Tervis

Nokk kinni saba lahti ... Eestis elava steroidikasutaja pihtimus

Arvan, et järgnev kirjutis on fitness.ee portaalis esimene julge katsetus rääkida steroididest läbi kellegi otseste kogemuste.

Tervis  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  9 kommentaari


Aastad möödusid, ajavahemikul 2001 2006 tegingi kuure oraalsel (tabletid) kujul. Sagedus oli üldiselt tagasihoidlik selliseid 1.5 2 kuuseid kuure vist mingi 4 - 5 kuuri kokku. Üldiselt, kes loeb ja asjaga kokku puutunud, see mõistab, et tegu äärmiselt väikese tegijaga. Ka doosid olid valdavalt madalad peamiselt 2 6 tableti vahel, aineteks ikka winstrol ja metaan. Kui sellele ajale tagasi vaadata, siis võib öelda, et juurdekasvu oli, ent aina enam täheldasin, et olin võimas küll kuuri ajal, kuid kuurijärgselt oli näitajate kadu. Mingisugust steroidipohmelli, nagu räägitakse, ma siis küll (veel) ei tundnud. Ilmselt olid ka doosid madalad.

2006 aastal saabus uus ajajärk. Barjäärid ületati. Olin kaua mõelnud süstitavate steroidide peale, sest netifoorumites räägiti nende kohta palju lugusid, samuti on ainult oraalsete kuuride tegijatel teatav memmeka kuulsus. Mitte, et ma memmekas oleks kartnud olla, vaid anti mõista, et ainult tablettide peal ei saagi sa kunagi suureks. Aina selgemaks sai fakt, et ega ka Fleximehed ilmselt ei ole selliseks saanud, tehes kuure ainult winstroli ja metakaga kuni 6 7 tabletini. See selleks.

Esimene süstitav aine, mida proovisin, oli primobolan. Kulturistide seas tutnud rohkem, kui selline võistluseelne steroid, ei hoia vett. Lihasmassi annab küll vähe, kuid kõik, mis tuleb, see peaks ka kirjade järgi alles jääma. Minu doos oli sedavõrd väike, et asjatundjate sõnul ei kasuta maailmas niivõrd väikeseid doose isegi mitte naised. Süstisin 100 mg primobolani iga 10 päeva tagant, pluss lisaks kõrvale methandrostenolon 5 tabletini. Ei oska jällegi anda teile konkreetseid andmeid näitajatest ja kehakaalust, kuid mäletamist mööda, paar kilo juurde tuli, see ka jäi. Tunne kuuri ajal oli muidugi tugev (mitte ka ülemääraselt), samas tajusin pärast kuuri selgemalt, et treening kuuril ja ilma kuurita on kuidagi erinevad. Ka võis pärast seda kuuri täheldada ikkagi teatavat tagasiminekut. Sellel ajal ei teadnud ma kuurijärgsest teraapiast ja selleks vajaminevatest ainetest suurt midagi. Olin küll lugenud, kuid pidasin seda endiselt mittevajalikuks.

2006 2008 olen proovinud selliseid aineid nagu testosterone enanthate, primobolan, deca durabolin ja clenbuterol. Metakas ja winstrol pidevalt juurde.

Primobolani kuure tegin kaks kuuri. Tunne mõlema kuuri ajal, kui ka kuurijärgselt oli sarnane. Nii samuti jõu ja lihasmassi juurdekasv.

2006 oligi primobolani aasta, kuna sel aastal tegin kaks primobolani kuuri, doos endiselt vaid 100 mg 10 päeva tagant. Mõlemad kuurid kahekuused.

Peale viimast primobolani kuuri oli sisuliselt aastane paus. Endiselt ei tajunud mingit erilist sõltuvust, kuid kui kui küsida, miks aina edasi otsisin ja kuuritasin, siis tagantjärgi ise analüüsides mõtlen nüüd, et ei olnud see senistest kuuridest tulenev tulemus olnud see, millest foorumites kirjutati, mida ühe või teise aine korral nii öelda lubati, see tunne, need meeletud jõunäitajad, need meeletud lihased.

Kuni selle ajani, võin käe südamele panna ja kindlalt väita, et ainus kuur, millest tõesti ka midagi märkimisväärset alles jäi, oli mu esimene kuur. Juurde andis muidugi iga kuur natuke midagi (1 2 kg), ent nüüd tagasivaadates mõtlen, et mõju kuur kuurilt aina vähenes. See ei olnud küll hüppeline, ent tuntav.

Ent ometi see, mida ühe või teise aine puhul kirjutati ja lubati, see ei saanud ju vale olla. Pealegi mehed Flexi´i kaantelt on ju väga suured. Niisiis 2007 aastal jõudsin ma ainete aineni - testosterone enanthate. Palju kiidetud baassteroid, mis peaks netifoorumite sõnul olema ka juba iga algaja kuuri nurgakivi.

Plaan oli vägev ja kuur läbimõeldud, sedakorda esimest korda juba koos PCT ga (post cycle therapy) ehk siis kuurijärgse teraapiaga. On nii öeldud, et mida õigeaegsaemalt te suudate oma kuurijärgse teraapia ajastada ja kasutate õigeid aineid, seda vähem te kaotate kuuril kasvatatud lihasmassist ja kogutud jõust. Planeeritud oli 250 mg testot nädalas, pluss sinna juurde methandrostenolon. Olgu öeldud, et netifoorumite sõnul korralikud kuurid 500 700 mg st algavadki.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

5 nõuannet külmetuste hooajal immuunsüsteemi tugevdamiseks

Tervis | 

Käes on külmetushaiguste levimise tippaeg, mil peaksime nii enda kui ka oma lähedaste tervisele rohkem tähelepanu pöörama. Viirustesse…


*Kristjan Port: Kui sa ei maga, oled idikas*

Tervis | 

“Tegelikult oled siis idikas, sest vaid juhul, kui inimene korralikult puhkab ja keha on piisavalt treenitud, suudab ta tööl keskenduda,…


Treenides ei tohi hambaid unarusse jätta

Tervis | 

Kuid on ka üks suhkur – ksülitool –, mis hoiab hambad terved ja kaalu kontrolli all. Treenides mõtleme lihastele ja liigestele, aga kindlasti…