Treening

TEGIJATE TREENING: Valentina Zabiyaka

Mitmekordne Venemaa meister ja Euroopa 4. koha omanik bodyfitnessis, endine kulturist Valentina Zabiyaka valmistub hetkel juba järgmisteks võistlusteks

Treening  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  11 kommentaari

Mitmekordne Venemaa meister ja Euroopa 4. koha omanik bodyfitnessis, endine kulturist Valentina Zabiyaka valmistub hetkel juba järgmisteks võistlusteks. Sellesuvisel Euro Elite Champions Cup´il Võsul avanes võimalus Valja treeninguid korduvalt jälgida ja asjakohaseid küsimusi esitada. Kasutasin kohe juhust ja palusin tal meiega koos ka ühe trenni teha, et saaksime lugejatele bodyfitnessi treeningust parema ülevaate anda.

Kokkulepitud ajal ilmubki Valja saali. Kutsub mind riietusruumi ja teatab, et nüüd me hakkame grimmima ja meikima. Et kui tehakse pilti ja videot, siis peab loomulikult ikka kena ka välja nägema. Suurest meigikotist lähevad käiku jumestuskreem, puuder, põsepuna, ripsmetush. Ohtralt huulevärvi ka- kogenud fotomodellina rõhutab naine, et pildilt paistavad kõik toonid alati lahjamad ja meiki peaks päris julgelt kasutama. Seejärel pihustame teineteist üle spreipudelis oleva kiirgrimmiga- jällegi kenama efekti nimel. Jumet on meil mõlemal küll endalgi, aga fotode jaoks ei ole seda kunagi paha veidi juurde lisada. Räägime ka riietusest, just sellest aspektist, et mis värv millisele naisvõistlejale sobib. Paljunäinud/võistelnud Valja arvab, et kindlasti ei tasu brünetil neiul selga tõmmata lillakat või punakaspruuni- see ei sobi tumedate juustega ja ei mõju lavalt vaadates kenana. Blondidel soovitab ta eelistada aga just roosasid toone, samuti musta, mis on heledatele juustele kenaks kontrastiks. Meigi poole pealt tasuks lavale minnes kindlasti vältida heledaid huuli- need ei pidavat saali üldse näha jääma. Lisaks veel üks kasulik nipp, millest minagi varem kuulnud polnud: umbes 4 päeva enne võistlusi ei tohiks kasutada absoluutselt mingeid kehakreeme (mehed, see käib ka teie kohta, kes te enne võistlust solaariumis käite ja end kreemitate!). Seda selleks, et grimm kenasti peale jääks. Samuti ei tasuks võistluspäeval juukseid pesta, et soengutegemine kergem oleks ja soeng püsivam jääks.

Suundume saali. Fotograafid ja muidumehed on juba veidi kärsitud, aga tundub, et oodatu, ehk siis meie Valjaga oleme seda väärt- nende näod löövad särama;) Valja teavitab, et täna on seljapäev. No ja pärast võib piltide tarvis natuke õlga ka teha ja poosetada. Esmalt kerged soojendavad venitused seljale. Saan teada, et venitused on bodyfitnessi treeningus äärmiselt tähtsad. Valja räägib, kuidas ta on tihti näinud võistlustel tüdrukuid, kellel on väga korralik paks seljalihas, kuid kui on vaja võtta sisse poos ja näidata selja LAIUST, siis eestvaates seda nagu polekski. Seepärast, rõhutab Valja, peab iga soorituse lõppfaasis treenitavat lihast VENITAMA, et ei tekiks punnis jäika musklit, vaid säiliks graatsilisus. Minu jaoks vägagi teistsugune oli ka see, et kunagi ei pingutata seeriat lõpuni, vaid tehakse just niikaua kui seerias kordusi ette nähtud. Kasutatavad raskused on pigem kergemad kui rasked, seerias kasutab Valja 10, äärmisel juhul 12 kordust.

Seljatreening:
1.Istudes ploki tõmbed üleval alla rinnale 4 x 10
2.Hantli tõmbed ette kallutades vastu kõhtu 4 x 10
Valja rõhutab, et tuleb kasutada pikka amplituudi, mitte lühikest pumpavat liigutust „nagu mehed”, see tähendab et käsi peaks liikuma võimalikult taha üles ja võimalikult palju ette venitusse
3.Seistes ploki tõmbed ülevalt alla ühe käega vastu kõhtu 2 x 15-20
Kuna esimesed kaks olid harjutused jõu ja lihasmassi kasvatamise tarvis, siis kaks viimast sooritatakse nö pumbates. Raskused on veel kergemad ja korduste arv kõigub 15-20. Teeme 2 seeriat.
4.Seistes ploki tõmbed ühe käega alt vastu kõhtu 2 x 15-20 (variant on ka kahe käega)

Peale seljatreeningut jällegi korralikud venitused. Nüüd algab fotosessioon. Valja kaob kümnekonnaks minutiks riietusruumi ja naaseb juba uue soengu ning pluusiga. Teeme harjutusi õlgadele: seistes 2 hantliga tõmme lõua alla, istudes hantlitega surumine, seistes kangiga surumine+ 2 hantliga seistes surumine, tõmme plokil lõua alla.

Pildiseeriat saate vaadata meie galeriist ja viudeot Fitness Tv-st


Valentina võistluseelne treeningkava (tsükkel):

Esmaspäev
Hommikul 40 minutit jooks
Õhtul jalad

Teisipäev
Selg, biitseps

Kolmapäev
Jooks 60 minutit

Neljapäev
Õla tagaosa ja keskosa, kõht

Reede
Hommikul jooks 40 minutit
Õhtul rind, triitseps, kõht

Laupäev
Jalad, tuhar

Pühapäev
Jooks 60 minutit

Esmaspäev
Hommikul jooks 30 minutit
Õhtul õla esiosa, kõht

Teisipäev
Hommikul jooks 40 minutit
Õhtul selg

Kolmapäev
Jooks 60 minutit

Neljapäev
Hommikul jooks 30 minutit
Õhtul õla kesosa, tagaosa

Reede
Jalad

Enne jooksutrenni manustab BCAA-d ja L-karnitiini, et parandada rasvapõletusprotsessi treeningu ajal. Enne hommikujooksu kunagi ei söö, peale trenni aga järgneb kindlasti korralik hommikusöök.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
   Huvitav palju on selliseid mehi kes enda keha kreemitavad???? Pakun , et see on mingi tüdrukmeeste värk rohkem. Aga mine tea, äkki ma ainuke kes seda ei tee ja imestan siin.)))
  Eks meil kõigil omad veidrused ;)))
  Huvitav, miks siis seeriat lõpuni ei või pingutada?
  @Bonsuna - seekordse tegijate treeningu autor on siiski aktivist mitte mina:) Nii et puhtalt tüdrukute värk. Ma ise veel ei värvi huuli ei puuderda nina ja ei kanna käekotti :D
  See on tõesti veider, et lõpuni ei pinguta - need viimased piinarikkad kordused ju ongi see, mis kasvama paneb!?!?!
  Sellest oli ju juttu, mis bodyfitnessi treeningus maksimumini ei pingutata. Eesmärk pole kasvatada ilget lihasmassi, vaid välja tuua reljeefi. Teisisõnu naine peab olema ilus, mitte hirmus :) Ja kes veel märganud ei ole, siis tegemist oli ikkagi NAISTE treeninguga, mitte meeste omaga. Mina küll treenin teisiti, kuid ma ka ei võistle onju :)
  Eelmise kommentaari autor olin siiski mina, mitte Joker:D
  Misasja : ) bodyfitnessi treeningus maksimumini ei pingutata. Väga huvitav kuidas saadakse siis esialgne vajalik lihasmass. Teiseks vaadake tibide eelkõige õlgasid ja selga. See ei ole küll lillekestele mõeldud spordiala nagu välja paistab.
   On ju Valja vist endine kulturist ja arvatavasti ta võrdleb praegust treeningut kulturistiks olemise aegsega. Nii mõelda siis kindlasti ei pinguta ta praegu trennis nii nagu tol ajal. Kuid samas ei ole ma seda meelt, et reljeefset lihast saaks kuidagi lõpuni pingutamata, või lõdvemalt pingutades. Isiklikult pingutan mina lihasmassi säilitamise nimle dieedil olles alati 100% . Vähemalt üritan seda teha, reljeef tekitatakse siiski vastavalt toitudes. Isegi praegu kus olen sunnitud dieedil olles ka lihasmassist loobuma, ei saa ma endale trennis hinnaalandust teha mingite lõdvemate treeningutega. Organismi hetkeseisindi juures hakkaksin kohe liialt massi kaotama kui ma 100% endast seerias ei anna. Olen seda proovinud ja tean millest ma räägin. Kasvõi üks nõrkushetk-päev endale lubada ja pärast on väga raske kaotatud tagasi teha. Muidugi, kõik see jutt ei käi selle perioodi kohta kus saad oma keha kaloritega üle külvata. Siis kehtivad tõesti natuke teised reeglid ka treeningu ajal.
  Mhh, ma ei oskagi midagi kosta...vaadates meie bodyfitnessi tüdrukute trenne, siis ka nemad ei tee nii kõvasti ja kurjalt nagu näiteks mina nüüd harjunud olen...Aga minumeelest ei ole Eestis naiste seas konkurents ka just kõva :)

Miks ja kuidas kodus trenni teha?

Treening | 

Enda liigutamiseks ja enesetunde parandamiseks ei pea tingimata treeningsaali minema, vaid üsna lihtsalt on võimalik ka koju luua korralik…


TEGIJATE TREENING: Kirp2 e. K.J Konsap - Rind, Õlg, Käed

Treening | 

Seekordne tegijate treening on selles mõttes natuke teistlaadi, kuna ette on võetud võistleja, kes esindab alles juunioreid. Orbiidil on selline…


Ott Kiivika treening - ja toitumiskava, vol.1

Treening |  (3)

Selles loos avaldab Ott saladused, kuidas ta valmistus viimasteks võistlusteks (EMV 2003). Esimeses osas toome ära treeningu ja toitumise täpse…