


Kreatiin ei sisalda piisavalt lämmastikku. Ainult proteiinides on piisavalt lämmastikku, amino happeid ja peptiide, et parandada ja taastada lihast. See on teaduslik fakt. Mis veelgi parem, hiljutised uuringud näitavad, et vadaku proteiin stimuleerib valkude sünteesi lihaskasvuks ja taastumiseks paremini kui ükski teine proteiin. Uuring näitas, et taastumiseks ning lihaskasvuks olid vadaku valgu preparaadid 119% efektiivsemad kui piima kaseiin.

Niisiis, juba alates homsest kasuta koos iga annuse kreatiiniga vähemalt 30g valgupulbrit. Oota 2 3 nädalat ning vaata, kuidas su lihased tunduvad. Väldi vigastusi ning naudi veelgi paremaid tulemusi.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
    Väga sihitu ja segane lugu. Minu arust on kreatiini tarbimine ja treeningjärgse vadaku tarbimine koguaeg olnud kaks erinevat asja. Ei olegi ju kreatiinist otstarbekas ja mõtteks otsida mingit eriliselt suurt hulka lämmastikku. Kreatiini eesmärk ei ole ju iseenesest mõistetavalt lihaste varustamine aminohapetega ja plastilise materjaliga, millega hakatakse lihast taastama. See ju teadaolevalt ikkagi proteiinide funktsioon. Kreatiini manustamise eesmärk on, et kiiresti taastada lihasesisese kreatiini ja kreatiinfosfaadi (KrP) varud. Miks kreatiini üldse kohe kiiresti peale trenni võtta - sest siis on lihas näljane ja koos teiste ainetega imetakse ka kreatiin kiiresti lihasesse. Kiirest taastumisest omakorda sõltub juba see, millal saame/oleme võimelised järgmise trenni tegema. Kreatiin on energiaks (mis siis, et ta moodustub kolmest aminohappest) ja proteiin lihaste ehitusmaterjalideks. Milleks üldse võrrelda kreatiini ja proteiini? Me ei saagi ju kreatiinile omistadagi lihaste mikrotraumade taastamiseks kuluva "ehitusmaterjali" funktsiooni. Seda ei ole võimalik teha. Ja millest üleüldse siis need vigastused? Tähendab, et sportlaste toitumine pidi üleüldse halvasti organiseeritud olema. Ka paljud kulturistid tarbivad ainult kreatiini ja glutamiini ning ammutavad oma proteiinid toitudest ja elavad ka ilma vigastusteta ilusti ära??? Veider lugu!
     Jutt ikkagi pigem ju algajatele mõeldud. Küsimus ikkagi selles, et kreatiini tarbides peab kehale olema tagatud ka piisav hulk valku. Paljud algajad ootavad kreatiinilt imesid ning ei muuda oma tavalises toitumises (mis tihtipeale proteiinivaene) midagi. Foorumis tihtipeale näha ju küsimus, et kas kreatiiniga peaks veel midagi tarbima ning just oli ka küsimus, et pean dieeti, valku ei söö aga kreatiini tahaks panna.
     Peale selle maitseb puhas kreatiin väga sital ka ;)
     Peab hakkama uuesti ilusasti proteiini ka võtma:)
    Minu arust just puhas kreatiin on maitsettu!

BCAA

Toidulisandid | 

Tähtsamatest tähtsaimad Hargnenud ahelaga aminohappeid valiini, leutsiini ja isoleutsiini mainitakse toitumisalases kirjanduses…


Glutamiin: fakt või fiktsioon?

Toidulisandid | 

[em]Toidulisand, mida bodybuilderid ehk enim austavad, on aminohape nimega glutamiin. Viimasel ajal on aga kuulda olnud jutte, mis panevad selle…


HMB - Võta oma treeningutest maksimum

Toidulisandid | 

Olen kaua oodanud, et Fitshopi riiulitele jõuaks toidulisand HMB. Laias maailmas on sportlased kasutanud HMB-d juba ligi kolm…