Treening

Kui ei saa kükkida...

Autor Roger Lockridge.

Treening  |   |  tekst:  |  fotod:  |  1 kommentaar

Kui te ei saa kükkida, ärge kaotage lootust. Proovige seda jalatrenni, mis keskendub erinevatele jalgade asenditele ja on massi lisamiseks jalgadele suurepärane.

Kõik, kes on treeninud rohkem kui ühe päeva on näinud tüüpe, kel ülivõimas ülakeha, kuid tikkpeened jalad. Selliste tüüpide üle on nalja visatud foorumites, ajakirjades ja koomiksites. Nägin oma treeningute alguses ka ise nelja/viit sellist tüüpi ja ma vandusin, et minust ei saa kunagi selline naljakas tegelane.

Mul on olnud põlvevigastused, hüppeliigese vigastused jne. Ma ei hoolinud sellest. Olen alati tahtnud suuri jalgu. Olen alati teadnud ka seda, et suurte jalgade saavutamisel on kükk võtmeharjutuseks. Arnold kükkis, Platz tegi kükke ja me kõik oleme näinud, kuidas Ronnie teeb 350 kg – ga kahese.

Kasutasin põlvesidemeid, tõmbasin põlved kinni ja otsustasin vigastustest hoolimata sama rada minna. Kükkisin palju ja tihti nii, et pärast vaevu jalul seisin. Loomulikult tegin ka teisi harjutusi, kuid kükid olid igal minu jalatreeningul sees. Kasutasin kitsast jalgade vahet, keskmist ja sumovarianti. Jõudsin oma kükirekordiga 180 kg – ni ja olin selle üle väga uhke ning õnnelik, kuna tase, kust ma alustasin oli väga madal.

Nüüdseks olen treeninud kümmekond aastat, vigastused ei ole mind endiselt säästnud ja sellest tulenevalt on kükkimine osutunud suhteliselt vaevaliseks. Paralleelselt sellega, et ma enam suut kükkida ei saa, sooviksin ma endiselt enam keskenduda ikkagi oma reie esiküljele. Vihkan seda, et ma kükkida ei saa, paljalt see mõte juba ärritab mind, kuid midagi pole teha. Arvan, et olen pärast kükist loobumist leidnud hea alternatiivi, mis kõigest hoolimata võimaldab mul endiselt korralikult jalgu läbi töötada.

Järgnev kava on rohkem keskmise tasemega harjutajale ja pigem edasijõudnule, kes otsib vaheldust oma tavategemistesse jalapäeval või ei saa kükkida. Kava võib suure tõenäosusega olla teie tavapärastest trennidest suurema mahuga. Nendele, kes seda kava teha proovivad, soovitan jaotust, kus reie – nelipealihased ja tagakülg ning sääred on lahutatud. Ehk, te keskendute vaid reie – nelipealihastele. Soovitan tungivalt, ärge hakake samal treeningul säärt ja tagakülge tegema. Pärast trenni võiks anda kehale 48 tundi puhkust.

Kulturismis on nii, et kitsas asetus arendab kehaosa välist piirkonda ja laiem vahemaa arendab rõhuga sisemisi regioone. Praktikas väljendub see nii, et lai jalgade vahe töötab rõhutatumalt reie siseosasid ja kitsas jalgade vahe kaasab töösse rõhutatumalt reie väliskülgi. See fenomen toimib tegelikult keha arendamisel paljudel juhtudel.

Aga hakkame asjaga peale. Esmalt teeme nelipealihased ja põlved korralikult soojaks. Teeme sääre sirutamisi ühe jalaga, 2 – 3 seeriat, 15 kordusega. Enne sellist trenni on kindlasti mõtet korralikult soojendada. Tehke see soojendus kerge ja mõnus, valmistage jalad eelseisvaks tegevuseks korralikult ette.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

4 parimat treeningjaotust naistele (III osa) push-pull-legs

Treening | 

Eelmises artiklis rääkisime eraldi ülakeha ja alakeha treenimisest. Kui soovid teada, kas naistele sobib selline treeningjaotus, siis artikli…


4 parimat treeningjaotust naistele (II osa)

Treening | 

Eelmises artiklis rääkisime "bro-split" tüüpi kavast ehk treeningjaotusest, kus erinevaid lihasgruppe treenitakse erinevatel päevadel. Kui…


4 parimat treeningjaotust naistele (I osa)

Treening | 

Kuidas valida endale õige treeningjaotus? Mõned küsimused mida endalt küsida: [b]Mis sobib minu graafikuga? Kui tihti ma saaksin…