Persoon

Anna Virmajoki - bombshell üle lahe

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  7 kommentaari

FAKTID
Sünnikoht ja -aeg: 6. September 1985, Kuusamo
Elukoht: Helsinki
Perekonnaseis: abielus
Amet: Imperial Health Club- klienditeeninduse juht ja Team Bombshell sportlane
Pikkus: 172 cm
Kaal: võistluskaal 57 kg, off-season 60 kg
Lemmikütlused: „When there is a will there is a way!“, „To be extraordinary, you can`t live like ordinary“

Bikini fitnessi Soome Meistrivõistluste võitja Anna Virmajoki räägib endast ja oma spordialast.


Olen alati imetlenud kaunist ja treenitud naiskeha. Mõned aastad tagasi jõusaalis treenides kuulsin mitmelt naisvõistlejalt, et mul olevat suurepärased geenid ning hea kehaehitus alustamaks mõnda finessi spordiala. Olen alati nautinud esinemist ja kuna aastate jooksul harrastatud erinevad spordialad on teinud minust väga võistlushimulise inimene, ei saanud enam olla muud varianti, kui proovida kätt bikini fitnessis.

Kanadas Toronto lähedal elades, korraldati linnas mitmeid eri liitude fitness modelli ja bikini võistlusi. Otsustasin osa võtta võistlustest ning esimene treeningprogramm ja menüü sai paika pandud kulturist Janeen Lankowinski poolt, kellega tutvusin jõusaalis.
Oma esimestel bikinivõistlustel saavutasin kolmanda koha. Kuna treeneril puudus varasem kogemus bikinivõistlejate juhendamisel siis järgisin ma 12 nädalat kulturistidele suunatud programmi, mille tulemusena „kuivas“ mu keha pea olematuks. Vaadates tolleaegseid võistluspilte, ei suuda ma imestada, millise nälginud vormi ma olin saavutanud . Nüüd võin öelda, et peale seda olen kõvasti edasi arenenud. Mäletan, kui mu ema helistas ja ütles, et tuleb varsti mulle külla, et saaksin korralikku soomlaste toitu.
Järgmine võistlus , Lysabeth Lopez Classic, toimus 5 nädalat peale mu debüüti. Selle võistluse ma võitsin, millest võib ka järeldada, et olin võtnud õppust esimese võistluse vigadest. Hoolimata sellest, et võistluse korraldas suhteliselt väike spordiliit, oli tase meeletult kõva võrreldes Euroopa omaga. Võistlused andsid ka tohutu lavakogemuse.

ALUSTAMINE


Kogu oma elu olen harrastanud erinevaid spordialasid, jääkhokist kuni cheerleadinguni. Põhikooli lõpus hakkasin käima aeroobikas ning gümnaasiumi ajal läbisin ka aeroobikatreeneri koolituse. Järk-järgult jäi aga aeroobikatundides käimine tahaplaanile ning lõpuks võitis jõusaal mu südame. Sõltuvust tekitavalt jälgisin, kuidas toimusid muutused kehal ning jõusaali treening oli tulnud, et jääda.
Alguses mul treenerit polnud, mistõttu lugesin väga palju naistele suunatud Ameerika fitnessajakirju, kust võtsin treeningkavad ja proovisin erinevaid toitumissoovitusi. Ka internet võimaldas pea piiramatut treeningute andmebaasi, kui oli vaid tahtmist ja oskust otsida.
Olime parajasti jõusaalis tööl, kui töökaaslane sirvis Body ajakirja ning nägi kuulutuses, et bikini fitnessi võistlus on ka Soome tulemas. Kuna töökaaslane oli teadlik minu varasemast võitluskogemusest Kanadas paar aastat tagasi, tegi ta ettepaneku võtta osa ka nendest võistlustest. Võtsin ajakirja kaasa ja hakkasin seda mõtet seedima, mis peale sattusin sellest üha enam vaimustusse, kuni tegin otsuse, et on aeg lavale naasta.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…