Persoon

Egle elu kolm sammast: tants, trenn ja lihased

Võistlusvälisel ajal suurt vaeva supervormis püsimine Eglelt ei nõua. “Minu elustiil ongi selline, mis võimaldab head vormi.”

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Kui muidu tehakse tüdrukuid suhkrust, jahust ja maasikavahust, siis Egle Eller-Nabiga (28) on retsept sassi läinud. Tema võiks olla tehtud tantsust, trennist ja hantlivarust. Maitseks veel särtsu, kulbiga sära ja viimistluseks naiselikkust.

Egle on üdini trenniinimene ja muud teemad temaga naljalt jutuks ei tule. Kõik, millega Egle tegeleb, on seotud spordiga. Ta on personaal- ja rühmatreener Sparta spordiklubis. Ta armastab võistelda ja ennast näidata spordivõistlustel, näiteks on ta alati silma torganud Aeroobikakuninganna võistlustel ja nüüd ka fitness model võistlustel.

“Tegelikult kui ma nüüd mõtlen, siis isegi kodus mehega on meil põhiliselt teemaks trenn – kuidas täna trennis tunne oli, mis trenni tegid ja mida homme trennis teed,” märkab Egle üllatusega. Samas pole ka midagi imestada, kui koos elavad sportlased – Egle abikaasa on professionaalne maadleja Heiki Nabi. Siiski, kuigi jutt ringleb lihaste ja rasvaprotsendi ümber, pole Egle kaotanud naiselikkust. Ta on tundeline, tundlik ja õrn ning see väljendub ka välimuses – riietes, kaunis meigis, pikas hoolitsetud juuksepahmakas ja õrnas naeratuses. Liibuvate riiete all mängivad siiski esimest viiulit naiselikult ja peenelt väljajoonistunud lihased.

Lihased naiselikkuse võtmes


Seda unikaalset kooslust naiselikkusest ja lihastest hindaski kõrgelt fitnessižürii, kui ta eelmise aasta detsembris Fitness Model Estonia tiitliga pärjati. Kui teised võistlejad said teada, et tiitel läks vaid pool aastat tagasi lapse saanud naisele, oli hämming suur ja lüüasaamine veelgi karmim. “Raseduseelne vorm tuli iseenesest kätte, sest ka raseduse ajal olin hästi aktiivne: käisin joogas ja vesiaeroobikas, tegin pikki jalutuskäike. Võtsin küll 10-12 kilo juurde, kuid need kadusid kiiresti pärast sünnitust.” Millal Egle pärast lapsesaamist jälle endises kaalus oli, ei tea keegi, sest kaalu asemel hindab Egle oma keha peegelpildi järgi. Kodus oleva kaalu peale on Egle astunud vaid korra! Ja kui palju ta praegu kaalub, pole tal aimugi. Aga pole ka vahet – Egle peegelpilt ei valeta, ta on tippvormis!

“Kas ma kaalun üks või kaks kilo rohkem või vähem, pole absoluutselt oluline. Fitnessivõistlustel on palju olulisem, et keha on visuaalselt ilus,” selgitab Egle enda sihte kehaga töö tegemisel. Enne fitnessivõistlust suureneb treeningukoormus ja peensusteni läbi mõeldud toitumiskavas hakkab Egle vähendama rasvasisaldust, et võistluse ajaks joonistuksid välja kaunilt treenitud lihased. “Paar kuud enne võsitlusi on kehal väga suur koormus, aga see pole liialt raske ja püüan seda isegi omamoodi nautida. Võib-olla mul on ka nii suur armastus selle ala vastu, et ma ei taju seda nii suure pingutusena,” jääb Egle korraks mõttesse. “Natukene on mulle ka looduse poolt kaasa antud.”

Selle tõestuseks võibki olla detsembris mängleva kergusega võidetud Fitness Model Estonia tiitel, milleks Egle valmistus vaid kolm kuud.
“Enne võistlust oli küll hetki, kui mõtlesin, et peaksin loobuma. Ma ei saanud teha lapse kõrvalt piisavalt trenni ja järgida nii täpselt toitumiskava, nagu pidin ja paljud imestasid, kuidas ja miks mina ka võistlen – mul on ju imik. Jõusaalis ma trenni eriti teha ei saanudki. Selle asemel käisin bodypumpis ja tegin kodus trenni koos lapsega,” meenutab Egle tiitli nimel pingutamist ja on tagantjärgi väga rõõmus, et ikka alla anda ei otsustanud. “Võidetud tiitel annab mulle võimaluse võistelda kevadel Bikini Model kategoorias ja septembris Fitness Model World võistlusel Austrias. Sealt on võimalik saada edasi ka järgmistele võistlustele,” räägib Egle õnnetundega.

Ajaviiteks väike jooks


Egle praegused tegemised ja kõik tähtsad eluvalikud on alguse saanud lapsena käidud tantsuringist. “Tantsimine on olnud minu elu keskne pidepunkt ja üks pikk rada, mis pole kordagi katkenud ja ma siiani pole hetkekski sellest ära tüdinenud.” Vahel kui on olnud pikk ja intensiivne trenniperiood, nagu näiteks praegu pärast Fitness Model Estonia võistlust, viib Egle targalt ja ettenägelikult trennid miinimumini, et keha saaks puhata. Vahepeal kosutab ta end jooksuga, sest “liikuma ju peab”, aga vähemalt kuu aega ta “päris” ehk tugevat lihastrenni ei tee. “Ma pole küll ise kunagi läbi põlenud, kuid olen kõrvalt näinud paljude harrastajate läbipõlemist liigse füüsilise koormuse all. Kui ennast millegi jaoks treenin, siis alati väga täpselt mõtlen läbi, mida ma teen ja milleks, et mitte üleliigset koormust kehale anda. Suured ja pikaajalised eesmärgid on küll head, sest tean, mille nimel pingutan, kuid kui end liigselt piitsutada, siis lõpeb asi nii suure vaimse stressiga, et pole võimalik midagi saavutada.”

Hobikorras teeb Egle vahel trenni ka koos oma abikaasa Heikiga, nad näiteks jooksevad. Nende mõistes päris trenni nad koos teha ei saa, sest kuigi mõlemad teevad nii aeroobset kui ka jõutrenni, siis on Heiki treeningud tunduvalt pikemad ja intensiivsemad. “Minu treeningute siht on voolujooneline ja naiselik keha, temal pole trenni tegemisel keha väljanägemise parandamisel mingit tähtsust. Peaasi, et tulemusi oleks näha maadlusmatil.” Austusest kummagi spordiala vastu head nõu sportlikud kaasad teineteisele andma ei kipu. Nad arutavad küll omavahel, kuidas paremini sihile jõuda, kuid põhiline roll on olla teineteisele hea moraalne toetaja.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…