Kuum

Lahtis toimuv Nordic Fitness Expo laieneb Rootsi

Põhjamaade suurim fitnessispordi võistlus- ja näituseüritus Nordic Fitness Expo NFE laieneb Rootsi. NFE Sverige toimub järgmise aasta aprillis Västeråsis, Rocklundi spordipargis asuvas ABB Areenas (umbes hektari suurune jääpallihall).

Kuum  |   |  tekst:  |  fotod: Mikko Tuomikoski  |  Kommenteeri

Põhjamaade suurim fitnessispordi võistlus- ja näituseüritus Nordic Fitness Expo NFE laieneb Rootsi. NFE Sverige toimub järgmise aasta aprillis Västeråsis, Rocklundi spordipargis asuvas ABB Areenas (umbes hektari suurune jääpallihall).

Soome NFE korraldatakse tradisooniliselt oktoobris Lahtis. Üritust on külastanud igal aastal 10 000–15 000 publikut/klienti.

Nordic Fitness Expo sai alguse 1996. aastal ja seda on korraldatud juba 26 korda.
Lisaks Lahtile on NFE korraldatud mõnel korral ka Helsingis ja Turus.

- Soomes on jõusaalihuvilisi hinnanguliselt miljon ringis. Rootsis on Soomega võrreldes kaks korda rohkem entusiaste, seega potentsiaalseid külastajaid jätkub, ütleb NFE asutaja ja korraldaja Lahtist pärit KP Ourama.

NFE arengukava on pikaperspektiivne ja eesmärgistatud.
Vigadest on õppust võetud ja kogemusest saadud oskusteavet on praktikas ära kasutatud.

- Meil on seljataga enam kui 25 aastat tööd. Oleme selle ürituse jaoks saanud välismaalt uskumatut julgustust ja usun, et oleme valmis seda kõikjale kaasa võtma. Välismaale mineku peale hakkasime mõtlema neli aastat tagasi ja eelmisel suvel asusime tegutsema. Meie spordiala on globaalne ja rahvusvahelisus on oluline, ütleb Ourama.

Ourama on fitness-tööstust jälginud 35 aastat ega lähe Rootsi mütsiga lööma.

- Siin on nähtud igasuguseid rootsi vallutusi, millest siis said rootslaste vallutused. Usun edusse, aga nagu spordis öeldakse, vaatame, kuidas läheb – eks aeg näitab, naerab Ourama.

Asjaolu, et NFE on juba aastaid internetis ja sotsiaalmeedias silmanähtavalt kohal olnud, annab lisausku edusse. Ürituse kajastust ja vooge on jälginud miljoniline publik üle maailma.

Usaldusväärne partner on edu eeldus!
Plaanid ja visioon tulevad Soomest ning Rootsi partnerid viivad need ellu.

– Meil on hea ja usaldusväärne partner, Rootsi Kultursimie ja Fitnessi Liidu president Jani Kääriä, kes on aastakümneid Rootsis elanud, räägib Ourama.

Västeråsi linn ja NFE sõlmisid kolmeaastase lepingu Nordic Fitness Expo korraldamiseks ABB Areenal.

- Västeråsi esindajad on samuti sellest elevil. Västerås on Lahti sõpruslinn ja nad tulevad hea meelega kaasa, kiidab Ourama.

Nordic Fitness Expol Rootsis korraldatakse Soome eeskujul rahvusvaheline fitnessivõistlus. Programmis on ka muu rammumine, esinemised ja loengud. Toimub ka fitness-tööstuse toodete müügi- ja esitlusüritus.

- Rootsis toimub praegu kaks suuremat fitnessüritust, mida korraldatakse Stockholmis ja Göteborgis. Neil on mõnevõrra lõdvem profiil. Rootsis peetakse fitnessiks peaaegu igasugust treeningut, isegi kõndimist.

- Meie üritus on rohkem mõeldud kõvadele entusiastidele ja fännidele ning seetõttu ei näe me end Rootsi sündmustega konkureerivat. NFE Sverige täiendab Rootsi fitness sündmuste pakkumist ja külastajaid jätkub kõigile, kinnitab Ourama.

See on üsna harv juhus, kui ürituse korraldamise kontseptsioon eksporditakse Soomest Rootsi. Kui NFE Sverige saab edukaks, kas siis on juba plaanis minna näiteks Norrasse, Taani või Saksamaale?

- Vaatame kõigepealt, kuidas see läheb. Ma ei usu, et me toome Rootsi laeva, mis on laetud rahaga. Küll aga võin öelda, et me ei lähe põhja ega itta, naerab Ourama.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

29.10.22 Hiiumaa MV Fitness 5’s.

Kuum | 

Sellel kevadel esmakordselt Hiiumaal aset leidnud Fitness 5 võistlus saab järje juba oktoobris Hiiumaa Meistrivõistluse näol. Võistlustel…


Fittest in Tartu Fitness Challenge 23.07.2022

Kuum | 

Fittest in Tartu Fitness Challenge on ainuke funktsionaalse fitnessi võistlus Tartus, mis toimub 23.07 juba kolmandat korda. Seekord on…


CORSA SPORT WEEKEND 2022 tulemused

Kuum | 

Järjekordne CORSA SPORT WEEKEND 2022 on läbi saanud ja loetleks siin kohal üles tulemused: KULTURISM kuni 90 kg 1. Janis Kravalis…