Ära karda jõutrenni!

Ero Viik | 11.09.2002, 06:52

Olen kuulnud inimesi kurtvat, et kuigi nad söövad vähe nagu linnupojad, ja tegelevad aeroobse sporidalaga ei saa nad ikkagi lahti liigsetest kehakaalu kilodest, neid tuleb ajapikku koguni juurde! Enamiku inimeste soov on ikkagi saada ja jääda saledaks ja omada head rühti ning olla tugev. Selle saavutamiseks tuleb hakata tegelema atleetvõimlemisega. Atleetvõimlemine aitab muuta lõdvad lihased pingsamaks, anda kehale kaunis kuju ja parandada rühti.

Aeroobne treening põletab rasva ja tugevdab südant, kuid täieliku edu saavutamiseks ja keha kaunimaks kujundamisel vajate ka jõutreeningut. Jõutreening koheselt ei tähenda suuri lihaseid juhul kui see ei ole eesmärk omaette. Õige treenimise korral annavad harjutused raskustega lihastele kuju, tugevdab neid. Teie endi teha on see, kas soovite olla saledad, tugevad ja sportlikud, mõõdukalt nähtavate lihastega või atleetvõimlejalikult lihaseline.

Üldiseks eesmärgiks ei tohiks olla ainult kehakaalu alandamine vaid ka rasva vähendamine ja lihaskaalu suurendamine. Ka need inimesed, kel pole tarvis rasva vähendada , peaksid hoolitsema oma lihaste säilitamise eest, et vältida nende lõtvumist ja kortsumist, püsida kaua noorena. Aeroobsest treeningust ei maksa kohe kindlasti loobuda, vaid tuleb hakata treenima kombineeritult. Samas tuletan meelde, et jõutreeninguga tuleb alustada ettevaatlikult ja kindlasti treeneri valvsa pilgu all. ( ei ole mõtet hakata siin kirjutama omakorda jõtreenigu põhitõdetest, neid uuri teistest artiklitest või veelgi lihtsam – pea oma treeneriga nõu! ) Soovitatud kombineeritud treeningprogramm ei kurna Teid liigselt, kui peate kinni sõnast MÕÕDUKUS. Magage korralikult, püüdke süüa korralikult/toitvalt ja ärge üritage kaotada liigset kehakaalu liiga kiiresti – pool kilo nädalas on paras tempo!

Juba konkreetsemat infot kombineeritud treeningprogrammi kohta küsi oma saali treenerilt!
Jõudu!