Kulturism

Fitnessi hetked

Medaleid ja diplomeid nii Saksamaalt kui Leedust

Kulturism  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri


Meie toimetajale rääkis pärnulanna IRENE MIKK tänavu fitnessis juhtunust järgmist:
Eesti koondis jõudis nii Saksamaale MMvõistlustele kui ka Leedusse fitnessi lahtistele karikavõistlustele. Usun, et ei liialda kui ütlen - tulime toime: tõime medaleid-diplomeid mõlemalt jõuproovilt.
MMil Saksamaal Löbnitzis jõudsime kõik oma kategoorias esikümnesse. Juunior Janar Gröön Viljandist oli parimana kolmas. Eesti koondises esinesid Peeter Aan, Tanel Toomela, Imre Vähi, Nikolai Kornõshev, Viktor Tkatshenko, naistest Kaiu Guk, Kristiina Reial ja mina.
Tore, et saime ka oma paari välja panna. Seda saatuse kiuste. Selgus, et Eesti meister Svetlana Filimonova ei saa kaasa teha. Alles eelmisel õhtul kava kokku pannud Guk-Tkatshenko tulid katsumusest auga välja, 12 paari seas viies koht.
Koondises oli atleete seega nii Tallinnast, Sillamäelt, Tartust, Viljandist kui Pärnust. Geograafiat nagu jätkuks. Ent paigal ei taha tammuda. Oma kogemuse põhjal võin öelda: tuleb kaasata rohkem ka noori. Pärnumaa jõuspordiliit korraldas näiteks alles hiljuti detsembris ürituse Paikusel. Huvi oli. Proovima tuli topelttosin last, nii poisse kui tüdrukuid.
Leedu lahtistel karikavõistlustel kogunes osalejaid 160 ja päev venis piinavalt pikaks. Algas kell üheksa hommikul, kestis peaaegu südaööni. Turgutati end, kuidas keegi oskas. Koondis esines edukalt. Kaheksa riigi esinduste seas krooniti võitjaks Leedu (koduseinad vist aitavad ikka? - toim.) ja seda Venemaa ees. Kolmas koht kuulus Eestile!
Oma kategoorias tuli hõbemedalile tallinlane Nikolai Kornõshev, millele juunior Janar Gröön Viljandist pani kõrvale pronksi. 18 aastane Kristiina Reial ja mina, kes me esindame Pärnu Jõuspordi Liitu ning klubikaaslane Tanel Toomela, saime viienda koha. Viies oli ka tallinlane Peeter Aan, meie tubli abiline.

Nagu jutuajamisest Irene Mikuga kõlama jäi, on Eesti Fitnessi Föderatsiooni (E.F.F.) rahvusvahelisele areenile astumine ühtlasi maailma selle ala föderatsiooni soovi täitmine. Meie fitnessipresident on tunnustatud atleetvõimleja, paljukordne Eesti meister kulturismis ja jõutõstmises Pavel Kossenko. Meenutame, et aasta tagasi pälvis tallinlane Kossenko veteranide Super Bodys hõbemedali, kaotades Mr Universe´ile Bernd Preisnerile üsna napilt.
Praegu on atleetidel tasase treeningu või puhkuse aeg. Kes seadnud sihiks aprillis Viljandis toimuvad Eesti karikavõistlused (nii fitnessis kui kulturismis), hakkavad peagi taas tõsiselt tööd murdma.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

NÄDALAVAHETUS TÕI FITNESSIS JÄRJEKORDSED MEDALID

Kulturism | 

Eestlased tulid tagasi lausa kolme medaliga: Agne Kiviselg võttis kulla bikinifitness – 169cm pikkuskategoorias ning lisaks võitis ka…


EESTLASED OLID LÄTIS VÕIDUKAD

Kulturism | 

Läti lahtistel meistrivõistlustel olid naiste bodyfitnessis võistlemas Natalja Fetissova, kes sai I koha ja Aleksandra Nevski, kes…


LAUPÄEVAL SELGITATI PÄRNUS VÄLJA EESTI KARIKAVÕITJAD KULTURISMIS JA FITNESSIS

Kulturism | 

Vaatamata keerulisele ajale oli mõõtu katsumas 58 kulturismi ja fitnessi sportlast, kellest 31 võistlejale oli see esimene hooaeg. Juunioride…