Street Workout - mis see on?

Erik Naissaar | 26.07.2019, 08:50

Kui tõlkida street workout maakeelde, siis saab sõnastada seda eraldi spordiharuks, ehk vabakeharaskusega treening.

Harrastatakse seda enamjaolt välijõusaalides kergliiklusteede ääres, randades, metsades, kodus ning spetsiaalsetes treeningsaalides.

Mis kõige rohkem selle spordi juures pinget pakub, on just see, et sa ei kasuta lisaraskuseid – oled iseenda peremees. Street workout on keharaskustreening, mis koondab kokku harjutused kangil, rööpal, maapinnal, varbseinal ja muudel sarnastel aktribuutidel.

Tegemist on lõpmatu spordiala. Miks? Selleks tuleks tutvustada street workouti erinevaid harusi. Kulgevad need järgnevalt:

- Tervisesportlased (inimesed, kes jooksuradade ääres treenivad)

- Bodybuilding, ehk inimesed, kes soovivad lihast kasvatada ilma raskusteta

- Staatiline ja dünaamiline, ehk sundasendid ja sujuvliikumised eelmainitud aktribuutidel. Nii maas, rööpal, kangil, varbseinal.

Dünaamiline jaguneb omakorda kaheks:

- Freestyle, ehk trikid.

- Power moves, ehk tasakaalu elemendid ning sundasendit hoides horisondis liikumine.

VÕISTLUSED:
Võistlused on street workoutis jagnenud kaheks:

- Power & Strenght (Jõukatsumised)

-Freestyle (Trikitamis võistlused)

Power & Strenght võistluseid Eestis ei näe. Kõige lähim koht on meile Läti, kus Maailma tänavaspordi föderatsioon korraldab iga aasta Maailma meistrivõistluseid. Toimub see Riia kesklinnas. Pannakse proovile kükkides, teatud konstruktsioonide aja peale läbimine, rööbastel ja rippumispuul korduste sooritamine ja maas kätekõverdused.

Freestyle võistluseid näeb Eestis aga küll. On kaks tuntuimat üritust:

- Kevad Battles

- Cash Throwing

Kevad Battles on üks suurimaid tänavaspordi võistluseid Euroopas. Toimunud see 4 aastat Pärnus. Tase ning tung võistlusele on niivõrd suur, et lennatakse kohale Iisraelist, Ungarist, Marokost jmt. riikidest. Võistlused on mitme päevased ning kohal Maailma tippklass. Üritust iseloomustada on ääretult raske – selleks peab ise kohale vaatama tulema. Sel aastal toimus see Martensi väljakul. Aastaks 2020 on broneeritud ürituseks Pärnu Spordihall. Üritus toimub 23-24 Mai. Piletid saadaval alates 01.09.2019

Cash Throwing on uus ürituste programm. Toimub mitu korda aastas, erinevais paigus. Võistlus käib punktidele, konkurentsi pakuvad Eestlastele naaberriigid Soome ja Läti.

VÕISTLUSKALENDER:
• 27.07.2019 Cash Throwing #2 Crossfit Kuubik, Tallinn
• 23.08.2019 Põhjamaade meistrivõistlused Messukeskus, Helsinki
• 20.10.2019 Cash Throwing #3 Noorusemaja, Pärnu
• 23.05-24.05 Kevad Battles Pärnu Spordihall

Kevad Battles 2019

Clash of the bars super final 2019