9. mai 2014

22-liikmeline Eesti meeskond stardib eelseisval kolmapäeval kulturismi ja fitnessi Euroopa meistrivõistlustele

15. mail algavad Santa Susannas kulturismi ja fitnessi Euroopa meistrivõistlused, kuhu sõidab võistlema ja kaasa elama kokku 22 eestlast!

14. mail lendab 22 eestlast Hispaaniasse, Santa Susannasse, et võistelda kulturismi ja fitnessi Euroopa meistrivõistlustel. Esmakordselt toimub kolm EMi korraga: meeste EM, fitnessi ehk naiste EM ja juunioride ja veteranide EM. Neljal päeval toimuval võistlustel on koos erinevate pikkus ja kaaluklassidega kokku esindatud 54 kulturismi ja fitnessikategooriat.

Võistlevad 15. mail

EMil astub üles sel kevadel Eestis toimunud võistluste kõrvale jäänud Imre Vähi, kes võistleb klassikalises kulturismis, pikkuskategoorias -180cm. Klassikalises kulturismis on veel võistlemas Rain Kuusnõmm ja Janar Rückenberg.

Meeste kulturismis võistlev Ott Kiivikas on sel aastal kõrgeimate sihtidega. Möödunud nädalavahetusel saavutatud Balti Matši ja eelneval nädalal Sweden Crand Prixi absoluutne võit annavad alust arvata, et Kiivikas esikoha nimel ka võistleb! Kulturismi kergemas kaaluklassis on võistlemas spartalane Raigo Kuusnõmm, kes on sel kevadel samuti väga heas vormis ning loodetavasti saavutab Euroopa meistrivõistlustel hea koha.[pilt=10588]Ott Kiivikas keskel

Võistlevad 16. mail

Klassikalise kulturismi juunioride kategoorias on võistlemas Reval-Spordist Siim Kelner, kes eelmisel aastal saavutas 5. koha.

Võistlevad 17. mail

[pilt=10594]Endla Vaher paremalt neljas, Johanna Lond paremalt kolmas

Juunioride fitnessis Euroopa meistritiitlit läheb kaitsma Endla Vaher, samas kategoorias võistleb esmakordselt EMil ka Johanna Lond.

Bikiinifitness juunioride kategoorias on üle nelja aasta taas EMi laval Tallinnas treeniv Janika Aavamägi.

Juunioride meeste fitnessis astub üles, alles sel kevadel oma esimese, kuid eduka, kulturismivõistluse teinud, Nikita Dvorkin!

Võistlevad 18. mail

Eestist on võistleja ka naiste physique kategoorias, kus võistleb TÜ ASK-is treeniv Esta Pilt! Esta võistleb ka veteranide body-fitnessis.

[pilt=10598]Darola Kruusik vasakult kolmas, Anastasija Žerdetskaja vasakult esimene

Body-fitnessis lennuka kevadhooaja teinud Darola Kruusik on samuti võistlemas Euroopa meistrivõistlustel, kus -168cm pikkusklassis tuleb kõva lahing, sest Darola vorm ja üldine välimus on paljukiidetud erinevate kohtunike poolt. Pikemas kategoorias võistleb samuti supervormi näidanud Anastasija Žerdetskaja.

[pilt=10600]Egle Eller-Nabi paremalt kolmas, Reet Reimets paremalt teine

[pilt=10599]Aleksandra Laer vasakult teine, Kristina Nuut vasakult neljas

Täiskasvanute bikiinifitnessis on laval Eesti kauneimad kehad: Aleksandra Laer, Kristina Nuut, Tatjana Kurilova, World Ladies Cup pronksmedalist Reet Reimets ja loomulikult Balti Matši võitja Egle Eller-Nabi.

Võistlejaid saadavad Natalia Nazarenko-Kiivikas ja Ergo Metsla.

IFBB kulturismi ja fitnessi ning juunioride ja veteranide Euroopa meistrivõistlused 2014 toimuvad 15. – 18. mai Santa Susannas, Hispaanias. Tulemused ja pildid Fitness.ee foorumis: [url=http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/38222-ifbb-european-bodybuilding-fitness-and-juniors-masters-championships-2014/page-2]IFBB European Bodybuilding, Fitness and Juniors & Masters Championships 2014[/url]

Autor: Toimetus