Varia

Teekond unistustest lavalaudadeni: OSA 2

...ehk põhjalik juhis esmastest arglikest võistlemismõtetest kulturismis või fitnessis reaalsete tegudeni. Igal reedel, ja seda 5 korda järjest, ilmub üks artikkel artiklite seeriast. Sul on võimalus saada 5 nädalaga paremaks, edukamaks, läbilöövamaks võistlevaks sportlaseks.

Varia  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Tegemist on artiklite seeriaga, mis puudutab võistlemist kulturismis, bodyfitnessis, athletic fitnessis ja klassikalises kulturismis. Eelmises artiklis võtsime vastu olulisi otsuseid, et saada “hallist jõusaalirotist” arenguvõimeliseks võistlejaks. Juhise teises osas jätkame oma teed lavalaudade ja edu poole, keskendudes sellele, mis on meie spordialal tegelikult kõige tähtsam – see on poseerimine! Vahet pole, oled sa algaja või juba meister, lugemist jagub kõigile.

Poseerimine

Me treenime kümneid aastaid, et saada suuri lihaseid ja sellist keha, millest oleme alati unistanud. Me järgime üle 20 nädala kestvat ülikarmi dieeti ning kulutame uskumatuid summasid raha, et selle spordiga tegeleda. Me lihtsalt sööme, magame ja hingame kulturismi ja fitnessi lainel. Kas on olemas midagi segasemat, kui peale kõike seda unustada keskenduda sellele, mida võistlused tegelikult tähendavad? Ei mingil juhul!

Mida siis võistlused tegelikult tähendavad? Poseerimist. Jah, sa lugesid õigesti. Esimesest sammust laval kuni kõige lihaselisemateni poodiumil, see kõik on poseerimine. See on põhjus, miks ma kunagi ei lakka mõtlemast nii, nagu seda enamused võistlejad teevad. Kui nad on oma võistlusteks ettevalmistamise alguses, nad teavad, et peavad tugevalt trenni tegema ja arvutama igat söödud kalorit. Kõik muu peale poseerimise harjutamise on nädalakavas kindlalt paigas. Kulturistid kükivad ja söövad, samal ajal kui kõik teised spordialad põhinevad sellel, mida tehakse võistlustel. F1 piloodid veedavad lugematul hulgal tunde selles tobedas autos. Nad sõidavad. Langevarjurid lendavad läbi õhu mitu korda päevas. Mitu korda oled aga sina täna võtnud topelt biitsepsi poosi eest või lailihase tagant? Või kas sa tegid seda üldse täna? Kui sa ettevalmistusperioodil ainult raskuseid tõstad ja kaloreid loed, olen ma veendunud, et ettevalmistuse lõpuks tead sa täpselt, kui palju valku sisaldab 100g kanarinda. Ma vabandan, kallis, kuid neid teadmisi sul laval vaja ei lähe. Tegelikult on oluline omada oskust enda keha parimast küljest näidata, nagu oleks see miljonit dollarit väärt. Sellepärast keskendume meie koos sinuga poseerimisele ja selle tähtsusele juba enne lavalaudadele astumist.

Poseerimise sügavam tähendus

Nagu ma juba eelnevalt väitsin, kipuvad võistlejad poseerimise tähtsust alahindama. Nad kalduvad arvama, et kõik, mis loeb, on olla hiiglaslik ja heas vormis. Muidugi on need mõlemad väga tähtsal kohal, kuid nad unustavad ühe eriti tähtsa asja. Lõppude lõpuks loeb vaid see, milline sa laval välja näed, mitte see, mis või kes sa tegelikult oled. Järgmise lause pead sa võistlejana endale pähe naelutama: See kõik on vaid illusioon. Illusioone võid sa luua mitmete vahenditega, nagu näiteks riietus ja selle värv, kuid tähtsaim on siiski enesekindel poseerimine. See, kuidas sa ülesrivistusel seisad, kuidas sa veerandpöördeid teed, kuidas sa kohustuslikke poose võtad ning kuidas sa kaasad iga oma kehaosa seda kõike tehes, määrab ära, milline on sinu kehaehitus, proportsioonid, sümmeetria ja tasakaal – ühesõnaga, milline sa tervikuna välja näed. Päris oluline kehailu hindava võistluse puhul, kas sa ei arva? Veelkord – vahet pole, mis või kes sa tegelikult oled, loeb vaid see, millisena sa näid, ning see põhineb enamasti poseerimisel. Näiteks ei ole üldse oluline, et sinu vööümbermõõt on 55 cm, kui sa poseerides jätad mulje, justkui oleks see 90 cm. Sinu uskumatult hea kehaehitus ei paku kellelegi pinget, kui sa laval nagu külmkapp välja näed. Poseerimine on illusiooni loomise kunst ja just selles on kõrgeid tulemusi saavutada suutvad võistlejad osavad.

Kokkuvõttes on poseerimine võti näitamaks, mis sul tegelikult on ja veel enamgi, luues selleks teatud illusioone. See on vahend, millega saad esile tuua enda tugevused ning peita oma nõrgad kohad. See on sinu võimalus näidata enda potentsiaali. Sa oled täpselt nii hea, millisena suudad end laval sellel ülesrivistusel ja sellel konkreetsel päeval näidata.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Atarashii Naginata - uus spordiala?

Varia | 

Atarashii Naginata - kas uus spordiala? Eestis on spordialaga tegeletud kõigest paar aastat, kuid spordiala ise on juba mitme sajandi…


Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…