Nokk kinni saba lahti ... Eestis elava steroidikasutaja pihtimus

Janar Rückenberg | 04.09.2008, 14:50

Arvan, et järgnev kirjutis on fitness.ee portaalis esimene julge katsetus rääkida steroididest läbi kellegi otseste kogemuste. See avameelne ülestunnistus pärineb minu healt sõbralt ja tuttavalt, kel pole minu ees saladusi ning olen temaga neil teemadel palju diskuteerinud. Loodan ka seda, et portaali omanikud avaldavad artikli, kuna tema avameelsuse eesmärk on ergutada kõiki sportlasi mõtlema. Igal juhul kindlasti ei ole kirjatükk keelatud aineid propageeriv otse vastupidi loodame noori kangitõstjaid (sportlasi tervikuna) ärgitada mõtlema ja kaalutlema, kas asjal on ikka mõtet.

Niisiis, hoidke alt. Otse ja avameelselt. Anonüümsuse huvides ei räägi ma midagi tema jõunäitajatest. Kehakaal ei ole saladus, kuna sellises kaalus tegelasi on meil siin küllalt. Võin vaid öelda, et tema pilte fitness.ee rate s ei ole nähtud. Ka ei räägi ma tema konkreetsest spetsialiseerumisest raskejõustikumaailmas, kuid mees on heas vormis, ka väljanägemist ei pea ta häbenema. Et mul kergem seda lugu kribada oleks, kirjutan edaspidi MINA vormis.

Jutumärgid algavad...

Minu steroidide kasutamise staaz sai alguse 2001 aastal. Esimesed kuurid olid ainult tablettide peale üles ehitatud, ilmselt nagu kõigi alustajate kuurid. Süstimist miskipärast väga kardetakse, see tundub midagi väga võigast, nii oli see ka minu puhul.

Aine, mida esimesena kasutasin oli methandrostenolon. Esimene kuur läks välja kuni kuue tabletini päevas. See tähendab, et esimene nädal võetakse igal päeval 1 tablett, teisel nädalal igal päeval 2 tabletti jne, seega siis kuuendal nädalal jõutakse nii kaugele, et igal päeval võetakse kuus tabletti. Kuna üks tablett methandrosthenoloni on 5 mg, siis päevane kogus kuuri lõpus kasvas kuni 30 mg - ni. See selleks, eesmärk ei olegi anda mingeid konkreetseid kuure.

Mida ma tundsin. Loomulikult, kuna kuur oli esimene, siis tunne oli hea. Hea selles mõttes, et jõunäitajad kosusid, samuti kehakaal. Kehakaal tõusis esimese kuuri tulemusena 72 kg lt 80 kg ni ja uskuge või mitte, nii ta jäigi. Ei olnud nii nagu räägitakse, et võtate nn. metakat, mis seob kuuri ajal ainult hulganisti vett ja pärast kuuri kaal kukub endisele tasemele tolksti tagasi.

Ent oli ka negatiivseid tundmusi. Tajusin selgelt suurenenud vererõhku, sellist kerget peavalu aeg ajalt, tuli selle tõttu ka trenne katkestada. Samuti ajas paar korda jõusaalis seeria ajal oksele. Muud ei midagi. Igal juhul kaal kasvas, samuti ka jõunäitajad. Lamades surumine kasvas 115 kg lt 135 kg ni ja nii see jäigi, tol perioodil. Olgu öeldud, et tegin ainult nn. metaka kuuri. Selle mõttes noor ja loll, et ei söönud kõrvale vähimatki, isegi mitte iga kuuri ajal kasutatavaid maksakaitsevahendeid. Rumalus muidugi, kuid seonduvalt sellega, pole midagi negatiivset tunda olnud, ka pole hilisemad vereproovid halbu märke ilmutanud.

On huvitav, et palju räägitakse steroidide kasutamisega seonduvalt narkootikumidega sarnase sõltuvuse efekti tekkimisest. Kas olen mina niivõrd tugev ja mõistlik inimene või ma ei tea milles muus võib asi olla, kuid üldjoontes arvan, et see on jama jutt. Pärast esimest kuuri oli paariaastane vahe. Ei olnud mingit tahtmist isegi vahepeal midagi teha.

Ausalt öeldes ma ei mäletagi, milliste doosidega oli järgmine kuur, kuid ähmaselt on meeles, et need kogused võisid olla üsna samad, mis esimese kuurigi ajal. Aineteks olid nüüd juba winstrol ja methandrostenolon, kombineerituna. Endiselt kartus süstimise ees. Sedakorda sai tegutsetud juba targemalt ja maksakaitseks Liv 52 ja Carsilli kõrvale söödud. Mis on oluline, on see, et teine kuur ei andnud enam selgelt selliseid tulmusi nagu andis esimene kuur, seda nii jõu kui massi seisukohast, ka tunne trenni ajal ei olnud see.

Efekt oli hea, selgelt oli, kuid see ei olnud raudselt enam NII võimas. Konkreetset juurdekasvu ei mäleta, ent mäletan, et tajutavalt oli tuntav see, mida räägiti, et kui süüa metakat (ja winstrolit) üksi, siis oled suur ja tugev ainult kuuri ajal. Midagi jäi loomulikult ka külge, ent nagu ütlesin, juurdekasv oli oodatust tagasihoidlikum.Aastad möödusid, ajavahemikul 2001 2006 tegingi kuure oraalsel (tabletid) kujul. Sagedus oli üldiselt tagasihoidlik selliseid 1.5 2 kuuseid kuure vist mingi 4 - 5 kuuri kokku. Üldiselt, kes loeb ja asjaga kokku puutunud, see mõistab, et tegu äärmiselt väikese tegijaga. Ka doosid olid valdavalt madalad peamiselt 2 6 tableti vahel, aineteks ikka winstrol ja metaan. Kui sellele ajale tagasi vaadata, siis võib öelda, et juurdekasvu oli, ent aina enam täheldasin, et olin võimas küll kuuri ajal, kuid kuurijärgselt oli näitajate kadu. Mingisugust steroidipohmelli, nagu räägitakse, ma siis küll (veel) ei tundnud. Ilmselt olid ka doosid madalad.

2006 aastal saabus uus ajajärk. Barjäärid ületati. Olin kaua mõelnud süstitavate steroidide peale, sest netifoorumites räägiti nende kohta palju lugusid, samuti on ainult oraalsete kuuride tegijatel teatav memmeka kuulsus. Mitte, et ma memmekas oleks kartnud olla, vaid anti mõista, et ainult tablettide peal ei saagi sa kunagi suureks. Aina selgemaks sai fakt, et ega ka Fleximehed ilmselt ei ole selliseks saanud, tehes kuure ainult winstroli ja metakaga kuni 6 7 tabletini. See selleks.

Esimene süstitav aine, mida proovisin, oli primobolan. Kulturistide seas tutnud rohkem, kui selline võistluseelne steroid, ei hoia vett. Lihasmassi annab küll vähe, kuid kõik, mis tuleb, see peaks ka kirjade järgi alles jääma. Minu doos oli sedavõrd väike, et asjatundjate sõnul ei kasuta maailmas niivõrd väikeseid doose isegi mitte naised. Süstisin 100 mg primobolani iga 10 päeva tagant, pluss lisaks kõrvale methandrostenolon 5 tabletini. Ei oska jällegi anda teile konkreetseid andmeid näitajatest ja kehakaalust, kuid mäletamist mööda, paar kilo juurde tuli, see ka jäi. Tunne kuuri ajal oli muidugi tugev (mitte ka ülemääraselt), samas tajusin pärast kuuri selgemalt, et treening kuuril ja ilma kuurita on kuidagi erinevad. Ka võis pärast seda kuuri täheldada ikkagi teatavat tagasiminekut. Sellel ajal ei teadnud ma kuurijärgsest teraapiast ja selleks vajaminevatest ainetest suurt midagi. Olin küll lugenud, kuid pidasin seda endiselt mittevajalikuks.

2006 2008 olen proovinud selliseid aineid nagu testosterone enanthate, primobolan, deca durabolin ja clenbuterol. Metakas ja winstrol pidevalt juurde.

Primobolani kuure tegin kaks kuuri. Tunne mõlema kuuri ajal, kui ka kuurijärgselt oli sarnane. Nii samuti jõu ja lihasmassi juurdekasv.

2006 oligi primobolani aasta, kuna sel aastal tegin kaks primobolani kuuri, doos endiselt vaid 100 mg 10 päeva tagant. Mõlemad kuurid kahekuused.

Peale viimast primobolani kuuri oli sisuliselt aastane paus. Endiselt ei tajunud mingit erilist sõltuvust, kuid kui kui küsida, miks aina edasi otsisin ja kuuritasin, siis tagantjärgi ise analüüsides mõtlen nüüd, et ei olnud see senistest kuuridest tulenev tulemus olnud see, millest foorumites kirjutati, mida ühe või teise aine korral nii öelda lubati, see tunne, need meeletud jõunäitajad, need meeletud lihased.

Kuni selle ajani, võin käe südamele panna ja kindlalt väita, et ainus kuur, millest tõesti ka midagi märkimisväärset alles jäi, oli mu esimene kuur. Juurde andis muidugi iga kuur natuke midagi (1 2 kg), ent nüüd tagasivaadates mõtlen, et mõju kuur kuurilt aina vähenes. See ei olnud küll hüppeline, ent tuntav.

Ent ometi see, mida ühe või teise aine puhul kirjutati ja lubati, see ei saanud ju vale olla. Pealegi mehed Flexi´i kaantelt on ju väga suured. Niisiis 2007 aastal jõudsin ma ainete aineni - testosterone enanthate. Palju kiidetud baassteroid, mis peaks netifoorumite sõnul olema ka juba iga algaja kuuri nurgakivi.

Plaan oli vägev ja kuur läbimõeldud, sedakorda esimest korda juba koos PCT ga (post cycle therapy) ehk siis kuurijärgse teraapiaga. On nii öeldud, et mida õigeaegsaemalt te suudate oma kuurijärgse teraapia ajastada ja kasutate õigeid aineid, seda vähem te kaotate kuuril kasvatatud lihasmassist ja kogutud jõust. Planeeritud oli 250 mg testot nädalas, pluss sinna juurde methandrostenolon. Olgu öeldud, et netifoorumite sõnul korralikud kuurid 500 700 mg st algavadki.Eksikombel süstisin plaanitud 250 mg asemel 500 mg, kuna ei pööranud tähelepanu, et ampullil oli 1 ml = 250 mg, kuid ampull oli 2 ml ne. Mis edasi, tunne oli muidugi vägev, tõesti vägev. Ja kujundlikult kõneledes sai selle kuuri ajal mägesid liigutatud. Kuur kestis 2 kuud + teraapia HCG ga ja Nolvadexiga (ca. 1 kuu). Sellest kahest kuust 6 nädalat, süstisin nädalas korra 500 mg testosterone enanthate.

Niisiis trenn testosterone enanthate ajal oli midagi enneolematut. Ilmselt see oligi see tunne, millest paadunud kasutajad on palju rääkinud. Ka kehakaal ja jõunäitajad andsid sellest tunnistust. Kuna Eesti on ikkagi sedavõrd väike, siis jõunäitajatest me täpsemalt ei räägi, kuid kehakaal lendas 94 kg pealt 102 kg peale. Ütlen vaid niipalju, et kolmest baasnäitajast üks läks 200 kg alla, teised tublisti üle 200 kg.

Ütlen veelkord...kui vaid treenides oleks koguaeg selline tulemuste juurdekasv, selline tunne...ainult lammutaks.

Aga see on ainult asja üks pool järjest rohkem jõuame lähedale selleni, mida tahan teile tegelikult öelda.

Tõmmates kokku oma keemiku karjääri ütlen, et pärast testosterooni proovisin pärast 6 kuulist pausi veel ära Deca, samuti madala doosiga 100 mg nädalas, kuue nädala vältel, pluss kuurijärgne teraapia. See on kogu kuuritamise viimane kuur. Kokku olen teinud vist mingi 10 12 kuuri.

Niisiis, pärast väikest kronoloogilist jutukest olen jõudnud selleni, mida teile öelda tahan. Olen selle kõik omal nahal läbi elanud. Tegelikult on see keemia värk kõik jama SUUR JAMA, SUUUUR JAAAAMA!!!

Juhul kui teil on oma elu tõesti savi ja teil on võimalus, geneetika ja tahtmine IFBB profileeris tegutseda, siis tehke seda kui aga selliseid perspektiivid puuduvad, siis ärge üldse mõelgegi sellele. Ausalt, ärge isegi mitte kaalutlege, isegi mitte kerget kuurikest.

Ja kuigi...pthüi pthüi pthüi (ta sülitas praegu kolm korda üle vasaku õla)...minu steroidide kasutamise tulemusena ei ole mul praeguseks hetkeks mingeid tõsiseid kõrvalnähte esinenud, ei gynot, ei aknet jms. ütlen teile, et kogu see steroidivärk on NOKK KINNI SABA LAHTI.

Kui minna tagasi testosterooni kuuri juurde. Pärast sellelt, võib olla koguseliselt kõige arvestatavalt kuurilt mahatulekut tajusin, mida tähendab steroidipohmell. Hoolimata isegi asjaolust, et olin teinud korraliku PCT. Kaalu, pärast mõjude kadumist jäi alles 97 kg...arvan, et see ei ole seda väärt...jõunäitajad kukkusid, mitte küll väga drastiliselt, ent kukkusid...ja enesetunne...enesetunne on meeletult sant, sant just sellest langusest, mida sa näed ja tunned.

Kõik, kes väidavad, et kui kuurijärgne teraapia teha maksimaalselt õigesti, on võimalik enamus kuuril kasvatatu säilitada, TEATE NEED AJAVAD TEILE SUURT KÄOJAANI...JAA...TÄPSELT NII ONGI!!! See võib mingi hetk nii isegi tunduda, kuid juhul, kui uut kuuri enam mõne aja pärast ei tule, taandub pikas perspektiivis see supranaturaalne lihasmass ikkagi!!!

Tunne trennis pärast kuuri ja mõju kadumist on selline, nagu oleksid 50 aastane vanamees, kes on jõusaali midagi ära kaotanud. Iga seeria, iga korduse jaoks tuleb tõsist vaeva näha, selle kallal tõsiselt töötada, sest raskused ei lenda enam nii üles, nagu see on kuuri ajal. See kõik on üks paras psüühiline shokk.

Mis kõige hullem...vigastused...kuuril olles on see kõik justkui halvatud, ainult treenid ja lõhud suures furooris. Kuurilt mahatulles ja maasolles annavad liigesed meeletult tunda. See tuleb sellest, et kõik need lisakilod, mida tõstate ja mis on üle teie naturaalse potentsiaali, on liigestele, kõõlustele ja sidemetele tõsine katsumus. Kui ühelt poolt mõjuvad teadupärast ka mitmed steroidid liigestele positiivselt, siis teiselt poolt on liigeste valuretseptorid justkui halvatud. Talute suuri koormusi väga hästi, kuid karm reaalsus saabub siis kui kuuri mõjud kaovad.

Mis puutub müüti, et kulturistidel on väikesed nokud, siis see peab selliste karmide kuurilolevate kulturiste korral paika. Kuuri lõpufaasis, nii testosterooni korral, kui ka Deca puhul oli eriti hästi täheldatav see, kuidas need ained oma organismi testo produktsiooni kinni keerasid. Munad olid tõepoolest peaaegu, et pähklite suurused.Erektsioon on kuuri ajal olemas, kuid see see ei ole see, samuti ei ole seks see, mis ta on naturaalselt, ka orgasm ei ole sinna lähedalegi, mis naturaalselt. Ka täheldasin nii deca, kui testo kuuride lõpuosas peenise enda suuruse vähenemist. Ja pärast deca kuuri oli muidugi selgelt erektsioon mõnda aega mittetäielik. Asjad saab aetud, kuid asi ei ole see, mis ta on naturaalselt.

Mingit mõnu sel perioodil seks küll ei paku ja uskuge mind, see on väga häiriv, isegi väga häiriv, sest organism ise justkui tahaks, kuid on miski, mis ei luba seda täiel määral nautida ja teostada. Kusjuures...ma süstisin vaid 100 mg decat...ja seda vaid proovimise mõttes, et mida see aine endast kujutab...nii palju kiidetud. Ma ei taha teadagi, mis toimub nende meeste püksis, kes süstivad 500 mg ja enamgi Decat nädalas.

Niisiis kogu see steroididega treenimine on üks suur illusioon. Sa oled suur ja vägev ainult senikaua kui sul see aine, kogu see kama sees on. See ongi nii lihtne. Ja juhul, kui te ei istu kuuril aastaringselt, on see kõik üks mõttetus ning nokk kinni saba lahti!

Keskmise mehe oma organism toodab 2.5 10 mg testosterooi päevas. See teeb nädalas 17.5 50 mg heal juhul. Nii, mõelge nüüd nende dooside peale, mida kasutatakse. Tavaline kuur, mida keskmine steroidifoorum soovitab koosneb vähemalt 500 mg süstitavast ainest + juurde tabletit, keskmiselt 6 tbl päevas. See teeb kokku 500 mg + 210 mg = 710 mg nädalas.

Ja nüüd võrrelge seda kogust 700 mg nädalas ja 42.5 mg nädalas (keskmine naturaalne organismi poolt produtseeritud testosteroon). Meie organismi naturaalne nädalane testo kogus ei jää eluseeski toetama seda lihasmassi, mis on kasvatatud ja saavutatud 700 mg sünteetilise testosterooni kaasabil. Seega, juhul kui te olete suur riskeerija, veelkord, teile on teie tervis ükskõik ja te plaanite kogu elu olla sellisel kõrgenenud doosil, siis palun väga vastasel korral on tulemus ette teada. Selleks on see, et te kaotate praktiliselt...sisuliselt kõik, mis te kasvatasite steroidide abiga nii jõu kui lihased!!!

Fakt on ka see, et kui te olete juba kord alustanud ja tahate ka kuuridega edasi minna, siis jätkuva mõju tundmiseks peate doose koguaeg tõstma ja aineid vahetama. Mulle see mõte ei meeldinud, ei meeldi praegugi...see on minu arust isegi hullumeelne, kuhu ma nii välja jõuan...millised saavad olema doosid lõpuks ja siis omakorda tagasilöögid pärast suuri kuure...hullumeelsus.

Minu jõunäitajad on üldiselt head, arvan, et kuuridelt mahatulek mõjutab jõunäitajaid võib olla ehk pisut leebemalt, kaal on endiselt 97 kg ja kui see sinna 95 kg juurde pidama jääks oleks hea...arvan, et ka jääb, kuna hetkel on igasugused ainete mõjud kadunud ja on hea olla tagasi naturaalsel rajal. Minu õnn, mis õnn, ütleks siis nii, et minu ratsionaalsuse tulemusena on läbivalt kõik need aastad doosid olnud madalad. Olen enne mõelnud, lugenud ja siis tegutsenud, mitte vastupidi.

Kui küsida, mitu kilogrammi lihast ma kõigi nende aastatega ja ainetega saavutasin, siis ausalt ma ei viitsi isegi sellega oma pead vaevata täitsa umbes, väga kiirete kalkulatsionide tulemusena - ehk mingi 12 ehk 15 kg? Tõesti ei tea olen olnud tõsine treenija koguaeg, pingutan kõvasti ja annan endast sageli viimase, ka on olnud pikad pausid kuurides, on ilmne, et ka naturaalselt on saavutatud omajagu. Küll olen ma miskipärast väga kindel, et võib olla küll, et suurema aja kuluga, kuid enam vähem sama kehakaalu ja lihased oleksin ma saavutanud ka naturaalsel teel. Ehk on see naiivne, kuid tõesti arvan nii.

Kuigi olen küll üht teist proovinud, pean end siiski kokkuvõttes väikeseks tegijaks, tean ja suhtlen ju paljude inimestega, kellega infot vahetame, tean, mis tegelikult (suurte tegijate mängumaal) tehakse. See ei ole muidugi lohutus ja vabandus minu tegudele leian, et ma muidugi ei peagi ennast kellegi ees õigustama.

Olen jõudnud seisukohale, et loobun edaspidi igasuguste ainete kasutamisest. Ainsaks, mis minu kappi jäävad, on pott valku ja purk kreatiini...Jutumärgid lõpevad...

Niisiis lugegem ja tehkem omad järeldused!!! Ja ärgem käsitlegem seda kinnisilmselt ja kitsarinnaliselt, et pthühi, meie fitnessi portaalis jälle mingi steroidi jutt. Lugege see läbi ja hinnake head informatsiooni, väärtustage seda kogemust, mis teieni toodi, kogemust, mis tõestab ehk kõige ehedamalt, et steroididega ei ole mõtet jamada.

Ja et asi kuidagi ei tunduks propageerivana, siis lisan veel omalt poolt, et ärge arvake, et kõigil on juurdekasvud samad, kõrvalmõjud väikesed. Te ei pruugi nii kergelt pääseda...ega tea kas too Mr. Anonüümnegi on pääsenud!!!


Peace!!!