Kristina Nuut ja bikiinifitnessi teekond
Kristina Nuudi on Eesti bikiinifitnessist, kelle 2015. aasta hooaeg oli juba kolmas. Selles loos räägib ta, kuidas tantsusaalist jõusaali jõudis, mida ta sööb, kuidas võistlusteks valmistub ja miks on tasakaal tema jaoks tähtsam kui kellegi teise kopeerimine.
Kristina Nuut: tee bikiini fitnessini
Bikiinifitnessist ei alustanud sporti jõusaalist. Väga kaua oli tema põhialaks koreograafia. Ta alustas sellega siis, kui oli 4-aastane, ja lõpetas koreograafia alles pärast gümnaasiumi. See taust on bikiini fitnessis hästi näha: laval ei piisa ainult vormist, vaja on ka kehahoiakut, rütmitunnet ja oskust ennast rahulikult esitleda.
Vahepeal proovis ta ka korvpalli, kuid kaks trenni korraga hakkasid ajaliselt ja füüsiliselt segama. Tantsutunnid ja korvpallitrennid nõudsid mõlemad palju energiat. Lõpuks jäi peale liikumine, mis oli talle kõige omasem.
Jõusaali jõudis ta pigem uudishimust. Ta läks Natalia Kiivika juurde, et aru saada, mida erinevate seadmete ja masinatega üldse teha saab. See on tuttav tunne paljudele alustajatele: jõusaal võib esimesel korral tunduda nagu ruum täis asju, millel pole selget juhendit küljes. Mõne kuu pärast pakkus Natalia talle võimalust võistelda bikiini fitnessis. Kristina ei olnud ise sel hetkel võistlemise peale mõelnud, aga just sealt tekkis huvi ala vastu tõsisemalt.
[youtube=WXerwE0TFZI]
Kristina Nuut laval ja suurimad saavutused
Kristina suurimate saavutuste hulka kuuluvad Arnold Classic Europe 2014 kuldmedal ja MM 2014 hõbemedal. Need ei ole väiksed märgid seinal. Need näitavad, et töö, mida tehakse lava taga, peab ühel hetkel laval väga täpselt kokku jooksma.
Arnold Classic Europe 2014 võistlustele läks ta enda sõnul üsna lihtsa mõttega: saada Arnoldilt autogramm ja seista laval koos tuntud ning tunnustatud bikiinifitnessistidega. Kuldmedal tuli suure üllatusena. MM 2014 oli juba teistsugune kogemus. Sinna minnes oli ettevalmistus põhjalikum ja vastutus suurem.
Mis sellest alustajale kaasa võtta? Esiteks seda, et motivatsioon võib alguses tulla üsna väikesest asjast. Teiseks seda, et võimalus muutub tulemuseks alles siis, kui igapäevane töö on paigas. Laval paistab välja nii vorm kui ka ebakindlus. Samamoodi paistab välja rahu, kui sportlane teab, miks ta seal seisab.
Toitumine, treening ja lisandid
Kristina igapäevane toitumine on lihtne ja korrapärane. Ta sööb tihti, kuid väikeste portsjonite kaupa. Hommikul valib ta tavaliselt pudru või muna eri variatsioonides. Lõunasöögiks on enamasti kana või kala ja salat. Õhtuks sobib midagi kergemat, näiteks kodujuust või mereannid juurviljadega.
Vahepalaks sööb ta päeva jooksul puuvilju, pähkleid või mõne proteiinibatooni. Viimaste seast on tema lemmik Fast Giant metsapähkli-karamelli maitsega batoon. Selline menüü ei kõla keeruliselt, aga bikiini fitnessis on järjepidevus sageli tähtsam kui uhked trikid. Söögid peavad toetama trenni, taastumist ja võistlusvormi, mitte olema iga päev uus eksperiment.
Toidulisanditega on tema lähenemine mõõdukas. Tavaliselt ta neid ei kasuta, kuid võistluste ettevalmistusel lisab juurde mõne vajaliku asja. Dieediperioodil joob ta Fat Burnerit, kus on sees L-karnitiin. Vahepalaks ja pärast trenni joob ta proteiinijooki. Lisaks võtab ta vajalikke vitamiine ja mineraale.
Kindlasti soovitan ka ICONFIT Fitness Shake’i
Lihtne tõde: lisand ei tee ära und, trenni ega söögiplaani. See saab aidata ainult siis, kui põhitöö on juba tehtud. Kristina näide on selles mõttes hea, sest ta ei räägi lisanditest kui imelahendusest, vaid kui ettevalmistuse ühest väikesest osast.
Kristina Nuut motivatsioonist ja puhkusest
Spordist rääkides oli Kristina 2015. aasta sügise eesmärk võtta osa paljudest võistlustest ja arendada kindlasti ka treeneri karjääri. See näitab hästi, et sportlase tee ei pea lõppema lavaga. Kogemusest saab kasu ka siis, kui seda edasi anda teistele.
Energia ja motivatsiooni allikaks nimetab ta oma pere ja sõpru. Rasketel aegadel on nad olnud valmis temaga koos trenni tegema ja sööma samasugust toitu, mida tema sööb. Ausalt öeldes on see suur asi. Võistlusettevalmistus võib olla üsna üksildane, kui ümberringi keegi ei mõista, miks sa pead kindlal ajal sööma või miks trenn ei jää vahele.
Puhkamiseks teeb Kristina teisi asju. Ta pildistab, sest fotograafia on tema hobi, või sõidab jalgrattaga. Kui aega on rohkem, siis reisib. Reisimine annab talle energiat juurde. See on hea meeldetuletus: puhkamine ei pea alati tähendama diivanil olemist. Mõnikord aitab kõige rohkem keskkonna vahetus.
Mida Kristina Nuut alustajatele soovitab?
Kristina soovitus teistele treenijatele ja bikiini fitnessiga alustajatele on selge: kõige tähtsam on leida tasakaal treenimise, söömise ja puhkamise vahel. Kui üks neist laguneb, hakkab kannatama ka ülejäänu. Väga range dieet ilma taastumiseta ei vii kaugele. Samamoodi ei aita raske trenn, kui toit ja uni ei toeta keha.
Teine oluline mõte puudutab lava. Seal tuleb näidata ennast, mitte kopeerida teisi sportlasi. Seda on kohe näha, kui inimene üritab olla keegi teine. Parem on ehitada vorm ja esinemine enda tugevuste peale. See kõlab lihtsa lausena, aga võistlusspordis on seda vahel raske meeles hoida.
Tema moto võtab kogu loo hästi kokku: iga päevaga paremaks. Mitte ühe päevaga täiuslikuks. Mitte kogu aeg kellegi teise tempos. Iga päevaga natuke paremaks.
KKK: Kristina Nuut ja bikiini fitness
Mis spordialaga Kristina Nuut tegeleb?
Kristina Nuut tegeleb bikiini fitnessiga. 2015. aasta hooaeg oli tal sellel alal juba kolmas.
Millised on tema suurimad saavutused?
Tema suurimad saavutused on Arnold Classic Europe 2014 kuldmedal ja MM 2014 hõbemedal.
Mis on Kristina Nuut peamine soovitus alustajale?
Ta soovitab leida tasakaalu treenimise, söömise ja puhkamise vahel ning laval jääda iseendaks, mitte kopeerida teisi sportlasi.
Autor: Fitness.ee
Allikas: WHO – kehaline aktiivsus.
Tule trenni! ArtGym

