Persoon

Soome noorklassik Santeri Mukka

21-aastane Soome klassik räägib millega tegeleb, kuidas jõudis kulturismini ning lisaks toitumisest ja treeningutest.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Sügis 2009 CBB noorte SM-võistlusel teisele kohale tulnud Rovaniemist pärit Santeri Mukka võistles ka 2010 kevadel WNT Fitnessi Klassikus.

Faktid


Sünniaeg- ja koht: 18. 01. 1990 Rovaniemi
Pikkus:179 cm
Kaal: 90 kg off-season’i ajal, võistluskaal on alla 80 kg
Amet: Tööandja Dressmann
Perekonnaseis: Suhtes
Lemmiktoit ja -jook: Ükskõik, milline hästi valmistatud kodune toit ja hea must kohv!
Millist muusikat kuulad: Kuulan kõike – rohkem kuulan heavy’t ja rokkmuusikat.
Eesmärk: Kordaminekut elus, kulturismis ja muudeski asjades.
Hobid: Vaba aja veedan sõpradega koos, käin kinos ja istun arvutis.
Tänuavaldused: Suuremad tänud treenerile Jari-Pekka ”JiiPee” Pulkkisele, tema toest on kõige esimestest saalitrennidest saati olnud minule olulise tähendusega. Tänud abi eest samuti Rovaniemi Gym Everybody’le, perele, sõpradele jpt.

Minu peres on ema, kaksikvend ja vanaema. Aasta 2010 lõpetasin Lapi ametikooli. Sooritasin kolm eksamit, mis toimusid peale nelja-aastaseid ärijuhtimise õpinguid, millele lisandusid keskkooli ainekava ja küpsustunnistus ja seda kõike võistluste kõrvalt. Mulle meeldis hullupööra ametikoolis õppida ja mulle on tundunud, et see on kergem võrreldes tavalise gümnaasiumiga – soovitan seda soojalt kõikidele, kes on huvitatud. Õpingute ja trennide kõrval olen ka harjunud tegema tööd ja parimal (või halvimal) juhul olen teinud kolme erinevat tööd kooli ja jõusaali kõrvalt. Juulikuus 2010 liitusin Lapi õhutõrjerügementi armeega, nüüdseks töötan firmas Dresscode.

Kuidas kõik alguse sai

Enne, kui hakkasin tegelema jõusaaliharjutustega, olin proovinud mängida jalgpalli, käia ujumas, tegelesin näiteringiga ja skautlusega, aga miski neist ei võtnud tuult tiibade alla. Vanemasse klassi minnes kulus aeg arvutile ja spordivõistustel käimisele. Kui olin 14-aastasene, mainisid paar sõpra puutöö tunni ajal mulle, et hakkavad käima jõusaalis ja minul tekkis huvi nendega kaasa minna. Käisime sõpradega kõik Rovaniemi jõusaalid läbi ja lõpuks eksisime legendaarsesse JiiPee Jõusaali. See koht mõjus koduselt ja sinna ma jäin, olin leidnud oma paiga.
Saalis treenitud lihaseline füüsiline vorm on äratanud minus alati mingisugust imetlust ja austust, seepärast tahan saavutada ise samasuguse vormi. See soov on ikka veel ja isu tundub süües kasvavat! Treeningute algusest saati on mul olnud soov areneda füüsiliselt lihaselisemaks ja sellest tulenevalt olen algusest peale püüelnud treenida kui kehaehitaja ning kaalustõus ei tundunud mulle mingil perioodil sobiva variandina, kuigi siingi oleksid jõusaaliharjutused võimalusi pakkunud.

Classic’sse!

Enne minu esimesi [i]classic bodybuilding[/i] – võistluseid olin osalenud vaid põhikooli koolispordivõistlustel ja sel ajal olin ka kõigest pealtvaataja. Mul ei olnud tekkinud mingisugust võistlustungi või identiteeti sportlasena. Mõte kehaehitusvõistlustest tundus pikka aega kaugena ja jõusaalitreening oli mulle vaid harrastuseks. Siiski tahtsin kogu aeg areneda ja lisasin jätkuvalt tasapisi trennikoormust. Mingil hetkel hakkasin mõtlema, kui palju on mõistlik panna jõusaali oma aega ja raha, kui puudub eesmärk. Olin juba mõnda aega praktiliselt saalis elanud ja treeningute peale nii palju aega kulutanud, tundsin, et võistlustele minemata jätmine poleks olnud tark tegu. Olles kuulnud classic bodybuilding junior – sarjast, arvasin, et seal võiks olla minule reaalne eesmärk proovida võistelda ja vaadata, kuidas see minu jaoks sobib. Otsus võistlemisest sündis väikese kahtluse järel ja asetasin eesmärgiks cbb noortevõistlused. Peale otsust oli võistlusdieeti suhteliselt kerge läbi viia. Kuigi see katsumus oli minu jaoks täiesti uus, muutis see esimene võistluskogemus mu närviliseks ja potentsiaalm mida ma tundsin, oli täielik müsteerium, sest teadsin, et askeldustest pääsemisel ei jää vähemalt kinni. Olen iseloomult selline, kes ei anna kergesti alla ning püsin eesmärgil.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…