Retseptid

Kuivatame ennast…

Toon lugejani nelja naturaalse kulturisti võistluseelsed menüüd ja mõtteid dieedist. Võrrelgem oma lähenemisega.

Retseptid  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Layne Norton, milline on sinu toitumise filosoofia?


Põhjapanevalt ühest reeglit ei saa kehtestada ja see varieerub erinevate inimeste puhul. Isiklikult pean lugu mõõdukusest. Valku peaks tarbima 2.2 – 2.5 g/kg kehakaalu kohta, rasvad võiksid üldkaloraažist hõlmata 20 - 30% ja ülejäänud kalorid peaksid jääma süsivesikute arvele. Võistlustevahelisel perioodil tähendab see minu puhul umbes 250 g valku, 400 – 500 g süsivesikuid ja 80 – 90 g rasva.

Milline näeb välja sinu tüüpiline võistluseelne toitumine?


Mingit alalist kivisse raiutud plaani mul pole ja iga võistluseelne toitumine eelnevaga võrreldes on alati natukene muutuv. Kõik sõltub, kuidas minu keha millelegi reageerib. Võrreldes võistlustevahelise perioodiga muudan võistluseelse perioodi lähenedes esimese sammuna mõnevõrra toitainete vahekorda oma menüüs. Sellised keskmised toitainete ratsioonid võistluseelsel perioodil on umbes 250 – 300 g valku, 150 – 250 g süsivesikuid ja 45 – 60 g rasva. Kahel päeval nädalas tõstan süsivesikud 300 – 350 grammini päevas, vähendades samal ajal umbes 10% võrra rasvade ja valkude koguseid.

Millise hea toitumisalase soovituse sa lugejatele annaksid?


Nii nagu ka treeninguga, olge ka toitumise põhimõtete järgimisel püsiv! Ma ei usu enese viimisesse sellisesse seisundisse, kus te olete nõrk ja kurnatud. Samuti ei usu ma “pettepäevadesse” ja meeletusse õgimisesse, mida nimetatakse laadimiseks. Mõõdukus ja püsivus, need on märksõnad ja nendest pean lugu. Kui te tahate naturaalses kulturismis olla edukas, siis lugege raamatut “Kilpkonn ja jänes”. Kilpkonn on alati võitja.

Francisco Montealegre, milline on sinu toitumise filosoofia?


Usun koguaeg “puhtalt” toitumisesse ja soovitan ka võistlustevahelisel perioodil hoida rasvaprotsent kontrolli all. See on vajalik insuliini tundlikkuse hoidmiseks ja selle pealt kasu lõikamiseks. Insuliini sensitiivsus on keha koostist ja selle muutumist silmas pidades väga oluline näitaja. Sellest sõltub teie väljanägemine, rasvaprotsent ja lihaste kasvamine. Mina sain sellest üpris hilja aru.
Võrreldes võistlustevahelise perioodiga muutub minu toitumine päris palju.

Näide tüüpilisest võistluseelsest valmistumisest. Nii sõin päris sageli just enne oma viimaseid võistlusi.
Hommikusöök: 2 tervet muna, 4 munavalget, 30 g spinatit, täisteraleib ja vadakuvalgu sheik
Lõuna: Tilaapia (kala) 225 g, juurviljad (350-400g), India pähklid 25 g
Enne trenni: 94% rasvavaba popkorn, vadakuvalgu sheik
Peale trenni: 94% rasvavaba popkorn, vadakuvalgu sheik
Õhtusöök: Tilaapia (kala) 225 g, juurviljad (350-400g), kalamaksaõli (5g)

Millise hea toitumisalase soovituse sa lugejatele annaksid?


Sööge “puhtalt” koguaeg, planeerides samal ajal aegsasti ja teadlikult ette “pettetoidukorrad”.

RJ Perkins, milline on sinu toitumise filosoofia?


Paljud sooviksid mind nüüd ilmselt risti lüüa, kuid olen sügavalt selle veendumuse pooldaja, et oluline ei ole niivõrd mida sa sööd, kuivõrd kui palju sa sööd. Loomulikult ma ei räägi sellest, et sõõrikud, koogikesed või jäätis dieedi ajal ongi normaalne. Kaugel sellest. Tahan öelda, et usun, et olulisem on see, kui palju te kokkuvõttes kaloreid tarbite. Oluline on teada, jälgida ja arvet pidada, kui suur on päevane summaarne kaloraaž.Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

PORGANDITOIDUD: Paleo ja toorvegan piparkoogid

Retseptid | 

Kogus: 1 päts Koostisained * 300 g kivideta datleid * 150 g indiapähklivõid * 2½ spl kookosjahu * 2 spl Rawsom…


PORGANDITOIDUD: Vegan piparkoogi proteiinipuder

Retseptid | 

Kahele Vaja läheb: * 100 g kaerahelbeid * kaerapiima * 5 spl kookoskoort (soovi korral) * 10 g…


PORGANDITOIDUD: NOT-ella (ehk vale-Nutella) hommikupuder

Retseptid | 

Kogus: Ühele Koostisained * 240 ml Alpro šokolaadimaitselist soja- või mandlipiima * 125 ml täisterakaerahelbeid * 30 g…